ПРО РЕМОНТ САДОЧКА

Сумнівів немає – ремонт садочку потрібен! Давайте лише спокійно подумаємо – який?

На сьогодні є два варіанти, яким чином зробити цей ремонт: КАПІТАЛЬНИЙ (переробити все) за величезні кошти (закривши садочок на 9-12 місяців) або ПОТОЧНИЙ (згідно локальних кошторисів на найнеобхідніші роботи) за невеликий бюджет (за 1-2 літні місяці).

Сільрада замовила проект КАПІТАЛЬНОГО ремонту садочка, який, згідно кошторису, може обійтися нашому селу у 18 млн гривень! Згідно того ж проекту, ремонт триватиме не менше 9 місяців.

З того, що нам відомо, в садочку є основні проблеми: електрика, каналізація, пожежна сигналізація та дах, який протікає. Розглянемо їх детальніше.

1. ДАХ.  Він відносно новий – минуло не більше 10 років після повного капітального ремонту і заміни шиферу. Достатньо простого ремонту в тих місцях, де він протікає. Для ремонту даху вистачить 1 тижня влітку. І тут достатньо ПОТОЧНОГО ремонту.

2. КАНАЛІЗАЦІЯ. Заміну труб каналізації та сантехнічних приладів можливо виконати протягом одного літнього місяця і це буде  ПОТОЧНИЙ ремонт. Вартість не більше 300 тис. 

3. ПОЖЕЖНА СИГНАЛІЗАЦІЯ. За проектом, її вартість – близько 250 тис. грн. І встановити її можна взагалі без ремонтів – накладним монтажем.  І до відома: в більшості садочків та шкіл пожежна сигналізація не встановлена (її немає) і їх ніхто не закриває.

4. ЕЛЕКТРИКА. Нам кажуть, що «вона не витримує», «вона горить». А ось конкретики ніхто не наводить.

По-перше, ніхто за ці роки не запросив до садочка жодної спеціалізованої організації, яка би перевірила стан проводки і надала експертний висновок.

По-друге, «горить», зазвичай, в місцях з’єднання дротів при нещільному контакті. Це може бути в розетках, розподільчих коробках, щитах комутації. Саме в тих місцях, на які жаліються працівники садочка. Заміна самих розеток та вимикачів на сучасні, перекомутація розподільчих коробок та повна заміна захисних автоматів в щитах з встановленням ПЗВ (пристроїв захисного відключення) на 99,9% убезпечить наших дітей та персонал від електричних небезпек.

По-третє, алюмінієва проводка, яка є в нашому садочку, випускається промисловістю і використовується нарівні з мідною, тож заявляти, що вона непридатна для користування – це неправда. Головне – правильно підібрати автомати захисту, і цією проводкою можна буде користуватися ще достатньо довго.

При такому підході можливо обмежитися ПОТОЧНИМ ремонтом та виконати ці роботи упродовж одного літнього місяця.

У ВИСНОВКУ МАЄМО: зробити садочок безпечним та достатньо комфортним для наших дітей можливо за 1 (один) літній місяць і біля 900 тисяч гривень. Добавимо сюди ще кошти на загально-будівельні роботи,  косметичні ремонти по групах і отримаємо всього-навсього 1,5 (півтора) млн.грн.

НАГОЛОШУЮ, за 1 млн 500 тисяч гривень ми можемо НЕ ЗАКРИВАЮЧИ садочок зробити його абсолютно безпечним та комфортним на найближчі 5 років.

І тут кожен житель повинен запитати і себе, і свого депутата, що для всіх важливіше: закрити єдиний садочок в селі і викинути на нього більшу половину бюджету села (18 млн.) чи раціонально відремонтувати його в короткі терміни і всі резерви вкласти в будівництво такої омріяної НОВОЇ ШКОЛИ. Вона для всіх нас – найвищий пріоритет. Тож будьмо мудрими і далекоглядними. Наші діти подякують нам за це!

 

Олександр Карасевич

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin