Про депутатську групу «ЄДНІСТЬ»

Згідно ст.25 закону України «Про статус депутатів місцевих рад», для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень у виборчих округах депутати  місцевих рад можуть на основі їх взаємної згоди об’єднуватися в депутатські групи.

 Саме таку депутатську групу, яку назвали «Єдність», і було створено 10 лютого 2018 року. До її складу увійшла більшість депутатів ради: Леваш В.М., Бабій О.М., Чайка В.П., Ковалевський О.П., Ярмак С.А., Карасевич О.В., Величко В.А., Новіков М.А., Андрієвський Б.І., Романенко Л.В., Чемерис І.В.. Пізніше, після  проміжних виборів на 7 окрузі, до групи долучився і депутат Кульчицький О.В..

Головою депутатської групи одноголосно було обрано Івана Чемериса, заступником голови – Олександра Карасевича.

В своєму першому відкритому зверненні «Єдність» проголосила, що основними завданнями свого створення вбачає дотримання законності при прийнятті рішень радою, досягнення максимальної прозорості та відкритості при підготовці проектів рішень сесії, налагодження більш тісної взаємодії з виконавчим комітетом Гірської сільської ради.  А якщо сказати простими словами – то депутати «Єдності» заявили, що більше не збираються закривати очі на очевидні порушення процедур прийняття рішень і їх доведення до депутатів та громадськості, приховування правди та маніпулювання думкою жителів села, які дозволяють собі голова сільради Дмитрів Р.М. разом з секретарем ради Шершень Л.Ф..  

Група «Єдність» чітко зазначила, що всі рішення ради повинні попередньо оприлюднюватись і обговорюватись депутатами та бути доступними для громади села. Є абсолютно неприйнятним, коли порушуючи закон і регламент, голова скликає позачергові сесії та виносить на голосування рішення, які навіть ще не написані! Маючи в своєму штаті аж три юристи, наш апарат ради змушує голосувати депутатів лише за назву рішення без тексту. Бо під назвою ніхто нічого ще не писав! І такі випадки не поодинокі. Це має всі ознаки системності і умислу. Адже під проголосованим «пустим» рішенням можна вписувати які завгодно суми і не обмежувати себе в повноваженнях та уникати зобов’язань. Це є прямі зловживання, які можуть дорого коштувати нашому селу. Всі пам’ятають про оренду землі на Пушкіна 32А, коли депутати проголосували за 2 роки оренди, а Дмитрів в договорі прописав аж 5.

Для роз’яснення своїх дій група «Єдність» постійно оприлюднює відкриті звернення, де пояснює мотиви і необхідність тих чи інших кроків.

Відразу після створення «Єдність» відчула шалений спротив з боку Дмитріва та його апарату. Адже з появою цієї групи закінчився час комфортного правління і неконтрольованого витрачання бюджетних коштів. Вимоги «Єдності» виявилися несумісними з бажаннями голови про самовладне керування селом з «ручними» депутатами для видимості самоврядування.

Тут уже в хід пішли всі методи пропаганди і обливання брудом незалежних депутатів. На більшість обґрунтованих звернень «Єдності» Дмитрів не те, що не реагував, а навпаки, видавав свої розпорядження, щоб дискредитувати цих депутатів. І скликання безліч раз позачергових сесій з надуманими порядками денними, і відмови в проханнях про переноси засідань (для досягнення кворуму), блокування зміни регламенту і накладання вето на законні рішення ради. Можна перелічувати довго, але головне розуміти – з боку голови Дмитріва йде цілеспрямована кампанія по блокуванню ініціатив «Єдності» і намагання розвалити цю групу. Замість працювати на консолідацію і об’єднання зусиль для розвитку села, наш очільник всі сили кинув на деструктив і дестабілізацію.

Всі ми стали свідками кампанії по обливанню брудом багатьох депутатів «Єдності». Особливо цинічно це пройшло на окрузі Івана Чемериса, де Коровкіна Броніслава Йосипівна ходила по виборцям і збирала підписи за вихід Івана з депутатської групи. Але при цьому вдавалась до таких неправдивих звинувачень на його адресу, що, відчувши на собі таку людську підступність та брехню,  він навіть написав заяву на складання депутатських повноважень. Пізніше він її відкликав, бо ж не варті ті провокатори того, щоб через них добропорядні люди йшли з депутатів. Але осад від такої поведінки людей залишається.

Проте «Єдність» тримається! Бо за нею правда! І які би не випадали на її долю випробування, якщо мета є чесною і справедливою, то рано чи пізно люди це підтримають. І у групи вже є чим похвалитися.

Наведу декілька прикладів.

  1. ЕКОНОМІЯ. Про ремонт каналізаційно-насосної станції на Науки. Голова скликав позачергову сесію і терміново вимагав проголосувати за пропозицію Я.Чівільдєєвої про виділення 300 тис.грн на ремонт цієї КНС. «Єдність» не підтримала таке поспішне рішення, оскільки вимагала дотримання процедури і надання певного часу та інформації для вивчення цього питання. А через 2 дні, коли Дмитрів повторно скликав сесію з цього самого питання, депутат «Єдності» О. Кульчицький вже зміг запропонувати підрядника, який надав кошторис на 100 тис. грн дешевше, ніж початково пропонувала депутат Чівільдєєва.  Таким чином завдяки принциповості «Єдності» бюджет села не втратив 100 тисяч гривень! І це лише по одній закупівлі. Де була бюджетна комісія з її головою Потоцьким і чому він не перевіряє ці кошториси перед голосуванням? Адже це реально може трактуватись як нанесення матеріальних збитків селу в розмірі 100 тис грн.
  2. ІНФРАСТРУКТУРА. Про НОВУ школу. Дмитрів намагається запустити свій бізнес-проект – добудову до старої школи. «Єдність» же прагне реальних покращень для села і сконцентрувалась саме на будівництві НОВОЇ школи. Попри спротив самого Дмитріва і апарату ради, було зібрано більше 400 підписів за нову школу. Представники «Єдності» налагодили прямий зв’язок з районною адміністрацією, яка вже створила робочу групу за участі депутатів та громади. Процес проектування саме НОВОЇ школи вже розпочався.
  3. СОЦІАЛЬНА СФЕРА.  Зберегли в комунальній власності кімнату №2 в гуртожитку на Науки 1Б. Саме цю кімнату намагались незаконно приватизувати. Завдяки принциповості «Єдності» вдалося відмінити те рішення, і ми маємо змогу зберегти цю кімнату  в якості соціального житла для майбутнього сімейного лікаря.

Але ще більше ініціатив «Єдності» блокуються Дмитрівим і його депутатами. Перелік великий, тож вкажу лише основне з того, що не було підтримане:

  1. Створення робочих груп по основних напрямках розвитку села.
  2. Про депутатський контроль витрат бюджетних коштів.
  3. Положення про громадські обговорення.
  4. Зміни до регламенту задля підвищення явки депутатів та доступу громадськості.
  5. Скорочення і оптимізація роздутого штату сільради.

Група «Єдність» усвідомлює, що протидія з боку голови буде продовжуватись, і лише добрими і конкретними справами можна побороти ту стіну негативної пропаганди і бруду, яким обливають незалежних депутатів деякі проплачені (чи несвідомі) жителі села. Але більшість громади якраз підтримує рух до відкритості, чесності та професіоналізму в гірському самоврядуванні, тож можемо бути впевнені, що все в нас буде добре!

Олександр Карасевич

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin