ВПЕРШЕ В СЕЛІ. Відкликання депутата за народною ініціативою

Минулого року в Горі відбулася безпрецедентна подія – жителі села відкликали депутата 22-го округу – Євгенія Степаненка. До цього округу належать вулиці Центральна 30-52 (Кантрі Хаус), Басейна, Молодіжна, Сонячна.

За минулі два роки жителі 22-го округу неодноразово скаржилися на роботу, а точніше, бездіяльність свого депутата. Було багато обіцяно, але мало виконано. Навесні апогеєм невдоволення жителів стала ситуація щодо несанкціонованого підключення до інженерних споруд Кантрі Хаусу нового комплексу, яке ще більш загострило вже давно  відомі всім проблеми (каналізаційні стоки, неякісне водопостачання, облаштування території). Саме мовчазна підтримка депутатом Степаненком (який є юристом сільради і міг за бажанням вплинути на це)  такого підключення викликала в жителів округу рішучість діяти.

Обурені жителі в квітні провели збори та вирішили відкликати депутата за народною ініціативою. Упродовж тижня за відповідною процедурою була зібрана достатня кількість підписів  виборців (56 з необхідних 46) та подано необхідні документи до Гірської сільської виборчої комісії (ВК). Але ВК відмовилася приймати рішення про відкликання через технічну помилку – в поданих документах жителі зазначили ім’я депутата «Євген», а в паспорті цього депутата, як виявилось, вписане ім’я  «ЄвгенІЙ». Через таку обставину жителі округу були відверто спантеличеними – адже зрозуміло, що це одна й та сама особистість, інших депутатів тут немає.

Для того, щоб встановити справедливість, жителями округу було подано позов  до суду для скасування відповідного рішення ВК. В листопаді 2018 р. Шостий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов виборців, а 2 січня ВК прийняла рішення відкликати Степаненка за народною ініціативою, після чого він припинив повноваження та не є депутатом Гірської сільради.

За законом, через 2 місяці після цього мають відбутися проміжні вибори для обрання нового депутата. І такі вибори були призначені виборчою комісією на 27 січня 2019 р. Кошти для них, за законом, повинна виділити Гірська сільрада. Та яке ж було здивування виборців, коли 21 грудня 2018 р. на сесії депутати з групи підтримки голови не проголосували за виділення коштів на ці вибори. Рішення не було прийнято, бо не вистачило голосів. Кошти в бюджеті є, кворум був, ситуація з відкликанням обґрунтована волею виборців і, навіть, визнана судом. Чому ж депутати не виділили кошти? Можливо, таким чином деякі з них намагаються в протизаконний спосіб зберегти бездіяльного для виборців, але корисного для голови сільради депутата?

Як би там не було, але ВК була вимушена відкласти проведення виборів, поки не будуть виділені кошти.

Ситуацію спробували виправити члени виконкому та депутати групи «Єдність». Вони включили витрати на проведення виборів до бюджету села на 2019 р. та затвердили його більшістю голосів виконкому, а потім і сільради. Але Дмитрів наклав ВЕТО на рішення про бюджет села на 2019 р. Не виключено, що це він зробив саме через те, щоб проміжні вибори не відбулися, оскільки відчуває відсутність підтримки на 22 окрузі.

А поки ситуація залишається невизначеною:  Степаненка відкликано, нові вибори не проведено, жителі 22 округу залишилися без представника в сільраді – їх права не захищенні. І винним в цьому є той, хто блокує виділення коштів на вибори.

Театр абсурду продовжується.

Редакція