Епопея з шкільним автобусом

 Якщо ваша дитина щоранку вирушає пішки до школи, долаючи відстань у декілька кілометрів, хвилювання вам гарантовані. Непросте завдання із малечею пройти неблизький шлях до дитячого садка, особливо у негоду або у холодну пору року.

Колись у 90-ті селом курсував радгоспівський автобус, забирав людей на роботу і заодно підвозив малечу до садка та школи. Однак зі зникненням радгоспу той автобус пішов у небуття, як і його універсальні послуги. І з того часу транспортування дітей до навчальних закладів залишилося турботою самих батьків.

У червні 2016 р. у Гірській сільській раді було зареєстровано  колективне звернення батьків віддалених районів села − Сажалки та Руднівки, з проханням надати автобус для перевезення дітей до школи та ДНЗ «Берізка». У липні до цього документу було додано розроблений маршрут автобуса, який було прийнято та завізовано заступником голови А.А. Галачем. Тоді ж він зауважив, що проект рішення щодо надання автобуса буде винесено на найближчу сесію сільради. От тільки не зазначив, коли саме вона відбудеться. Група батьків-активістів неодноразово зверталася до голови сільради з проханням допомогти запустити маршрут автобуса, але безрезультатно.

Не зрушилася з мертвої точки ця справа навіть після зустрічі робочої групи 07.09.2016 р., на якій були присутні: заступник голови Гірської сільської ради А.А. Галач, заступник директора КП «Горянин», депутат Бориспільської райради О.В. Сигнаєвський та мешканці с. Гора. Все, на що спромоглася місцева влада, то це повідомити, що ні автобус КП Горянин, ні шкільний автобус не готові до перевезення дітей. Адже для того, щоб задіяти шкільний автобус, потрібна згода директора школи і відділу освіти райдержадміністрації. Однак можливий інший варіант для таких перевезень − це проведення тендеру і запрошення приватних перевізників. Звичайно, чого тільки не зробиш для підростаючого покоління? Особливо, якщо на цьому можна ще й грошенят заробити. А далі події розвивалися так.

Нарешті 14 вересня 2016 року на сесії сільради було ухвалено рішення (№ 437-20-VІІ) про виділення фінансування цього проекту. У батьків зажевріла надія, що автобус для перевезення діток таки з’явиться. 16 вересня навіть було проведено тестову поїздку по запропонованому маршруту від Сажалки до садочка, у  якій взяли участь заступник голови А.А. Галач та батьки-активісти. Та не так сталося як гадалося. Ще довгих два місяці  довелося батькам з дітлахами  щодня пішки долати оті  чималі відстані. І лише після чергового звернення батьків до сільради та за сприяння директора Гірської середньої школи А.М. Гутовського 16 листопада 2016 р. було виконано перший рейс. Ця подія стала великою радістю для батьків та дітей.

Наприкінці березня А.М. Гутовський попередив батьків, що з квітня перевезення дітей шкільним  автобусом буде припинено. Першим аргументом було  те, що шкільний автобус, прийнятий на баланс ЗОШ ще у 2003 р., у результаті тривалої інтенсивної експлуатації вже відпрацював свій ресурс (його пробіг становить 300 тис. км). Другою перепоною до дитячої та батьківської мрії стала банальна бездіяльність сільради. Інакше, як пояснити той факт, що з самого початку перевезення дітей, школа не отримала від неї обіцяної ще у вересні 2016 р. субвенції на придбання дизпалива. Хоча весь цей час кошти на його придбання виділялися з бюджету школи.

Зразу після отримання інформації про можливе припинення перевезень дітей, на ім’я голови сільради було подано колективне звернення батьків, яке підписали сто двадцять три  жителі Гори. У своєму листі батьки просили представників сільради пояснити причини відсутності субвенції на рахунку школи та ініціювати проведення позачергового технічного огляду шкільного автобуса. І у разі підтвердження фахівцями неможливості подальшої експлуатації цього транспортного засобу внести на розгляд найближчої травневої сесії сільради пропозицію закупівлі нового шкільного автобуса з метою регулярного перевезення дітей до навчальних закладів. Копії звернень було надіслано директору школи та у канцелярію Бориспільської райдержадміністрації. На жаль, станом на 6 травня, відповіді від сільради батьки так і не отримали.

Діти − це наше майбутнє і вони заслуговують на комфортні умови перевезення до ДНЗ і ЗОШ. Зважаючи на те, що запланований бюджет с. Гора в 2017 р. становить 22 млн грн, сільрада може дозволити купівлю нового автобусу для наших дітей!

Леся Карпенко

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin