«ФОРА». Будівництво піцерії

Важко не помітити будівельних робіт за супермаркетом «Фора», що активно проводяться вже декілька місяців поспіль. Це майбутній заклад громадського харчування − піцерія. Нагадаємо коротенько, що передувало її розпочатому будівництву.

3.06.2016 р. відбулись перші громадські слухання проекту «Детального плану території торгового комплексу із закладом громадського харчування в селі Гора Бориспільського району, Київської області». Як повідомив пізніше А.А. Галач, цей проект схвалено не було, оскільки під час обговорення представники громади висловили чимало зауважень стосовно доцільності цього майбутнього закладу. Зокрема, відсутність відповідних умов для каналізації та безпека дорожнього руху на проїжджій частині на в’їзді в село Гора. До того ж, він підкреслив, що «у разі ухвалення проекту, громада втрачає контроль за дотриманням забудовником своїх інвестиційних зобов’язань щодо покращення благоустрою села.»

На цьому би і поставити крапку? Коли ж ні! 19.12.2016 р. проходили повторні громадські слухання цього проекту тільки з уточненнями. На зустрічі були присутні працівники магазину, деякі депутати Гірської сільради, представники від забудовника та громади села. Та зауваження до запропонованого проекту лишилися такими, як і раніше. Вкотре піднімалися питання каналізування господарчих і поверхневих стоків майбутньої піцерії, облаштування парковки для відвідувачів і безпека руху пішоходів. Представник забудовника Сергій Мельник відповів на запитання та пропозиції, що надійшли до сільради у письмовому вигляді, а також ті, що виникли в ході обговорення проекту. Зокрема, пообіцяв врахувати пропозицію щодо будівництва місця для паркування автомобілів на фасадній частині ділянки (між проїжджою частиною та забудовами). Пояснив, що каналізування буде проводитися «на вигріб» комунальним підприємством «Горянин», з яким вже підписано договір про надання відповідних послуг.

Окрім того, сільрадою було запропоновано громаді схвалити цей детальний план за умови обов’язкового врахування зауважень щодо будівництва парковки. Цікаво, що риторика місцевої влади суттєво відрізнялася від тої, що була на перших обговореннях. Тоді чітко наголошувалось на неприйнятності і небезпечності майбутнього закладу через наявність вище зазначених причин. Тепер – зовсім протилежне, апелюючи необхідністю інфраструктурного розвитку села.

Варто зазначити, що попри спробу сільради маніпулювати думкою присутніх, протокол цих громадських слухань підписали не всі, оскільки не були згодні з таким детальним планом. І на те були все ті ж об’єктивні причини. Запланований добовий об’єм господарчих стоків (22м3), відверто кажучи, викликає великий сумнів у їх добросовісному вивезенні. На жаль, внесеними уточненнями до проекту знов не було передбачено безпечного та зручного місця для паркування автомобілів.

Останню надію у цій справі громада покладала на депутатів сільради, які би мали зважено підійти до прийняття важливого рішення, від якого може залежати не тільки розмір власного баришу, але й чиєсь здоров’я або, не доведи, Господи, життя. Отже, їхнім вирішальним словом стало затвердження цього проекту на сесії сільради від 28.12.2016 р.(рішення №587-27-VIІ). А чи було воно правильним, час покаже.

Будівельні роботи в активній фазі, тож ми сподіваємося, що в забудовника вже наявні усі необхідні документи з усіма експертизами та погодженнями. Хоча вже і на початковому етапі будівництва помітно невідповідності між детальним планом території, що виносився на громадські обговорення і тим, що є в дійсності. Згідно детального плану, з урахуванням протипожежних обмежень, будівля піцерії мала бути віддалена від супермаркету на 8 м. Будується ж вона впритул до магазину, точно так, як вказано на малюнку, тобто з явними порушеннями норм протипожежної безпеки. Окрім того, заявлена в детальному плані одноповерхова будівля дивом перетворюється на двоповерхову. Це тільки те, що можна побачити на власні очі. Такі суттєві відхилення від детального плану наводять на думку, що громадські слухання та врахування висловлених зауважень – це лише фарс і окозамилювання. До того ж, ми − жителі села, так достеменно і не знаємо, чи враховані наші зауваження щодо парковки. Поволі стає зрозуміло, що заклад буде достатньо масивним, відвідувачів буде багато і де стоятимуть їхні автівки − так і не відомо. У будь-якому разі, місця для автомобільних маневрів перед фасадом замало. А це важливо! З гіркого  досвіду парковки біля «Фори» знаємо, як часто виникають там непорозуміння і суперечки через місця.

Отже, хто дасть обґрунтовані відповіді на запитання громади і розвіє усі її побоювання?

Любов Сокольцова

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin