ПРО ПОДІЇ В СЕЛІ. ОДНИМ АБЗАЦЕМ

=== 27 грудня в стінах сільради відбулася презентація проекту НОВОЇ ШКОЛИ.  Він повністю готовий для проходження державної експертизи. Планується, що вже цієї весни розпочнеться будівництво.  Згідно проекту, повна вартість  будівництва нової школи складає 167 млн.грн. (включно з повним оснащенням навчальних та інших приміщень).

=== Бюджет села втратив 227 тис. грн. через протиправні рішення керівника сільради. Ці кошти сільська рада сплатила сім’ї Керімових як компенсацію завданих збитків за знищений бізнес. Початкова відмова Р. Дмитріва виплачувати ці кошти призвела до того, що рахунки сільської ради були заблокованими близько місяця.

=== На вимогу жителів ЖК «Кантрі-Хаус» відбувається спорудження зупинок на вул. Центральній. І хоча депутати голосували за проект, який передбачав стандартні розміри заїздів (55 м довжини), але голова сільради одноосібно вирішив змінити їхні розміри на менші (30 м довжини) і встановити їх не там, де затвердила сесія. Тож, на фоні позитивної новини – спорудження нових зупинок, маємо і  негативний приклад перевищення повноважень, самоправства та маніпуляції з документами. При цьому на тлі ускладнення проїзду та підвищення аварійності посилання на економію є доволі сумнівними.

=== На вивезення органічного сміття (листя, городина, трава) в цьому році з нашого бюджету витрачено біля 500 тис.грн. (0,5 млн.грн.). Якщо кожен господар буде раціонально та ефективно утилізувати органічні рештки у себе на городі (компостування), то частину цих коштів можна буде зекономити і використати на більш корисні для всієї громади потреби.

=== Розпочала роботу комісія, яка проводить інвентаризацію та взяття на баланс криниць, ємностей для води тощо. За результатом роботи вирішено взяти на баланс пожежні  ємності для води. Наступними на черзі плануються криниці.

=== Асфальтування вул. Молодіжної, частини вул. Мічуріна. На Мічуріна незалежна лабораторія виявила, що характеристики асфальтобетонного покриття не відповідають встановленим нормам. Тож підряднику, ТОВ “Інвестиційно-Будівельна компанія “ЕЛІТ СТРОЙ”, не були виплачені кошти за незадовільно виконану роботу. На жаль, маючи затверджені проекти,  рішення сесії і виділені кошти, апарат сільради за рік не спромігся заасфальтувати ще дві вулиці: Степову та Сонячну, тому виконання цих робіт перенесено на наступний рік.

=== На вулиці Центральній встановлено декоративну огорожу для пішоходів. З початку року громада просила встановити на цій небезпечній вулиці нові дорожні відбійники, але керівник сільради «продавив» рішення спорудити саме таку конструкцію, яку в народі вже прозвали «оградкою». Така декорація коштує нашому селу 840 тис.грн. Жителів села вчергове «не почули», хоча встановлення класичних відбійників, які мають незрівнянно кращі характеристики в захисті пішоходів від наїзду автотранспорту, було би для нас і дешевше, і набагато корисніше. Крім того, така «оградка» значно погіршила обзорність дорожньої обстановки при виїзді на вул. Центральна з примикаючих доріг.

=== На жаль, так і не відновився підвіз дітей до школи та садочка, який в минулому році вибороли жителі села.  І батьки, і депутати намагаються спонукати голову сільради до дій у вирішенні цього питання, але «віз і нині там».

=== 15 листопада робоча група з вивчення питання створення об’єднаної територіальної громади (ОТГ) провела звітне засідання. Наталя Лютікова, секретар робочої групи, доповіла на відкритій презентації про пророблену роботу. На цьому ж засіданні проаналізували  можливі варіанти та наслідки різних варіантів об’єднання. Презентацію відвідали представники сусідніх сіл, відбулася жвава дискусія.

=== Про будинок творчості.  На сесії 21 грудня, за пропозицією депутатської групи «Єдність», було прийняте рішення №1243 про створення робочої групи по опрацюванню питання взяття в оренду приміщення адмінбудівлі  інституту на Науки, 1  під будинок дитячої творчості. До складу цієї групи ввійшли: Бабій Оксана, Кульчицький Олександр, Карасевич Олександр, Губарєва Ірина, Давидок Світлана.

Члени групи мають вивчити проект договору оренди, умови оплати, терміни оренди, проекти обстеження приміщення та визначитися з переліком ремонтних робіт, необхідних для приведення приміщень у відповідність до завдань будинку дитячої творчості, та їх орієнтовної вартості.

=== Ще в квітні 2018 року мешканці 16 округу зібрали підписи до депутата з вимогою навести лад в селі з питанням вивезення сміття. Просили ліквідувати стихійні сміттєзвалища, особливо біля зупинки «ГОРА», та забезпечити організований збір в контейнери у визначених місцях та вивезення твердих побутових відходів. Також люди просили запровадити роздільний вивіз сміття для його повторної переробки. За 9 місяців сільрада багато обіцяла, і в решті решт з першим снігом по селу облаштували 5 майданчиків під роздільні контейнери для збору твердих відходів. Сподіваємось, що цей експеримент буде вдалим, і коли зійде сніг, люди отримають організовану систему вивезення сміття на річницю свого звернення до влади.

=== Про модернізацію водогону. На сесії 5 грудня депутати затвердили проектно-кошторисну документацію по реконструкції трубопроводу водопостачання по вул. Центральна, від вул. Пушкіна до вул. Лесі Українки.  Вже відбувся тендер і заключена угода на виконання цих робіт. Роботи не дешеві – майже 5 млн.грн. Тож сподіваємося, що вони будуть виконані якісно і в короткі терміни.

Нагадаємо, що жителі села вже давно потерпають від перебоїв в системі водопостачання: проблемами з тиском та частими відключеннями води. Ще 10 травня за ініціативи Олесі Карпенко було зареєстроване колективне звернення на ім’я голови виконкому та директора КП “Горянин” щодо модернізації водогону та устаткування обладнання для подачі води в с.Гора. Саме після того звернення сільрада замовила проект реконструкції водогону.

редакція