Про новий виконком

Минулий випуск нашої газети передував історичній сесії Гірської сільської ради, на яку виносились питання про дострокове припинення повноважень голови і подолання вето на рішення про розпуск виконкому. І якщо повноваження голові депутати поки що вирішили залишити, то старий виконком було остаточно розпущено.

Про необхідність такого кроку теж написано немало, тож зациклюватись на цьому не будемо. Лише зазначимо, що основне, що закидали старому складу виконкому, – це відсутність зворотного зв’язку з громадою і кулуарне прийняття рішень, які шкодили інтересам жителів села. Така практика є неприйнятною, громада вимагає більшої відкритості і не збирається миритися із свавіллям владних структур. Зазначу, що свавілля – це стан, властивий для влади, котра ніким не контролюється, коли не беруться до уваги бажання та думки інших, відсутність законності, справедливості.

Закон передбачає, що персональний склад виконкому на розгляд ради подає голова, а затверджує його депутатський корпус на сесії. Тому, враховуючи неприхований конфлікт голови та депутатів, Роман Дмитрів не мав перспективи затвердити в складі нового виконкому потрібних йому людей. Хоч і не хотілося, але довелося йти на поступки і дослухатися до пропозицій депутатів.

Для формування списку потенційних членів виконкому депутати домовилися подати по одній кандидатурі, з яких потім вирішили обрати найгідніших. Окремо зазначимо, що громадська організація «Громада Гори» звернулася до голови сільради та депутатів з відкритим листом, в якому повідомила, що готова взяти на себе відповідальність та сформувати виконком.

13 червня відбулося представлення претендентів у члени виконкому, де кожен кандидат мав змогу розказати про себе і плани щодо роботи на цій посаді. Після цього гарячі дискусії про кандидатів у виконком не вщухали до самого дня голосування. У кінцевому результаті депутати відхилили пропозицію від ГО «Громада Гори». Схоже, що вони просто побоюються зробити такий рішучий крок, хоча більшість з них погоджувалась, що персональний склад, запропонований ГО, був потужним і міг би подолати ті проблеми, які має наше село.

У день голосування за новий склад виконкому голова не пішов на конфронтацію з депутатами і подав запропонований ними список. 16-ма голосами «за» новий склад виконкому було затверджено.

До його складу ввійшли:

 1. Дмитрів Роман Миколайович – голова сільради та виконкому.
 2. Галач Андріан Андрійович – заступник сільського голови з питань роботи виконавчих органів (голова адміністративної комісії).
 3. Шершень Людмила Феодосіївна – секретар сільської ради та виконкому.
 4. Вістяк Олексій Андрійович.
 5. Давидок Олег Петрович (голова комісії з питань охорони правопорядку).
 6. Дідок Олександр Олександрович.
 7. Карбовський Дмитро Григорович (голова комісії з питань спорту, культури, охорони здоров’я та патріотичного виховання).
 8. Пустовіт Ірина Миколаївна (голова опікунської комісії).
 9. Ремень Анатолій Михайлович.
 10. Чайка Андрій Семенович (голова житлової комісії).
 11. Чайка Світлана Федорівна.
 12. Шевченко Костянтин Петрович (голова комісії з благоустрою).
 13. Яременко Сергій Васильович.

Два місяці минуло з дня обрання нового складу виконкому, вже можна зробити певні висновки щодо його діяльності. Отже, виконком працює – хто більше, хто менше, але в цілому видно, що робота кипить. У той же час неозброєним оком видно певний саботаж з боку голови, секретаря та апарату ради, для яких цей склад є чужим, і, що найважливіше, ними не контрольованим. Незалежні в своїх думках та діях представники виконкому заважають голові сільради керувати селом на свій розсуд. Тому він і намагається по максимуму завантажити їх роботою, позбавивши допомоги адміністративного апарату ради. Розрахунок тут простий – або від перевантаження члени виконкому відмовляться від роботи, або погодяться працювати за вказівками голови. Враховуючи саботаж влади, варіант дискредитації цього складу виконкому як недієвого є досить ймовірним.

Тому зараз і з нашого боку, і з боку громади потрібна підтримка та допомога членам нового виконкому. Допомагаючи їм, ми помагаємо собі, своєму селу! Побажаємо ж їм сил, розуму та незламності духу у відстоюванні інтересів жителів села та конструктивної і плідної роботи.

Олександр Карасевич

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin