Післямова. Зустрічі з головою

     
    18 та 19 березня відбулись 4 зустрічі голови сільської ради з жителями села. Оголошення про це з’явилось ввечері в четвер, 16 березня, на сторінці в мережі ФБ. Повідомлялось, що під час зустрічей обговорюватимуться питання благоустрою та перспективи розвитку села.
    Як запрошували – так і прийшли! Людей було мало, бо мало хто знав про ці зустрічі. А можливо, через недовіру до нового голови люди вважають такі зустрічі пустою тратою часу. Мабуть, їх можна зрозуміти, бо нічого конкретного із важливих питань Роман Дмитрів не сказав, а на прямі запитання відповідей конкретних не давав. 
       Що запам’яталось після зустрічей:
    1. В минулому році витрачено на матеріальну допомогу 1,6 млн.грн. 
    2. Якщо у вас є якась проблема, то вирішуйте її самі, бо сільрада не має повноважень вирішувати такі питання. Подібна відмовка була щодо багатьох питань, наприклад, що  сільрада не має впливу на забудову «Кантрі ТаунХаус», не може покарати «халтурників», що поробили аварійні лежачі поліцейські на Центральній, не здатна вплинути на РЕС з її постійними відключеннями електрики та інше. Ба, навіть, як заявив голова, липи в шкільному дворі були спиляні без відома сільради за ініціативи дирекції школи.
    3. І основне, заради чого і організовувались ці зустрічі – це забудова по вул. Пушкіна 32А (за сільською радою). Нам оголосили, що будівництво величезного комплексу на 380 квартир приведе в село каналізацію. Сказали, що забудовник буде брати участь в спорудженні каналізації в село, пообіцяли, що 700 квадратних метрів віддадуть селу в якості клубу, запевнили, що забудовник взагалі «ідеальний і дуже спроможний». І ще сказали, що будівництво багатоквартирного будинку – це розвиток села. 
     Отже по порядку. Земельна ділянка, на якій збираються будувати житловий комплекс, була передана забудовнику без конкурсу. Голова сільради передав землю в оренду КП «Горянин» (орендна плата 120 000 грн), а потім – в суборенду ТОВ «Добробут Буд» (орендна плата 122 000 грн.). Хоча передача землі в оренду через конкурс дозволила б залучити набагато більше коштів до сільського бюджету. На питання чи це нормально, що село недоотримало чималу суму через цю схему, голова ствердно відповів, додавши,  що «все добре».
    Щодо каналізації. Голова радісно повідомив нам, що вже є технічні умови для приєднання до очисних споруд Бортницької станції аерації, надані Великоолександрівському комунальному підприємству. Мовляв, скоро Гора стане щасливою, до нас прийде КАНАЛІЗАЦІЯ. Але мешканці його поправили, що від технічних умов до введення в експлуатацію цієї каналізації потрібно ще зробити проект, погодити його, знайти кошти для будівництва і час для його реалізації. А це може зайняти ще дууууууже багато часу, а будинки уже намагаються почати будувати (викопали котлован). Чітких відповідей на запитання, скільки буде коштувати каналізація, коли буде виготовлено проект, хто буде платити за неї, ми не отримали, та й не дивно. Бо технічні умови – це лише дозвіл, а проектування, пошук грошей та будівництво колектора може затягнутись на 10 – 20 років. А може так і заглохнути на етапі оприлюднення цього папірця (техумов). Ми, звичайно, дуже хочемо, щоб центральна каналізація прийшла до нас в село якомога раніше, бо потрібно якось вирішувати екологічну проблему зі стоками «Кантрі Хауса», потенційними стоками «Кантрі ТаунХауса», довгобуду «Веселка» на Науки.  Каналізація потрібна, але НЕ МАЮЧИ ніяких ГАРАНТІЙ, розпочинати ще одне висотне будівництво біля сільради на Пушкіна 32А, поглиблюючи цю проблему, є ЗЛОЧИНОМ. 
    Напевно ми знаємо одне – забудовник отримає свої гроші і БЕЗ каналізації. Бо квартири він продає ще на етапі будівництва висоток, до введення будинків в експлуатацію. І якщо каналізації не буде, то довірливі інвестори-покупці квартир будуть чекати з моря погоди і влаштовувати вже свої мітинги у нас у селі. Хто думає, що це не реально, спитайте наших жителів села -«власників» віртуальних квартир в комплексі «Веселка» на Науки, який «будується» вже десяток років. 
    На пропозицію Олександра Кульчицького організувати офіційне, із залученням громадського активу, опитування жителів села щодо заборони чи дозволу будівництва на Пушкіна 32А голова не погоджується, ставлячи СВОЇ ВИМОГИ до умов організації опитування, які не мають ніякої конкретики.

Тобто бажання провести чесне опитування в голови немає, бо він прекрасно розуміє, що село проти цієї забудови.

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin