ПРО «ЗОЛОТІ» БЮВЕТИ

У нашому селі багато проблем. І одна з них – ВОДА. Вірніше її відсутність. Вона зникає тоді, коли стається якась аварія на водогоні (бо труби гнилі і старі), або коли відключається електрика і насоси в сільських свердловинах вимикаються. Оскільки ці проблеми бувають часто, то жителі села вимагають вирішити це питання.

І влада почала вирішувати їх у свій улюблений спосіб, коли вони не намагаються знайти прості і дешеві рішення, а сліпо викидають наші мільйони на якусь авантюру.

Так відбувається і зараз. Тоді як всі сили і кошти потрібно вкладати в будівництво нової школи, гірські депутати зайнялися марнотратством в особливо великих розмірах!
Три мільйони гривень вони виділили на будівництво двох «бюветів». На Сажалці і на Жучкиному.

Але насправді то НЕ БЮВЕТИ.

Бювет (фр. buvette, від boire — «пити») — спеціальна споруда біля виходу мінерального джерела на поверхню землі. Тобто бювет – це артезіанська свердловина з чистою водою. І ту воду не треба очищувати, бо її ніщо не забруднює! І лише така артезіанська скважина з альтанкою і колонкою дійсно коштує 1,5 млн грн.

    
А те, на що депутати виділили такі космічні кошти, називається просто – водозабірна колонка з підключенням до водопроводу. І воду наші «благодійники» збираються брати з тієї труби, яка лежить вже в землі десятиліттями!

І облаштування такої колонки коштує не більше 300 тисяч гривень (разом з альтанкою). А ці депутати виділили на це три мільйони гривень! Що в десять разів більше необхідного! Уявіть: 125 тисяч доларів! Кожен їхній «бювет» коштує як цілий новенький будинок у Горі з участком в 7 соток! Ось так вони «економлять» наші бюджетні гроші.


Розбираємося далі.

Отже, ці «благодійники» зібралися поставити нам дві альтанки з водяною колонкою посередині. Але подавати в ту колонку будуть брудну воду з гнилих старих труб водогону.
І щоб якось зробити ту воду придатною для пиття, вони хочуть встановити біля кожної такої альтанки обладнання для її очистки, вартістю понад 600 тисяч гривень кожна установка! Для порівняння, це дорожче вартості новенького автомобіля Фольксваген Гольф з автосалону!

І якщо те обладнання не вкрадуть протягом перших декількох місяців, то на фільтри та очищення доведеться витрачати ще до півмільйона гривень щороку. Бо весь бруд зі старих труб водогону буде йти в ті фільтра і забивати їх.

Нагадаю, що це все нам подають під соусом того, що в людей дуже часто зникає вода в системі і потрібно мати резервне джерело.

А тепер РОДЗИНКА:

Коли НЕ БУДЕ ЕЛЕКТРИКИ по селу – ВОДИ НЕ БУДЕ і в цих «бюветах».

Коли НЕ БУДЕ ВОДИ у вас дома В КРАНАХ (при аваріях чи планових перекриттях) – ВОДИ НЕ БУДЕ й там, в тих «бюветах».
То скажіть, навіщо нам такі «золоті» колонки, в яких крім всього ще й не буде води?


*ЯК ТРЕБА БУЛО БИ РОБИТИ

Розумний господар не розкидався би так грошима а вчинив би інакше:

 1. Якщо треба людям десь брати чисту ПИТНУ воду, то облаштував би просту водозабірну колонку прямо біля артезіанської свердловини (біля Журавля). Вода там чиста, бо піднімається з глибини 120 метрів і не встигає забруднитися через гнилі старі труби сільських водогонів.

2.  Встановив би там аварійний генератор, щоб при відключенні електрики насоси працювали і подавали воду в систему. І тоді вода пропадала би рідше, лише при аваріях на водогоні.

І це коштувало би 300 тисяч максимум. А на зекономлені гроші (2,7 млн) можна було би модернізувати водогін на Мічуріна та на Покровській. Прокласти нову поліетиленову трубу до Жучкиного та Сажалки. І там поставити звичайну водозабірну колонку з чистою водою і альтанкою. Якщо вже дуже хочеться.

Але ПРИ ТАКОМУ ПІДХОДІ МАЛИ БИ:
1) безперебійне постачання води в системі водогону в разі пропадання електрики в селі;
2) три колонки-бювети з чистою водою (Сажалка, Жучкине, Журавель), в яких постійно і за будь яких обставин є вода;
3) на двох вулицях (Покровська, Мічуріна) лежала би вже нова труба водогону, через підключення до якої жителі на тих вулицях отримали би чисту якісну воду без перебоїв;
4) на вулицях Покровській і Мічуріна, коли б там лежала нова труба водогону, можна було би будувати тротуари, якщо їхнє розміщення на стороні, де проходить водогін, більш практичне.

Взагалі-то, можна було би зробити багато чого, якби з розумом вирішувати проблеми. А не з метою якнайбільше заробити (вкрасти) на освоєнні бюджетних коштів.
Боляче спостерігати, як ці депутати і голова бездарно закопують наші гроші в землю. І безпардонно крадуть з бюджету нашого села. Адже це злочин по відношенню до наших дітей, наших жителів і нашого майбутнього.

PS: А ось відомість голосування депутатів про затвердження проектів цих “водокачок” водозабірних колонок-“бюветів” по 1,5 млн грн за штуку. 

Це як нагадування всім. Бо згідно ТЕО (техніко-економічне обгрунтування) ПОВНОЇ реконструкції системи водопостачання с.Гора абсолютно новий ЗОВНІШНІЙ ВОДОПРОВІД на ВСЕ СЕЛО коштуватиме 64 млн грн. І це буде чиста вода в кожен дім в селі Гора. 

Так ось, викинувши 6 млн на водокачки (10 % від необхідної суми для повної модернізації), система водогону в селі абсолютно не покращиться. Жодна труба в землі не стане новішою! 

То може розумніше поміняти 10% труб водогону в селі на нові за ці 6 млн.грн? І подавати по ним чисту воду! Тоді і аварій стане менше, і вода буде чистіша. 

Але хто буде цим перейматись? Ті депутати? Той голова? Схоже, що так думати вони не хочуть і не вміють. Тому і будують “золоті” водокачки без води! Аби гроші з бюджету списати і собі “наварити”. 

Так і живемо 🙁  

Олександр Карасевич

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin