822 кроки до чистого повітря

Кожна людина хоче дихати чистим повітрям і жити серед охайного довкілля. Але екологічна ситуація в наших селах бажає кращого. Вирубка лісу, стихійні сміттєзвалища, які час від часу горять, амброзія, яка не дає нормально жити сотням людей, постійні пожежі на полях та чад від багать, спалювання синтетичних матеріалів в пічках та шкідливі викиди з аеропорту «Бориспіль»!

І це викликає логічне занепокоєння і потребу хоч якось зменшити цей негативний вплив на наше здоров’я. Адже в умовах хворої природи не може бути здорових людей. Це аксіома, зміст якої важливо усвідомити кожному з нас. Крім того, ми маємо подбати про майбутні покоління, і їхнє здоров’я, без перебільшення, залежить від нас і наших дій.

Мінімум, що може зробити звичайна людина, – це висаджувати дерева.  Саме цим ми, члени Громадської спілки «Територія Змін», і зайнялися. Ми готувалися взяти участь в загальнонаціональній акції «Озеленення України», яка планувалася на 21 березня. Організатори акції поставили перед собою амбітну мету – посадити за 24 години 1 мільйон  дерев. Але через карантин всі учасники цієї акції вимушені були змінити плани.

Оскільки більшість дерев уже були куплені нашим партнером інтернет-провайдером «Апельсин», то відступати не було куди. І ми вирішили робити висадку частково невеликими групами осіб. І нам це вдалося. В кожному з сіл нашої Гірської ОТГ ми посадили молоді саджанці.

І коли ми підрахували загальну кількість висаджених лип, кленів, дубів та горобини, то самі були приємно здивовані – загалом було висаджено 822 дерева в період з 1 березня по 14 квітня.

Рекордсменами стали мешканці Затишного 487 дерев. Координатор від Затишного – Наталія Капля.

Ревне висадило 85 дерев. Координатор – Микола Гиренко.

Мартусівка 20 дерев. Координатор – Інна Розгон.

Гора – 240 дерев. У нас було декілька висадок. Координатори – Альона Онищенко, Олексій Вістяк та Олена Мазур.

Придбали дерева коштом інтернет провайдера «Апельсин», ФОП Ярмак Оксана, членів ГО «Громада Гори». Частину дерев передало ДП “Бориспільське лісове господарство» та Центр альтернативного озеленення міста Києва.

В підсумку хочу сказати щирі слова подяки всім, хто долучився до цієї надзвичайної справи.

822 дерева – це цілий ліс. Але ми на цьому не зупинимося. Будемо і надалі відстоювати та відновлювати наші ліси. Висаджувати нові парки, озеленювати наші вулиці. Наша Територія Змін має купатися в зелені! І так буде! Бо іншого шляху забезпечити здорове майбутнє наших дітей у нас не існує!

Олександр Кульчицький,

голова Громадської спілки