НОВИЙ ГЕНПЛАН. ЗНОВУ МАХІНАЦІЇ?

Генеральний план будь-якого населеного пункту – це основний документ, згідно якого відбувається забудова відповідної території.

Саме в цьому документі громадськість визначає, де прокладати дороги, де будувати школи з садочками та де розбивати парки та сквери. Наголошуємо, що саме жителі села вирішують, де все це розміщувати і який вигляд матиме населений пункт в майбутньому.

Діючий генплан було прийнято в 2015 році. Саме в цьому генплані частину нашого лісу депутати минулої каденції віддали під вирубку і забудову висотками. Саме цим генпланом «узаконили» самовільне будівництво комплексу «Кантрі Хаус» та котеджного поселення «Зелений маєток» у гірському лісі.

В той час з громадою ніхто не рахувався і ні про що в неї не запитував. Депутати тієї каденції просто затвердили на сесії генплан, «забувши» повідомити про це всю громаду. Сільрада провела «підпільні» громадські слухання того документу і після того не показувала його нікому. І лише за нової каденції ради представники ГО «Громада Гори» змусили місцевих чиновників оприлюднити цей документ.

Але недовго цей генплан влаштовував великих чиновників.  Вже в 2017 році розпочалося «продавлювання» до нього змін. Спочатку замовили «містобудівний моніторинг», на підставі якого 27 лютого 2019 року рада прийняла рішення №1262-68-VII «Про дострокове внесення змін до Генерального плану та Плану зонування території села Гора Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області».

 Для того, щоб у цьому документі були враховані інтереси жителів нашого села та для унеможливлення зловживань при його розробці депутати з ГО «Громада Гори» внесли в те рішення «запобіжник». Прописали в тексті документу створення робочої групи, яка повинна була погоджувати всі документи, які стосувалися розробки генплану, розглядати всі пропозиції громадськості та надавати свої. Таким чином весь процес повинен був відбуватись прозоро і з долученням всіх бажаючих мешканців села.

Рішенням сесії до тієї робочої групи було включено чотири голови депутатських комісій: О. Карасевич, В. Потоцький, Л. Романенко та Василь Чайка.

Та сталось не так, як прописали депутати. Р. Дмитрів, діючий голова села, проігнорував рішення сесії і самовільно підписав договір з проектантами, без погодження надав їм технічне завдання і навіть видав розпорядження про проведення громадських слухань щодо нового проекту генплану.

   Але таке нахабство у виконанні голови села не пройшло. Люди повстали. І це недивно. В новому проекті, представленому Дмитрівим, більша половина лісу була «намальована» під вирубку. Уявляєте? Майже весь ліс за тим проектом в нас хочуть забрати! Вирубати і забудувати! І це зробила людина, яку більшість жителів обрали захищати їхні інтереси і покращувати їхнє життя. 

   Небайдужі жителі села разом з ГО «Громада Гори» почали збір підписів проти такого нищення лісу. Було надруковано та розповсюджено сотні листівок із закликом «НЕ ДАМО ЗНИЩИТИ ЛІС». На захист легенів села піднялися рядові члени виконкому,  які проголосували за пропозицію відмінити призначене громадське слухання по генплану, щоб дати громаді час і можливість отримати більше інформації та внести свої пропозиції і корективи до цього проекту.

Громадський спротив змусив очільника села відмінити громадські слухання проекту генплану, які були призначені на 24 грудня.

Але це не зупинило Р. Дмитріва: з сільського бюджету за НЕвиконану роботу було переведено цілий мільйон гривень (999 957,86 грн) на рахунок фірми ТОВ „ДЕВЕЛОПМЕНТ АІ” (директор Мартинюк Адам). Крім того, в грудні було виплачено ще один мільйон цьому підряднику за халтурну інвентаризацію гірських земель.

А що ж члени робочої групи, Василь Потоцький та Василь Чайка, які є головними переговорщиками (і бенефіціарами?) з Дмитрівим і за відмашками яких відбуваються всі результативні голосування у раді?  Може вони якось обурились, викликали очільника на засідання своїх комісій, вимагали офіційних пояснень і скасування слухань? Адже саме на цих голів комісій покладені обов’язки по контролю за виконанням того рішення №1262.

 А от і ні. Ці пани мало того, що нічого не зробили, то вони ще й написали заяви про вихід з цієї робочої групи.

   Уявіть, голова земельної комісії Василь Чайка відмовляється брати участь у контролі над розробкою надважливого земельного документу – генерального плану села! Як так? Виходить, що він відмовляється захищати село і його жителів від дерибану наших земель? Умиває руки, щоб тоді розказувати людям, що він там ні до чого. Що «я не я, і хата не моя?». А навіщо тоді він «сидить в депутатах» і є головою земельної комісії? Хіба лише для того, щоб родичам і друзям земельні ділянки виділяти безкоштовно?

   А Потоцький Василь є головою бюджетної комісії. І теж відмовився захищати наше село і наш ліс від зазіхань «високих чиновників» у складі робочої групи.  Але це ще не все. Василь Потоцький і його депутати з «Солідарності» не захотіли включити до складу робочої групи справжніх патріотів села:

-Олександра Дідка (член виконкому)

-Андрія Семеновича Чайку (член виконкому)

-Дмитра Карбовського (член виконкому)

-Олександра Кульчицького (депутат)

-Наталю Лютікову (активістка).

   Однак ці депутати включили до складу робочої групи юристку сільради Ірину Штифурак (жительку с. Чубинське), яка  особисто вмовляла на сесії голосувати за поновлення договорів оренди землі в нашому лісі з компаніями (ПП «Гросс», ПП «Принт» та ПП «Беріг»), які й вкрали його в нашої громади. Протизаконність відчуження цих земель доведено прокуратурою, але юристці сільради це байдуже. Вона свідомо вводила в оману депутатів і мотивувала їх голосувати.

    Ці ж депутати включили в робочу групу й землевпорядника сільради Роспутного Сергія (жителя м. Бориспіль), який розробляє і подає депутатам проекти рішень про надання у власність землі в лісі і під лісом, навіть нехтуючи тим фактом, що та земля відведена під магістральну дорогу (вул. Лісова). 

Нова робоча група має такий склад: Шершень Л.Ф., Штифурак І.С., Роспутний С.П., Карасевич О.В., Яременко С.В..

Як бачите, більшість з цього складу є повністю підконтрольними Р. Дмитріву і отримують з його рук непогані зарплати.

Лише Карасевич і Яременко Сергій (член виконкому) мають незалежну і принципову позицію, але вони тут в меншості. Саме цього і добивались депутати з угруповування Потоцького: «викинути» патріотів села з процесу прийняття рішень, віддати все на відкуп «заробітчанам», щоб вони мали змогу внести зміни до генплану так, як потрібно їхнім замовникам і Роману Дмитріву.

Що буде далі, побачимо.

Ясно одне, під лежачий камінь вода не тече. Ліс треба нам відстоювати всім селом.

І добиватись того, щоб новий генплан став не черговим формальним документом, що лише узаконить земельні махінації різноманітних чиновників, а був розроблений спираючись на нові і прогресивні  світові тенденції в містобудуванні (з плануванням відповідних інженерних та транспортних комунікацій) і враховував би інтереси всіх жителів Гори.

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin