НОВА ШКОЛА. НИЗЬКИЙ СТАРТ

 

15 мільйонів гривень на будівництво нової школи виділили депутати Гірської сільської ради!

Але давайте все по порядку.

 3 квітня 2019 року проект будівництва нової школи отримав позитивний висновок (експертизу). Цей документ дозволяє нам розпочати фінальний етап. Для цього потрібно виділення коштів саме на будівництво школи.  Будувати школу лише своїми силами ми не можемо – 167 мільйонів гривень – непідйомна сума для нашого бюджету. Потрібне співфінансування як з сільського,  так і з районного бюджетів, а, цілком ймовірно, що і з обласного та державного. Але ми повинні бути першими, хто розпочне фінансувати це будівництво.

Після цього вже сесія районної ради повинна виділити свою частину коштів (анонсовано 10 мільйонів) а Управління капітального будівництва (УКБ) Бориспільської райдержадміністрації – оголосити проведення тендеру на будівництво.  Переможець цього тендеру і повинен розпочати зведення такої омріяної цілими поколіннями горян НОВОЇ ШКОЛИ.

 

18 квітня депутати проголосували за звернення до райради (замовника будівництва школи) з гарантійним листом, в якому взяли на себе зобов’язання виділити з бюджету села на будівництво нової школи 15 мільйонів гривень. Це рішення №1296-71-VII.

Але голова села не поспішав надсилати цей лист до райради. Хоча прекрасно знав, що якщо цей лист вчасно не потрапить до їхньої канцелярії (до проведення сесії районної ради), то початок будівництва школи може відкластися. Лише 8 травня, за словами Р. Дмитріва, такий лист він надіслав до РДА.

Неприємно про це говорити, але голова, перевищуючи свої повноваження, раніше звернувся ще й з іншим листом до районної ради, яким просив повернути ті 2 млн.грн., які раніше були виділені з бюджету села на проект нової школи. Будемо сподіватись, що такі його дії не вплинуть на термін початку робіт з будівництва. Бо така діяльність сільського голови більше схожа на саботаж будівництва школи.

 

Усвідомлюючи небезпеку дій сільського голови,  ГО «Громада Гори» зібрала підписи жителів села під відкритим листом до керівництва обласної та районної адміністрацій, депутатів всіх рівнів з проханням докласти максимум зусиль, щоб прискорити будівництво НОВОЇ ШКОЛИ. Під цим зверненням підписалося понад 400 мешканців села.  Ці листи були передані представниками ГО «Громада Гори» керівництву області, району та нашого села.

6 травня Бориспільська РДА направила до нашої сільради лист, в якому попросила надати їм рішення Гірської сільради про виділення 15 млн. на співфінансування будівництва школи. 10 травня на скликаній позачерговій сесії депутати проголосували про виділення необхідної суми.

 

 Але й тут не обійшлося без супротиву певних осіб. Роман Дмитрів не спромігся підготувати проект рішення про надання субвенції на будівництво і навіть не поставив це питання в порядок денний. Довелося депутату сільради, голові ГО «Громада Гори» Олександру Кульчицькому виконати за нього цю роботу і  вимагати внести це питання до розгляду на сесії. А Василь Потоцький, голова бюджетної комісії,  на «підпільному» засіданні, про яке не повідомили деяким її членам, зокрема, Кульчицькому, рекомендував зменшити суму субвенції до 10 мільйонів і знехтувати гарантією, яку вже до того надала району наша рада.

Завдяки активній громаді та діям свідомих депутатів рішення про виділення саме 15 млн. грн. ухвалили. Тож здійснення мрії всіх горян близьке як ніколи. Тепер тримаємо кулачки і чекаємо сесії районної ради.

Сподіваємося, що керівництво РДА та райради, районні депутати та УКБ нас не підведуть.    

                               

Олександр Карасевич  

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin