САДОЧОК. КАПРЕМОНТ?

На 72 сесії Гірської сільської ради на капітальний ремонт садочка було виділено 6 мільйонів гривень. Фінанси є, та що далі?

Нагадаємо, що садочок потребує поточного ремонту електричної мережі, сантехнічних вузлів, частини даху. Минулої весни сільський голова став активно просувати ідею капітального ремонту усього садочка, вартість якого згідно замовленого проекту складає 18,5 мільйонів гривень.  При цьому і голова, і завідуюча садочку наполегливо навіюють всім думку, що садочок буде закритим для відвідування дітей всього 3-4 місяці. Хоча проектом зазначений термін ремонту в 12 місяців. Тож куди ходити дітям в цей період – ніхто не знає.

Після багатьох консультацій депутатів зі спеціалістами, в тому числі і в районній адміністрації, стало зрозуміло, що нагальної потреби в такому масштабному ремонті немає. Достатньо виконати ремонт електричної мережі, замінити обладнання та плитку в санвузлах, здійснити косметичний ремонт приміщень на загальну суму до 5 мільйонів гривень. Депутати доручили голові надати відповідні розрахунки для поточного  ремонту, щоб виділити дійсно потрібну суму. Тим часом районна адміністрація вже розпочала ремонт електрики в садочку за рахунок свого бюджету. Вартість цих робіт згідно з дефектним актом складає 98 тис. грн.

Здавалося б, ремонт розпочався, проблеми з електрикою усувають. Залишилось дочекатися кошторис  на залишок ремонтних робіт, сільській раді виділити потрібну суму (а це не більше 5 мільйонів гривень) і за літо відремонтувати всі проблемні місця, щоб у вересні малеча пішла у вже в оновлений садок.

Але Роман Дмитрів не задоволений таким простим вирішенням питання. Адже в його уяві вже пораховані прибутки від «освоєння» 18,5 мільйонів на капремонті. І заручившись підтримкою завідуючої ДНЗ Коваль Ніни Миколаївни, він розпочав свою улюблену гру: зіштовхувати лобами горян. Батьків дітей з садочка почали обманним шляхом переконувати в тому, що депутати не хочуть ремонтувати дитячий заклад. Хоча це не так. Частина депутатів просто хотіла чіткої визначеності – на що саме підуть кошти і які терміни буде тривати ремонт. Щоб не залишити дітей на довгий час без садочка. А замість того, щоб надати необхідну інформацію, Дмитрів лише поглиблював кризу, відмовляючись надавати розрахунки ремонтних витрат і затягуючи час. Як наслідок – процес не рухався.

І ось, не витримавши морального тиску, частина депутатів таки проголосувала за виділення коштів на капітальний ремонт садочка в сумі 6 мільйонів гривень, не дочекавшись кошторису витрат. Тому сказати, на що саме підуть ці гроші – невідомо. Фактично депутати проголосували всліпу. Адже якщо ремонтувати садочок згідно проекту – треба 18,5 млн. Та і оголошувати тендер можна лише тоді, коли є вся сума.  Якщо ж ремонтувати згідно дефектних актів (кошторисів) – то таких документів немає! 

Побачимо далі, що буде робити голова села з цими грошима. Та чомусь здається, що влітку він ніякого ремонту не почне. І буде розказувати, що йому 6 млн. мало. І що треба довиділити гроші з сільського бюджету, чи чекати субвенції з області чи району. Тож почекаємо. 
    Але рішучий крок до закриття нашого єдиного садочка, на рік чи більше, голова, депутати і прихильники тотального капремонту вже зробили.

 

Антоніна Смоліна

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin