Про сімейного лікаря

Наявність якісного медичного обслуговування – необхідна складова будь-якого населеного пункту. Ми, на жаль, похвалитись цим не можемо. У нашому селі склалась критична ситуація, коли більше п’яти  тисяч населення, серед яких близько тисячі дітей, не мають в сільській амбулаторії лікаря, який би працював на постійній основі.

Зараз на 0,5 ставки у нас працює сімейний лікар Гришина Світлана Сергіївна. Вона приїздить з Борисполя двічі на тиждень: щовівторка у другу зміну і щоп’ятниці зранку. В ці дні в амбулаторії не проштовхнутись: пацієнти годинами змушені знаходитися в одному невеликому приміщенні у надії скоріше потрапити до лікаря.  Однак вона не в змозі прийняти усіх бажаючих навіть фізично, адже кожній людині потрібно приділити увагу, вислухати, оглянути та призначити лікування. Це, щонайменше, 10-15 хвилин на одного відвідувача. Зрозуміло, що коли пацієнтів 30 або 40, то прийом стає безкінечним. Якби лікар працював щодня, крім вихідних, ситуація б не була настільки кричущою.

Для того, щоб лікар працювала у нас на повну ставку, їй треба створити відповідні умови роботи та зацікавити. Це передусім житло і додаткові виплати до заробітної плати. Амбулаторія знаходиться у підпорядкуванні Бориспільського Центру загальної практики сімейної медицини (ЦЗПСМ), тож усі виплати працівники отримують звідти. Гірська сільрада надала цього року премії працівникам до 8-го березня, щороку преміює і до Дня медичного працівника. Це, на жаль, і уся допомога.  

З житлом для лікаря проблема назріла давно. Побудова соціального житла обов’язкова, але це віддалена перспектива. Лікарю житло потрібно вже сьогодні.  У гуртожитку на Науки є славнозвісна кімната №2, в якій господар взагалі не проживає, а, отже, цього житла не потребує. Чому б не поселити лікаря туди? Цей гуртожиток знаходиться вже на балансі сіль ради, тому рішення про заселення – це, на мій погляд, компетенція саме ради.

Нагадаю, що зараз в країні триває кампанія по заключенню угод з лікарями. Людям треба визначитись з вибором лікаря до кінця цього року.  Безперечно, для тих, у кого є автомобіль і хто може дозволити собі звернутись у приватні клініки, проблема не настільки актуальна. Для літніх людей і дітей  наявність лікаря – це проблема №1. Для того, щоб заключати угоду з лікарем, треба мати гарантії, що він буде, щоб за потреби звернутися до нього.

Члени ГО «Громада Гори» Влад Гуляй і Олеся Карпенко в березні ініціювали звернення до сільради з приводу забезпечення населення доступною своєчасною якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою. Це звернення підписали понад 300 людей. Та, на жаль, голова сільради не надав у визначений законом термін відповідь на звернення, не виносить це питання на сесію та продовжує ігнорувати цю проблему.

Таким чином жителі сьогодні на роздоріжжі і не знають, що робити. Заключати угоду  з Гришиною С.С. чи шукати лікаря деінде. Сподіваємося, що сільрада все ж займеться цим питанням і подбає, щоб горяни мали надійну медичну допомогу.

Любов Сокольцова

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin