ТЕРНИСТИЙ ШЛЯХ ДО НОВОЇ ШКОЛИ

Освіта є державним пріоритетом, що забезпечує інноваційний, соціально-економічний і культурний розвиток суспільства. Фінансування освіти є інвестицією в людський потенціал, сталий розвиток суспільства і держави.

Ст. 5 ЗУ «Про освіту»

 Хочу розповісти про тих, хто не боїться мріяти,  відстоювати свої благородні цілі, тих, хто не шкодує власних сил, часу та грошей задля втілення своїх намірів! Це все про моїх друзів та однодумців – членів громадської організації «Громада Гори». Саме завдяки цим людям, здавалося б, нереальні речі стають реальними.

Розкажу вам про один з таких проектів нашої команди – #ГораНоваШкола.

Село стрімко росте, усім сільським дітям у старому приміщенні стало тісно, тому школа віднедавна перейшла на навчання в дві зміни. Тому село Гора потребує нової школи.

 Мені шкода, але я не знаю всіх людей, хто в той чи інший час намагався зрушити з місця це питання, але впевнений, що такі були. І ми їм вдячні за витрачені зусилля. Теперішній голова Роман Дмитрів теж взявся до вирішення проблеми школи. Але він хотів іти шляхом добудови до старої будівлі. Цей шлях простіший, але він не вирішував проблему на перспективу. За проектом, розробленим за ініціативи Дмитріва, школа збільшувала б свої потужності до 400 учнів. Але вже зараз в старій школі вчиться більше 500 дітей.

На зустрічі представників керівництва району, громади села, депутатів та голови сільської ради, яка відбулася 18 березня 2018 р., виявилося, що для реалізації проекту добудови до школи необхідно зупинити навчальний процес в Гірській школі на час будівництва. А це мінімум рік. Для нас та для більшості мешканців села, чиї діти навчаються в школі, такі перспективи були неприйнятними. Тому ми розпочали інформувати населення про  загрозу зупинки навчального процесу та шукати вихід з цієї ситуації. І він був очевидний – Горі потрібна нова сучасна школа. І саме таку планку ми вирішили взяти.

4 квітня 2018 року Громадська організація «Громада Гори» опублікувала МАНІФЕСТ ЗА НОВУ ШКОЛУ В ГОРІ. З текстом ви можете ознайомитися, відсканувавши цей QR-CODE: 

 

Після цього відбулися численні зустрічі з посадовцями різних рівнів. На прохання «Громади Гори» голова Бориспільської РДА Олександр Туренко своїм розпорядженням створив робочу групу, до якої увійшли представники районної влади, директор школи, голова сільської ради, депутати та члени ГО «Громада Гори». Варто зазначити, що керівництво Бориспільського району відіграло провідну роль, аби змінити розвиток подій із запланованої на той час добудови до старої школи на будівництво нової.

На першому ж засіданні робочої групи, яке відбулося 15 травня 2018 р. після тривалого обговорення більшість членів робочої групи висловилися за будівництво нової будівлі школи і відмовилися від добудови до старої.

Поки проектанти готували проект, ми з усіх сил почали шукати фінансування. «Громада Гори» обрала свою лінію боротьби за нову школу. Ми пишемо звернення до можновладців всіх рівнів, щоб сформувати в їхньому інформаційному полі тему «ГОРІ ПОТРІБНА НОВА ШКОЛА»! Загалом в різні інстанції ми написали 87 листів про школу.

Територія змін

Більшість із вас пам’ятають, як на початку 2019 року «Громада Гори» збирала підписи під колективними зверненнями. Тоді ми зібрали 614 підписів мешканців нашого села. Ми направили ці листи адресатам, що стало ще однією цеглинкою у фундаменті нашої спільної справи –  будівництво НОВОЇ ШКОЛИ!

Ми прискорювали процеси як могли, зокрема  ініціювали скликання позачергових сесій ради для вирішення питань, пов’язаних з фінансуванням школи. І навіть довелося подати до суду, коли сільрада зменшила на 5 млн. грн. фінансування будівництва школи в 2019 р.

Дякую генеральному підряднику ТОВ «Бориспільський комбінат будівельних матеріалів» під керівництвом Ігоря Шалімова. На мій погляд, ця компанія доволі фахово, якісно та швидко виконує роботи. За процесом будівництва школи охочі можуть спостерігати щонеділі в Facebook на сторінці Громада с. Гора або за #ГораБудуєШколу.

село Гора

Шанси отримати фінансування на будівництво нашої школи дещо зросли після приїзду в рамках робочої поїздки голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова.

Але ми не розслабляємося, бо попереду нас чекає ще багато роботи! Ми маємо зберегти темпи фінансування, а сільських грошей на це не вистачає. Тому ми постійно в процесі листування з керівниками району, області і навіть держави. Прохання у нас одне – допоможіть  добудувати #ГораНоваШкола.

З повагою хочу згадати про директора школи Андрія Гутовського. Дуже приємно, що нашою школою керує такий завзятий, креативний та дуже позитивний молодий чоловік! Його внесок в процес підготовки до будівництва, генерування ідей щодо наповнення нової школи надзвичайно великий!

 Звертаюся  до молоді, дітей, які будуть читати цей текст, – не бійтеся мріяти! Мрійте і втілюйте свої мрії в життя! І не важливо, яку  посаду ви обіймаєте і чим ви займаєтесь! Якщо ви маєте мету, то це означає, що у вас є життєвий орієнтир! Залишилося не так багато – крок за кроком іти до своєї мрії! Так, іноді це займає десятиліття, а іноді і все життя, але від того приємніше відчуття, коли мрія, нарешті, збувається!

Ми віддаємо належне посадовцям на усіх рівнях, які дослухалися до нас і сприяли проектуванню і будівництву омріяної нами школи! Але цього б не було, коли б не самовіддана, наполеглива і безкорисна робота справжніх патріотів, громадян, які відклали свої справи і зробили пріоритетом боротьбу за комфорт у нашому селі, у цьому випадку – в нову школу.

  Ці кілька людей у дощ і холод стояли на вулиці, збираючи підписи горян, спілкувалися з проектантами і забудовниками, відстоювали ПРАВО на нову школу на сесіях сільради, оббивали пороги різних інстанцій, доводили, переконували, просили, організовували акції протесту.

  Ви думаєте, вони не засмучувалися, коли їм відмовляли, заперечували чи ігнорували?! Ще й як. Але мрія про нову школу, мета і бажання зробити благородну справу не давали шансу опустити руки і відмовитися від поставленої мети! Мало хто не знає цих людей з ГО «Громада Гори»: депутата ради Олександра Карасевича, голову батьківського комітету школи  Світлану Якимчук та члена правління ГО «Громада Гори» Наталію Лютікову.

Територія змін

  До речі, я часто ставлю цим людям запитання: «Для вас взагалі є щось неможливе?» На це вони здебільшого відповідають: « Усе буде добре!»

 Ми усвідомлюємо, що це тільки початок! На момент написання цієї статті добудовують третій, останній поверх нашої школи. Але треба ще багато чого зробити!

Олександр Кульчицький

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin