ПОЧАТОК НОВОЇ ІСТОРІЇ СЕЛА

На 1 червня призначена позачергова сесія Гірської сільської ради, на голосування якої винесено питання «Про дострокове припинення повноважень голови Гірської сільської ради VII скликання Дмитріва Романа Миколайовича». На ній депутати повинні зробити зважений вибір і сказати НІ подальшому перебуванню на посаді голови теперішньому керманичу. З позиції здорового глузду і відповідальності за долю села вибір очевидний, який рішуче продемонструвала більшість депутатів на минулій сесії.
18 травня на сесії Гірської сільської ради ухвалені надзвичайно важливі рішення. 

По-перше. Депутати проголосували за РОЗПУСК виконавчого комітету Гірської сільської ради! 
По-друге. Депутати скасували рішення про затвердження детального плану території забудови на Пушкіна 32А. Нарешті вони дослухалися до більшості громади і підтримали прагнення жителів села заблокувати будівництво скандальних висоток. Цим голосуванням депутати суттєво ускладнили можливість забудовнику відновити будівельні роботи і зробили ще один крок до побудови повноцінного клубу з парком для нашої молоді!
ПРО ВИКОНКОМ
Але повернімося до зняття виконкому. Чому депутати пішли на такий радикальний крок? Що змусило їх відмовитися коритися голові сільради, адже очевидно, що теперішній виконком – це «ручний» орган, який одноосібно керувався Р.Дмитрівим. Зрозуміло, що всі рішення виконкому – це саме воля і забаганки голови. Решта членів виконкому лише виконували роль масовки для Дмитріва і ЛЕГІТИМІЗУВАЛИ його авантюрні проекти. Саме небажання миритися з узурпацією владних повноважень та інертністю членів виконкому і спонукало депутатів зробити такий радикальний, але вкрай необхідний крок.
І щоб не бути голослівними, давайте пригадаємо «найяскравіші» моменти діяльності того виконкому:
1. Непрозорість роботи. Вже 7 (сім) місяців виконком не оприлюднював жодного рішення, хоча, згідно закону, всі ухвали цього органу повинні оприлюднюватись протягом 5 днів з моменту прийняття. Крім того, засідання комітету проходили «підпільно», адже рішення про дату і час зібрання не оприлюднювалися вже тривалий час. 
2. Порушення закону і процедур. Ігнорування оприлюдненням проектів рішень виконкому – це порушення закону про доступ до публічної інформації. Виконком входить до складу органів місцевого самоврядування, як і голова та сільська рада, тому повинен всі проекти рішень оприлюднювати за 20 днів до їх розгляду.
3. Ігнорування звернень громадян. Виконком ігнорував депутатські запити та звернення щодо надання копій протоколів засідань та рішень. Крім того, голова особисто, на камеру, обіцяв оприлюднити ВСІ рішення виконкому до кінця лютого. Як ми всі бачимо, обіцянка залишилась НЕ ВИКОНАНОЮ!
4. Відсутність звіту. Це скоріше, навіть НЕБАЖАННЯ звітувати про роботу виконкому. Голова ігнорує депутатські вимоги про надання такого звіту. 
5. Скандальні рішення:
– Біг-борд на тротуарі біля зупинки «Гора», дозвіл на встановлення якого надано без погодження з громадою; 
– Спиляні тополі біля інституту, порізані дерева на території школи, що також є відповідальністю виконкому;
– Надання поштової адреси нелегальній забудові «Кантрі ТаунХаус», яка не має проекту на каналізування і не погоджувала ніякого детального плану території забудови;
– І як остання крапля, після якої увірвався терпець у всіх депутатів, – спиляна липова алея на вул. Центральна між вулицями Л.Українки та Гоголя. Це ж як треба не поважати горян, щоб так безпардонно нищити те, що з любов’ю садили наші батьки та діди! 
Зрозуміло, що резонансних і скандальних рішень набагато більше, а деякі з них ще досі приховуються від нас. Але також зрозуміло і те, що рішення про розпуск виконкому давно назріло і перезріло!

Який наступний крок? 
Тепер депутатам повинен бути запропонований на погодження новий список членів виконкому, і є впевненість, що вони вже не будуть такими необачними і декілька разів подумають перед затвердженням поданих кандидатур. В ідеалі депутати за підтримки та консультацій з громадою повинні самі запропонувати кандидатури до складу виконкому, оскільки цей орган виконавчий і повинен допомагати законодавчій гілці влади – депутатам – дбати про розвиток та процвітання нашого населеного пункту. Зараз з’явився реальний шанс обрати колектив дієвих, незалежних та кваліфікованих представників громади в такий важливий орган місцевого самоврядування.
ПРО ГОЛОВУ
Як вже показали півтора роки каденції нової влади, основна проблема нашого села – це діючий голова Р. Дмитрів. На жаль, він не зміг консолідувати навколо себе ані депутатів, ані активну частину громади. Схоже, що його ідеї та принципи щодо організації роботи в межах  сільради кардинально розходяться з баченням розвитку села більшості депутатів та горян. І найкращим виходом з такої ситуації є добровільне складання повноважень голови сільської ради, але такий крок характерний лише для рішучих та відповідальних людей!

 
22 травня частина депутатів подала до сільради проект рішення про припинення повноважень голови з вимогою скликати позачергову сесію для голосування з цього питання.

 Цього ж дня голова наклав ВЕТО на рішення сесії № 678 про розпуск виконкому та на рішення № 679 Про скасування рішення Гірської сільської ради № 194-6-VІІ від 04 березня 2016 року «Про затвердження змін до детального плану території під будівництво …» (сумнозвісна забудова на Пушкіна 32А). 
Іншим розпорядженням він скликав позачергову сесію на 1 червня, на яку був вимушений винести питання про повторне голосування заветованих рішень та питання на голосування про дострокове припинення повноважень голови Гірської сільської ради.
Наші депутати отримали повноваження в непростий час і вимушені приймати складні рішення. Доводиться навіть вказувати на двері тим людям, яким раніше навіть не сміли голосно сказати криве слово. Так, часи змінились, і громадянське суспільство, яким безперечно є жителі Гори, вимагає від депутатів, як представників громади, рішучих дій. Автократичні дії голови сільради мають бути зупинені! Громада повинна повернути контроль над управлінням всіма процесами в селі і досягнути цього можна лише позбавивши Дмитріва повноважень! 
Не повинно бути більше в селі «стоячих» сесій, на яких голова, як той пан, примушує поважних і самодостатніх людей – депутатів, що прийшли виконати свій обов’язок перед громадою, стоячи вислуховувати моралізаторство і повчання якогось молодика, який волею випадку, грошей та сумлінної роботи інших людей сів у крісло голови. Не повинна людина одноосібно розпоряджатись коштами всього села без звітування перед громадою. Не повинні приховуватись від депутатів та селян рішення виконавчих органів. Не можна безконтрольно та одноосібно нищити власність села, його самобутній природний ландшафт та ігнорувати законні вимоги представників громади. 
Все це ми бачили протягом півтора року в нашому селі. Настав час нести відповідальність за таке хамське ставлення до села та його жителів. І нехай не вводять нас в оману солодкі обіцянки та видимість роботи з боку чинного голови. В сусідніх селах, в яких бюджети в декілька разів менші за гірський, роботи виконано набагато більше. Все пізнається в порівнянні, та знаючи ситуацію зсередини сільради, можемо з впевненістю стверджувати, що проблема Гори – це Роман Дмитрів. І він повинен піти задля того, щоб розблокувати роботу ради і щоб село, нарешті, розпочало активний розвиток!
А що далі? 
Після припинення повноважень голови село матиме можливість повноцінно жити і виконувати всі свої функції. До обрання нового голови секретар ради є виконуючим обов’язки сільського голови. Це стандартна ситуація і село здатне з честю вийти з неї. Депутати усвідомлюють свою відповідальність і вже є розуміння шляхів вирішення навіть тих проблемних питань, які були заблоковані і не вирішувались нинішнім головою. 
Так, весь цей час більшість депутатів підтримувала голову у всіх його ініціативах і не ставила зайвих запитань. Голова мав «карт-бланш» від представників громади – депутатів. Але він чомусь трактував безумовну підтримку депутатів як слабодухість і так ввійшов в кураж, що не знайшов нічого кращого, як взагалі не звертати увагу на думку представників громади. Це його характерна риса характеру, нічого з цим не поробиш. Далі підтримувати цього голову є не тільки шкідливим, а й небезпечним для честі та гідності кожного депутата та мешканця села. 
В цій непростій ситуації тішить розуміння того, що депутатський корпус усвідомив ці небезпеки і перейнявся відповідальністю за майбутню долю Гори. Сподіваємось, що цей процес незворотній, і депутати своїми подальшими діями відновлять гідність та повернуть повагу до себе з боку всіх жителів нашого рідного села.
ДМИТРІВ ПОВИНЕН ПІТИ!

Так буде краще для усіх і тримання за це крісло зайвий раз доводить брехливість красивих гасел про бажання добра селу. Така поведінка – це показник жадібності цієї людини втратити доступ до дерибану бюджетних коштів Гори.

Олександр Карасевич

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin