ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ

9 березня відзначалась 203 річниця з дня народження Т.Шевченка. З цієї нагоди в Гірській школі вшановували видатного поета і художника. Школярі декламували улюблені вірші Кобзаря.

У свою чергу, в Борисполі було проведено конкурс читців його творів.

Громаду нашого села представляли два учасники: Настя Гурбич та Олександр Дідок. Наші конкурсанти були такими ж різними і не схожими в манері декламування, подачі  і виборі твору, як і власне літературний доробок Шевченка.

Настя, якій до конкурсу допомагала підготуватись Лариса Нагорська, обрала більш академічну, класичну манеру, передавши всю глибину поеми «Кавказ». Натомість Олександр, намагаючись показати сучасність і актуальність віршів Шевченка, відійшов від образу поета, який склався в радянські часи, – як поважного старця в смушевій шапці та кожусі. Нагадаємо, що Тарас був модним франтом столиці і йшов на крок попереду сучасників. Як і Олександр, що екіпірувався в яскраві зелені кросівки, декламуючи сатиричну поему «Сон».

Прочитання Шевченка нашими учасниками Гурбич і Дідком змушують подивитись на давно відомі істини по-новому, оцінити наскільки актуальні рядки генія, написані в 19 столітті.

Зміни завжди викликають опір і неприйняття, може й тому журі конкурсу віддало Олександрові почесне 2 місце, а пальма першості дісталась конкурсантці, що в більш звичній манері декламувала уривок з поеми Ліни Костенко «Маруся Чурай».

«Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!»

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin