Як працюють горе-забудовники, або про перипетії каналізації

Так склалося, що в нашому селі поруч один з одним знаходяться два різні комплекси зі схожими назвами: вже заселений «Кантрі Хаус» (КХ) та навпроти нього – «Кантрі Таун Хаус» (КТХ), будівництво якого триває. Та забудовники-власники «КТХ» хочуть підключитися до водопостачання та каналізації «КХ». Це є ризиком для обох комплексів, оскільки свердловина та каналізація розраховані лише на обслуговування одного комплексу. Якщо комунікації в ході підключення не витримають навантаження – непереливки буде не тільки жителям обох комплексів (каналізація не зможе справлятися з переробкою відходів, в трубах понизиться тиск або взагалі будуть перебої з водою), але і жителям прилеглих вулиць – Басейна, Сонячна, Степова, Чубинського, Західна через проблеми з дренажним полем та озером. «Це може бути екологічна катастрофа для села», – підкреслили в ході розгляду цього питання представники виконаного комітету сільради.

  На сьогодні комплекс «КХ», що розташований на виїзді з Гори в бік Процева,  майже повністю заселений. Тут мешкають близько 1 тис жителів, а розрахований він на 1,2 тис мешканців. Тут є огороджена територія, власна свердловина на 100 метрів та модернова систему каналізації – воду очищує система фільтрів, потім вона надходить в спеціальне озеро, де випаровується.

   У 2016 р. біля комплексу почали зводити нові двоповерхові будиночки – таун-хауси. За словами представників обох комплексів, у них різні забудовники. За проектом, «КТХ» – це 14 двоповерхових будинків, що в середньому розраховані на 300-400 мешканців. Основні комунікації забудовник «КТХ» хоче взяти з «КХ»: приєднатися до їх свердловини та каналізації. Для оформлення такого приєднання наприкінці 2016 р. між представником «КТХ» Денисом Слутським та головою обслуговуючого кооперативу «КХ» Олексієм Даніловим були укладені відповідні договори. Та як виявилося, не так все просто з цим підключенням, як думали підписанти цих договорів. Адже жителі «КХ» не знали про такі домовленості, і коли лише у 2017 році дізналися про це, то були категорично проти такого підключення. В комплексі й так постійні відключення води, її якість погіршилася – вона з мулом, іржею, значним осадом, тому й забивається каналізація.

   Як стверджують фахівці, потужностей каналізації та свердловини «КХ» не вистачить для обслуговування ще одного комплексу. Управителі пообіцяли провести модернізацію каналізації, але проектних документів з детальними розрахунками жителям комплексу та сільраді не надали. Треба розуміти, що каналізація – це очисна споруда-об’єкт підвищеної екологічної небезпеки та благополуччя населення.

Усвідомлюючи, які можуть бути наслідки, жителі «КХ» звернулися з листами до районної адміністрації, державної архітектурно-будівної інспекції, голови, депутатів і виконкому сільради з проханням допомогти їм розібратися в ситуації – чи на законних підставах відбувається підключення «КТХ» чи вистачить потужностей комплексу, а також допомогти витребувати в забудовників дозвільні документи.

   Ці питання розглядалися два місяці на чотирьох засіданнях виконкому в присутності  жителів комплексу і забудовників. А на останньому засіданні 20 березня був і депутат Євген Степаненко, який обирався від 22 округу, та раніше не втручався у ці критичні проблеми комплексу. В ході розгляду цієї ситуації позиція Дмитріва та Степаненка була однозначна: жителям треба йти до суду, бо сільрада не може впливати на цю ситуацію. Така ж позиція і голови ЖЕКу «КХ» Данілова. Але всі ми знаємо, як працюють наші суди – поки ця справа буде розглядатися, може пройти 3-5 років, а за цей час новий комплекс може підключитися до комунікацій «КХ», ЖЕК отримає кошти за це (офіційно – 300 тис.грн), каналізація не витримає, тоді вже два комплекси почнуть скаржитися, а винні у цьому особи можуть зникнути з села, оскільки вони не мають тут власності і не проживають. Та спільними зусиллями виконком та мешканці комплексу все ж знайшли рішення – створити спеціальну депутатську комісію та перевірити законність і умови підключення.

    Не дочекавшись такої перевірки та не надавши дозвільних документів жителям та сільраді, забудовники «КТХ» 11 травня почали розривати прибудинкову територію, щоб прокласти комунікації. Жителі комплексу миттєво вийшли на протест, заблокували роботу трактора, викликали поліцію та депутата. Роботи вдалося зупинити, жителі записали відповідні заяви в Національну поліцію та депутату Степаненку, голові земельної комісії. Та чи не почнуть забудовники в інший день проводити ці роботи, оскільки, як ми бачимо, для них немає писаних правил. Але жителі комплексу налаштовані активно відстоювати свої права і розібратися в ситуації: якщо підключення невідворотне, то свердловину та каналізацію необхідно модернізувати та довести до ідеального технічного стану для безпроблемного обслуговування двох комплексів. І тільки після проведення перевірки депутатською комісією можуть бути продовжені роботи, до цього будь-які роботи з підключення є незаконними.

ГО «Громада Гори» буде пильно слідкувати за цією ситуацією, щоб не допустити ще одних екологічних проблем, яких і так достатньо в нашому селі.

ГО «Громада Гори»

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin