Про зливи вод в «Кантрі Хаус» та майбутні комунікації в новобудові «Кантрі ТаунХаус»

Понад три роки тому у нашому селі ввели в експлуатацію новий житловий комплекс (ЖК) – «Кантрі Хаус». Він поступово заселяється новими мешканцями, які посилюють вплив на життя громади, а також і на навколишнє середовище. Так, останнім часом мешканці села, чиї будинки межують з комплексом, помічали неприємний запах з боку новобудов. Запах відчувався час від часу, а також і тоді, коли озеро, яке є частиною локальних очисних споруд ЖК, було вкрите кригою.  Ще з осені ЖК намагався прокласти каналізаційну трубу до зрошувального каналу, ймовірно, щоб здійснювати злив води.

Ця проблема розглядалося на сесії сільради 22 грудня 2016 р. Як повідомив голова ЖЕКу «Кантрі Хаус» Олексій Данілов, комплекс планує зливати ливневі води (тобто дощову воду). У цьому контексті він просив дозволу у сільради на такі зливи у зрошувальний канал попід лісом. Пан Олексій зазначив, що в проектній документації були технічні неточності, але перед подачею їх до сільради вони були усунені. ЖЕК отримав усі дозволи на злив ливневих вод, але залишається отримати погодження у сільраді. Обговорення тривало довго, але рішення ухвалили, тобто ЖЕКу дозволили скидати ливневі води у канал.

Та вже на початку січня 2017 р. сільрада відмінила цей дозвіл, заборонивши зливати води у канал.

Незважаючи на заборону, неприємний запах розносився по селу, ймовірно, що ЖК продовжував зливати воду без дозволу. В кінці лютого цю воду відібрали на дослідження. Аналіз показав  високу забрудненість води, яка потребує додаткової очистки. Після цього 1 березня сільрада повторно звернулася з листом до О.Данілова з проханням припинити незаконні зливи вод. На що вже наступного дня голова ЖЕК надіслав письмову відповідь із запевненням, що злив вод припинено та обіцяв провести дослідження обладнання відповідно до екологічних норм, а також провести повторний аналіз води. На жаль, в листі не зазначено, коли це буде.

Тому питання залишається відкритим. Коли буде перевірене обладнання? Чи буде й надалі ЖЕК зливати ливневі води, адже заборону на скид ніхто не відміняв. І чому у них такий неприємний запах? До сьогодні результати проведеної ЖК роботи не оприлюднені.

А скоро масштаб цієї проблеми може подвоїтися, оскільки поруч від комплексу «Кантрі Хаус» будується новий – «Кантрі ТаунХаус». Як повідомив О. Данілов, він на замовлення забудовника брав участь у розробці проекту цього комплексу.  До речі, один з варіантів перекладу слова «townhouse» з англійської це – «міська в’язниця». Так от, у другому кварталі цього року планується здати 5 будинків у новому ЖК. Згідно з даними сайту комплексу, 14 квартир уже викуплено.

Між тим, забудовник зазначає, що електроенергію новий комплекс буде черпати з підстанції, яка знаходиться на території “Кантрі Хаус”, воду буде брати з власної свердловини, а ось каналізацію підключить до очисної споруди, якою вже користується “Кантрі Хаус” і яка розрахована виключно для його жителів. Не зрозумілим залишається питання, чи вистачить потужності цій очисній споруді, якщо туди підключити ще 142 квартири? Адже впродовж зими фіксувалися факти зливу вод, неприємний запах, і, як зазначають жителі ЖК – вже зараз каналізація не зовсім справляється із очисткою зливів. Це при тому, що “Кантрі Хаус” заповнений жителями лише на 60-70%. Сільська рада на цей момент жодним чином не може вплинути на цю ситуацію, оскільки “ТаунХаус” будується на приватній території і жодних документів не подавав у сільраду. Це зазначив у своєму виступі голова Р.Дмитрів 19 березня, а також додав, що узаконення будівництва “ТаунХаус” сільрадою може відбутися тільки тоді, коли забудовник звернеться до сільради з проханням про присвоєння адреси новобудові.

Тому не виключено, що влітку 2017 року, коли перші 5 будинків “ ТаунХаус” будуть здані і почнуть заселятися новими горянами, ми можемо отримати вдвічі більшу проблему із зливами вод та каналізацією у цій частині села. Незрозумілим залишається і законність побудови “ТаунХаус”, адже детальний план цієї ділянки сільська рада не затверджувала, громадського обговорення цієї багатоквартирної забудови також не було.