ПОЖПОСТ за 12,5 млн.грн! ДЕРИБАН чи НІ?

Наприкінці січня на сторінці «Громада с. Гора» (у соцмережі facebook) було декілька прямих включень «серіалу» з сільради про те, як депутати намагаються протягом трьох діб ознайомитися з документами, які були затверджені в грудні рішенням ради №1681-85-VII і мали би бути в сільраді. Але, на жаль, навіть побачити їх виявилося складно.

Йдеться про проектно-кошторисну документацію пожежного поста, який Роман Дмитрів з Василем Потоцьким планують поставити біля Журавля, на вул. Центральна 17А. І витратити на це будівництво 12,5 млн грн, тобто півмільйона доларів!

Тут варто нагадати, що згідно ст. 14 закону України «Про статус депутатів місцевих рад» кожен депутат має право  на невідкладний прийом та на одержання необхідної інформації. Це значить, що депутат Карасевич, як і будь-який інший депутат, може прийти до сільської ради і попросити надати йому той чи інший документ, і йому НЕ МАЮТЬ ПРАВА ВІДМОВИТИ.

Але це в нормальних сільрадах. А в нашій все трохи інакше. Роман Дмитрів так не хотів показувати ті документи, що навіть дозволив собі розпустити руки (а точніше ноги), чим наніс депутату Карасевичу тілесні ушкодження. Всі ці епізоди задокументовані поліцією і подані відповідні медичні заключення про травми.

Здорова та адекватна людина не робила би собі клопоту, навіть якби мала «особистий зуб» на іншу людину. І якщо голова села так не хотів показати документи, то цьому є два пояснення.

ПЕРШЕ: тих документів на той час не було, і депутати ради голосували за «пустий папірець», тож і показувати не було чого. Але ж «пустий папірець» – це підробка документів, якою інколи займаються посадові особи. І за це можна потрапити до в’язниці.

ДРУГЕ: документи були, але вони були настільки халтурно зроблені і неправдиві, що показати їх депутату було рівноцінно самогубству.

Ось і тягнув голова час, поки виконавець робіт, давній друг Василя Потоцького, Каракай С.В. і його ТОВ «Науково проектне бюро» зможуть внести правки в ті документи. Вочевидь, «підчистивши» самі грубі сліди в документах, на 6 січня сільрада оголосила «презентацію» проекту ПОЖПОСТА. 

І про що ми там довідались? А ось про що.

  1. ЦІНА. Коли на сесії голосували за проектування пожпоста, було озвучено суму будівництва в межах 5 млн грн. А вже на затвердження кошторису сума виросла в 2,5 рази! Тепер весь кошторис будівництва конструкції площею 208 м2 складає 12,41 млн грн. Це космічна сума!

А тепер давайте порівняємо. Є в нас в селі відносно новий торговельний центр на Калиновій, 2.  Так-от, вся та махіна збудована теж з металоконструкцій, більша в 10 разів за той пожпост, але коштує в три рази менше! Як же так?! Бо там будували для себе, а тому НЕ КРАЛИ.

На запитання, що ж там такого дорогого, проектант не зміг надати адекватної відповіді. Виходить, пишуть побільше, щоб вкрасти було з чого.

  1. ЗЕМЛЯ. В проектній документації цей пожпост «намальований» на ПРИВАТНІЙ земельній ділянці. Виходить, що село на чужій землі будуватиме нерухомість за 12 мільйонів? Щоб потім ті власники просто забрали в нас те майно через суд? Чи хтось не вірить, що таке може бути?

І тут виникає питання, на якій підставі проектант розробляв цей проект, якщо жодного документу, який дозволяє використовувати ту землю сільською радою не надано. Чи можливо це і є справжньою метою цієї оборудки? Збудувати за бюджетні гроші об’єкт на чужій землі, щоб потім нам, громаді,  довелося за величезні кошти викупляти ще й ту земельну ділянку у власника? 

Варто нагадати, що в сільраді є відносно свіжий ПРОЕКТ на будівництво цілого ПОЖДЕПО на комунальній землі на вул. Шкільна. І на відміну від пожпоста, ПОЖДЕПО на Шкільній внесено до Генерального плану села. Там запланована капітальна споруда з усією необхідною інфраструктурою. І вартість будівництва там дешевша, ніж маленького пожежного ПОСТА на чужій землі без оформлених документів. Але нам не показують той проект і продавлюють авантюру з пожпостом.

  1. ПІДСТАВА для робіт. Проектант не зміг показати, де в тих документах згадка про рішення ради, згідно якого виконувались роботи по проектуванню пожпоста. Немає документів на земельну ділянку, немає дозвільних документів на виконання робіт по проектуванню. А гроші на ці роботи чималі: 400 тис. гривень – майже 17 тис. доларів. І вже 120 тис. грн сплачено.
  2. ЕКСПЕРТНИЙ ЗВІТ. Проектант підтвердив, що той папірець, який нам показують як доказ правдивості ЦІНИ проекту, насправді таким не є. Експертний звіт по суті є лише підтвердженням достовірності ціни на матеріали і роботи, але там не перевіряють ні справжній обсяг вказаних робіт, ні конструктивні рішення, ні економічну доцільність чи правильність технологічних рішень. Тому і роздуваються ті кошториси на вимогу «замовників». Бо з більшої суми можна більше вкрасти. Це проста арифметика.

І ще. Проектант на презентації заявив, що документи в паперовому і електронному (!) вигляді знаходились в сільраді ще з вересня. Але, чомусь, на сайті сільради ніхто їх не бачив. І навіть досі не оприлюднив. Чому це не було зроблено, чи це брехня, чи ні – ми гадати не будемо. Правдою є те, що посадові особи сільради здійснили приховування інформації і перешкоджали депутатам отримати до неї доступ.

УЯВІТЬ! ОДИН ПОЖПОСТ КОШТУЄ ЯК ТРИ ТОРГОВЕЛЬНИХ ЦЕНТРИ!

Редакція

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin