КАПРЕМОНТ. Турбота про дітей чи щось інше?

Нещодавно голова Гірської сільради Роман Дмитрів на невизначений термін закрив на ремонт єдиний дитячий садочок в Горі. Тільки-но батьки оговталися після карантину і зібралися відводити діток до садочка, як дізналися шокуючу новину – дошкільний заклад зачиняється.  Бо його розтрощили за кілька днів, без їх відома і погодження. Дуже захотілося  очільнику села встигнути до виборів зробити хоч якусь показну річ – почати капітальний ремонт садочка!

Давайте визнаємо, що тут майже немає економіки і взагалі немає турботи про дітей. Питання ремонту садочка лежить суто в політичній площині – боротьбі Дмитріва за владу! І способами він не нехтує, вдаючись до обману, шантажу, навіть політичного тероризму!

А тепер по порядку.

Все почалося зі школи. В 2018 р. дітище Дмитріва – проект добудови до школи, потерпів фіаско через свою недолугість і алогічність. Адже голова за рахунок тієї прибудови хотів збільшити стару школу, яка вже тріщить по швах. Та це не вирішувало проблеми переповненості школи, бо разом із добудовою вона могла вмістити лише 400 дітей (за новими нормативами).  Але на той час в  школі вже навчалося понад 400 дітей (зараз більше 500).  Крім того, на час будівництва школу мали закрити мінімум на рік!

Громада, дізнавшись про «особливості» дмитрівської добудови, почала вимагати припинити цей абсурд і розпочати будівництво великої НОВОЇ ШКОЛИ. Очільник села виступав проти та наполягав на добудові. Зважаючи на непрості на той час стосунки Дмитріва з районним керівництвом, в районі відмовилися ставати на його бік, і за тотальної підтримки громади села навесні 2018 р. розпочали підготовку до будівництва нової школи.

Як тільки гірський голова зрозумів, що його проект добудови не буде реалізовано, відразу на сесію винесли питання розробки проекту капремонту садочка.

Перед початком проектних робіт на сесії депутатів запевняли, що вартість ремонту складе близько 5 млн. грн. Навіть така сума, м’яко кажучи, шокувала депутатів, але через шалений тиск присутніх дозвіл на розробку проекту таки надали. Все робилося дуже спішно, адже Дмитріву страшенно хотілося спрямувати на садочок кошти, передбачені на будівництво школи. Його завданням було заблокувати будівництво школи. Адже все село бачило, що він відкрито виступав проти. Тож коли вона побудується, всі розумітимуть, що це не його заслуга. А з чим же тоді іти на вибори? Тому йому потрібна була своя «маленька переможна війна». І нею став капремонт дошкільного закладу.

До того ж, на відміну від школи, замовником ремонту садочка виступає сільрада в особі голови. А Дмитрів не проґавить можливість заробити на бюджеті. Горяни добре пам’ятають історію з ліхтарями, бюветами та проектом пожежного посту. Тому й не дивним є те, що депутатам на погодження принесли проект капремонту із втричі більшою вартістю. Кошторис всіх робіт розписали аж на 18 млн. грн.

Замість адекватного, дійсно необхідного ремонту (сантехніка, санвузли та дах), отримали проект на «золотий» ремонт садочка. Для прикладу, в кінці 2017 р. в Борисполі на вул. Привокзальній, 14А побудували дитячий садок «Віночок» на 125 дітей за близько 19 млн. грн.

Але все пішло не за планом. Школа почала будуватися раніше, ніж Дмитрів почав ремонт садочка.

Разом з тим діючий голова не відмовляється від нав’язливої ідеї довготривалого ремонту садочка. На початку року він укладає з ПАТ «БКБМ» договір на ремонт вартістю майже 17 млн. грн. Зауважимо, що в бюджеті на ці цілі закладено лише 1,8 млн. Але найцікавіше попереду.

Через деякий час виявилось, що при проведенні тендера Роман Дмитрів змахлював. Замість оприлюдненого в тендерній документації договору з обов’язковою умовою сплати виконавцем робіт гарантійної суми 5 % від їх вартості (тобто 860 тис. грн.), з ПАТ «БКБМ» укладають договір, в якому ця цифра в 10 разів менша – 0,5%, тобто лише 86 тис. грн. Очевидно, тут він вдався до махінації, щоб не допустити до участі в тендері нецікавих для себе компаній. Але Державна аудиторська служба України виявила цю невідповідність, що стало підставою для моніторингу (дистанційної перевірки) ДАСУ. За підсумками перевірки ухвалюється рішення-вимога до Гірської сільради РОЗІРВАТИ договір на ремонт садочка!   Більш детально про це описано в статті Олександра Дідка «Місцева влада в Горі залишила село без дитячого садочку», яку можна знайти тут: https://hromada-hory.org.ua/mistseva-vlada-v-hori-zalyshyla-selo-bez-dytiachoho-sadochku/

Все це було б не так страшно, якби за тиждень до цього рішення в авральному режимі не почали розбирати садочок. Фактично, його почали трощити.

Для того, щоб привести все у відповідність до закону, необхідно розірвати договір та провести новий тендер. А це, як мінімум, 2-3 місяці. За словами забудовника Ігоря Шалімова, сам капремонт триватиме не менше 10 місяців. І це за умови безперервного фінансування, якого ще  немає.   І весь цей час Гора залишатиметься без дошкільного закладу. Майже півтора роки без садочка – ціна політичного самоправства Дмитріва.

А я ще раз нагадаю, що основним рушієм цього дійства є політична боротьба Дмитріва за владу. Бо йому дуже треба, щоб хворобливий задум зробити ремонт в садочку за ціною будівництва нового закладу був втілений до призначених на кінець жовтня місцевих виборів. Щоб і грошей заробити, і електорат привернути. Адже йому дуже не хочеться залишитися без крісла голови!

Наталя  Лютікова,

с. Гора