НОВА ШКОЛА. Ми це змогли! Будівництво розпочалося!

Так. Тепер вже з впевненістю можна говорити: «МИ ПОЧАЛИ БУДУВАТИ НОВУ ШКОЛУ!» І вона в нас обов’язково буде! Вже зовсім скоро наші діти зможуть розпочати навчання в новому, просторому та cучасному навчальному закладі в Горі.

У липні 2019 року УКБ Бориспільської РДА оголосило тендер, а вже 25 вересня був підписаний договір на будівництво нашої школи. Переможцем тих торгів став ПрАТ «БОРИСПІЛЬСЬКИЙ КОМБІНАТ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ». Ця будівельна компанія, яку очолює Шалімов Ігор Володимирович, зарекомендувала себе як серйозний та надійний підрядник. За умови 100% фінансування наші діти зможуть піти до нової школи вже у вересні 2021 року.

Будівництво вже розпочалося – мурується цокольний поверх.  17 грудня воно було освячене, а у фундамент школи було закладено символічну капсулу часу з посланням до нащадків. На цій акції були присутні сільське та районне керівництво, духовенство, дирекція Гірської школи, представники підрядної організації, активісти села та преса. Були  і члени ГО «Громада Гори».

село Гора

Слід зазначити, що «Громада Гори» доклала значних зусиль, щоб таке будівництво стало реальністю. Але цього не сталося б, якби всі жителі села не підтримали нас.

Тож ми намагались цей перший офіційний захід зробити ближчим до людей, до батьків школярів. І наша ініціатива полягала в тому, щоб у капсулу часу, яка залишиться в фундаментах школи назавжди, закласти лист-звернення до нащадків разом з фотокопіями підписних листів, які ми збирали на підтримку цього будівництва.

село Гора

Кожна людина, яка поставила підпис у тих листах, зробила свій внесок у цю велику справу. Бо кожен підпис – це та краплина, яка руйнує камінь невпевненості та зневіри на шляху до досягнення мети. І дуже добре, що таких краплинок назбиралось стільки, що вони перетворились в життєдайний потік, який  зробив можливим це омріяне поколіннями будівництво.

село Гора

У 2019 році будівництво фінансувалося виключно за кошти нашого села. 10 мільйонів гривень було перераховано в жовтні, ще 5 млн грн – 12 грудня. Ще 10 мільйонів обіцяла виділити районна рада, але потім відкликала ці гроші.

На будівництво нової школи у бюджеті с.Гора на 2020 рік закладено на 25 мільйонів гривень. Крім того, ще Бориспільська райрада обіцяла виділити 30 мільйонів. Будемо сподіватись, що вони дотримають слова і не відкличуть ці кошти так само, як зробили це в минулому році.

Загальний бюджет будівництва НОВОЇ ШКОЛИ становить 163 млн грн. Гірський бюджет виділив вже 15 млн і заклав на 2020 рік 25 млн, але потрібно ще 123 млн грн. І як би там не було, а власними силами наше село швидко школу не побудує – потрібно шукати джерела фінансування у вищих ешелонах влади.

З цією метою «Громада Гори» постійно контактує з керівництвом району, області, Кабінетом міністрів та депутатами Верховної Ради. Ми працюємо над тим, щоб отримати фінансування вже в цьому році.

Влада владою, та коли в громаді є активне ядро і всі згуртовані на досягненні конкретної мети, то і будь-які перешкоди можна здолати. Тож давайте впевнено дивитись в майбутнє, працювати і вірити, що НОВА ШКОЛА в Горі БУДЕ. Вже СКОРО!

Світлана Якимчук