ПРО ЗМІНИ В ЗАТИШНОМУ

Друге дихання після довготривалого занепаду почало отримувати маленьке, мальовниче село під назвою Затишне, що на Бориспільщині, яке налічує лише близько 200 офіційно зареєстрованих осіб.

Багатьом жителям сусідніх сіл назва села Затишне може видатись незнайомою, оскільки донедавна воно носило назву Ленінівка, а з лютого 2016 р. його перейменували.

Затишне для нас – це дім: для когось рідний, для когось знайдений. Це місце, куди хочеться повертатися весь час, відпочивати від гамірних міст, від турбот та мати можливість доторкнутися до природи.

Що ж за друге дихання для села? Як воно почалось?

А почалось воно, мабуть, із зміни назви. Бо як можна жити в селі з назвою Затишне, але ніякого затишку не відчувати?

Так уже повелося, що маленьке село мало кому цікаве, влада не особливо прагне щось змінювати, а місцеві жителі вже звикли, що про них не дуже дбають. Можливо, так було б і дотепер, але минув час, село почало наповнюватися новими людьми, яким не дуже подобався його стан. Люди почали знайомитися, гуртуватися, планувати, як село зробити кращим.

 Неодноразово активісти Затишного проводили переговори із  головою Ревненської сільської ради: в чомусь шукали допомоги, в чомусь підтримки. Проте, побачивши не дуже активний настрій влади, вирішили брати все в свої руки і  втілювати заплановане. І наприкінці 2019 р. без будь-якої фінансової підтримки, але із завзятістю, наполегливістю та завжди гарним настроєм почалися наші перші кроки.

 Незважаючи на примхи зимової погоди, односельчани щодня збиралися разом для різання лози, з якої потім власноруч створювали красиві, автентичні квітники, щоб прикрасити село. Звозили шини, які розрізали та викладали у цікаві форми. Пізніше для квітників використали також розпилені колоди зі зрізаних раніше аварійних дерев. Новими, зробленими власноруч, квітниками прикрасили в’їзд в село та  паркову зону.

 Ця спільна робота почала не тільки додавати естетичності вигляду села, але і зближувати людей, які раніше не були знайомі між собою. Добре стала відчувалася атмосфера згуртованості та злагодженості між односельчанами, люди почали цікавитись змінами, з радістю приєднуватися і допомагати.

Жителі села приносили саджанці дерев, ділилися квітами для квітників, збиралися коштами, з яких частково закупили 30 тонн землі, бо так і не дочекалися обіцяної землі від сільради. Своїми ж силами розкидали її у квітники, висадили квіти. Приємно було спостерігати за маленькими дітьми, що приходили зі своїми батьками і також намагалися долучитися до спільної великої справи.

Своїми силами односельці прибирали паркову зону та дитячий майданчик, які були в доволі жахливому та занедбаному стані. На жаль, частково і досі так виглядають, оскільки сміття, яке скидалося там роками, важко прибрати власноруч, без залучення відповідної техніки.

Завдячуючи Центру альтернативного озеленення міста Києва та Громадській спілці “Територія Змін” спільно з інтернет провайдером Apelsin.net наше село отримало понад 400 саджанців дерев, які були висаджені небайдужими односельчанами, що додало ще більше привабливості Затишному.

Ми рухаємося далі. Нас надихає також  і те, що гості села помічають і підтримують зміни, які відбуваються. Проте на сьогодні в Затишному існує ще достатньо проблем, а тому і багато роботи чекає на затишан. Віримо, що лише спільними зусиллями ми зробимо наше село прекрасним і дійсно затишним.

Просимо Ревненську сільську раду не стояти осторонь, а брати активну участь в долі села!

Велику вдячність висловлюємо кожному жителю Затишного, який не залишається байдужим та долучається до впровадження змін у нашому спільному домі. Ці люди не жаліють ні власних сил, ні часу та завзято працюють на благо свого села.

Окремо хочемо подякувати Каплі Наталі, яка стала ініціатором впровадження змін та згуртованості односельчан!

Ольга Таран,

с. Затишне

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin