Чи вдасться Дмитріву розвалити ВИКОНКОМ?

Після «зашквару» з минулим складом виконавчого комітету, який формувався виключно за бажанням голови села і встиг «наголосувати» багато скандальних рішень (бігборд та знищені дерева, втрачені 11 млн. гривень пайового внеску від АВТ «Баварія», вирубана алея на Центральній тощо), влітку 2017 р. село отримало зовсім інший ВИКОНКОМ, до складу якого увійшла більшість справжніх патріотів, жителів села, яким не байдужа його доля. А найголовніше те, що ці люди мають в собі сили прагматично відстоювати інтереси Гори та горян, приділяють цьому багато часу. При цьому не отримують зарплату, та ще й не прогинаються «під керівника» як слухняні безвольні ляльки. Кожне їхнє рішення, кожна пропозиція робилися завжди тільки в інтересах села і з високим рівнем компетенції.

Приємно перерахувати їх тут поіменно: Олег Давидок, Сергій Яременко, Андрій Семенович Чайка, Олександр Дідок, Дмитро Карбовський, Олексій Вістяк. Цих шестеро людей знаходяться на першому рубежі захисту нашого села.

Така ситуація абсолютно не влаштовує голову сільради, який за будь-яких умов намагається дискредитувати цей колектив.

Зокрема, Дмитрів саботує засідання виконкому, коли йому не вдається протягнути свої шкурні питання. Як правило, коли члени комітету відмовляються голосувати за корупційні схеми, розбазарювання грошей бюджету чи вимагають дотримання букви закону, голова просто втікає з таких засідань і затягує вирішення важливих для села питань. У такий спосіб він шантажує членів виконкому і все село: «або дайте мені, що я хочу, або я заблокую роботу (не дозволю вселити вчителя в гуртожиток, вивезти сміття і т.п.)». Крім того, свою бездіяльність і саботаж роботи виконавчої влади Дмитрів, який є керівником цього органу (!), намагається подати як недопрацювання рядових членів виконкому.

Але дискредитувати колектив членів виконкому, щоб потім виключити їх зі складу цього органу, не вдається. Тому  голова намагається домогтися свого іншим чином.  Ось вже кілька місяців він ставить в порядок денний сесій проект рішення про внесення змін до складу виконкому, яким, зокрема, пропонує  збільшити кількість членів виконавчого органу і ввести в його склад підконтрольних собі людей, щоб отримати слухняну більшість. Оновити склад Дмитрів збирається традиційно: робітниками КП «Горянин» та працівниками сільради. Жодного жителя нашого села в тому списку кандидатів не знайти. І це зрозуміло, адже усі запропоновані головою персони є його підлеглими, їхня зарплата залежить від його волі, і саме це гарантуватиме йому отримання потрібних рішень.

Проект то є, але на голосування він ще не ставився. Схоже на те, що очільник поки не може домовитись з головними перемовниками – депутатами Василем Потоцьким та Василем Чайкою, які розуміють, що маючи ручний виконком, Дмитріву у більшості питань депутати не будуть потрібні. А значить, голова не буде з ними «ділитись». Бо багато рішень та контрольних функцій щодо використання коштів бюджету зосереджені саме на виконавчому органі.

А ось Дмитріву «слухняний» виконком потрібен як повітря. Бо це останній рік правління перед виборами, тому зараз йому кров з носу необхідні «правильні» рішення виконкому, які дадуть змогу «озолотитись».

От наш голова і чекає зручного моменту та намагається узгодити «ціну» рішення сесії про формування вихолощеного виконкому з Потоцьким і Чайкою. Обіцяє він їм може й багато, але голосуючи за таке ганебне рішення, кожен депутат назавжди отримає клеймо «продажного зрадника свого села» і ніколи більше не матиме поваги серед місцевих жителів. Тому і бояться голосувати депутати. Бо і хочеться, і колеться. А ще, можливо, не хочуть продатися задешево.

Тож час покаже, що взяло гору в головах депутатів провладної більшості: здоровий ґлузд та інстинкт самозбереження чи жадібність та дурість.

Олександр Кульчицький