Колонка депутата

                                                  Після сесії. Аналіз

      Започатковуємо нову рубрику, в якій будемо інформувати про роботу депутатів, а також про питання, що піднімались і за що голосували народні обранці.

    В цьому матеріалі я розповім про дві сесії, які розтягнулись аж на чотири сесійних дні.

    Отже, СЕСІЯ №32/1 (перше засідання, 16 лютого).

    Резонансність цій сесії додало включення в порядок денний питання про «надання дозволу на складання технічної документації із встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ТОВ «Добробут Буд». Це саме те питання, яке дуже обурило громаду. Цим рішенням намагаються узаконити висотну забудову на Пушкіна 32А, проти якої повстало все село. Адже відомо, що забудовник намагався розпочати будівництво, не маючи повного пакету дозвільних документів. І саме намагання протягнути це скандальне рішення призвело до серіалу сесійних днів.

    Присутність активістів села на засіданнях не дозволяє протягувати сумнівні рішення. Тому голові с/ради доводиться постійно слідкувати за кількістю присутніх на сесії лояльних до нього депутатів, щоб винесені рішення набрали необхідні мінімум 12 голосів.  Схоже, що на цьому засіданні такої кількості голосів він не побачив, тому під формальним приводом зупинив сесію, залишивши без розгляду ще одне питання.

    СЕСІЯ №32/2 (зірване засідання, 16 березня).

    Сесія не відбулась, бо на неї не з’явилось 13 депутатів (лише двоє з них з поважних причин). Натомість півтора десятка жителів села разом з присутніми депутатами сподівалися отримати відповіді на певні питання, а побачили черговий акт невмотивованої агресії зі сторони нашого голови на їхню пропозицію все ж повернутися до обговорення зазначених в порядку денному питань. Результат такої «продуктивної» роботи був приголомшливий: засідання зірвано, а конфлікт поглибився.

   СЕСІЯ №32/3   (друге засідання, 21 березня).    

Громада налаштована рішуче відстоювати свої права, які були порушені наданням дозволів на висотну забудову за сільрадою. Тому саме завдяки небайдужості та  активності горян будівництво тимчасово призупинено. Цей раунд ми виграли, але боротьба за будівництво центру дитячої творчості з парковою зоною на Пушкіна 32А, на чому наполягає громада, не закінчилась. Тому нам рано зупинятися в боротьбі за наше право вирішального голосу.   

СЕСІЯ №33 (позачергова, 23 березня).

Ледве назбирали необхідну для кворуму кількість депутатів. Все гостріше постає питання переносу засідань сесій на вихідний день, суботу.  Не кожен депутат може в робочий час бути присутнім на сесії, а витратити декілька годин в суботу один раз на місяць значно простіше.

    Які ще важливі рішення ухвалені на сесіях.

    По КП «Горянин». КП намагалось підвищити і так найвищі в районі тарифи на воду. І депутати, і активісти розкритикували розрахунок тарифу, який нам пропонували затвердити на сесії. Питання зняли. Зате поповнення статутного фонду КП «Горянин»  на суму 800 тис. грн для закупівлі трактора та надання субвенції на погашення заборгованості по виплаті заробітної плати в сумі 300 тис. грн. набрало достатню кількість голосів. І це незважаючи на відсутність на момент голосування звіту КП за рік роботи,  який ми безрезультатно намагались отримати протягом трьох місяців. Тепер за наші гроші КП купить трактор і нашим трактором буде надавати нам платні послуги.

    Затверджено нову нормативно-грошову оцінку земель с.Гора. Тепер вона складає 152,18 грн/м2.

    На останній сесії були розблоковані і скориговані сільські програми «Турбота», «Добробут» та «Програма розвитку фізичної культури, спорту та військово-патріотичного виховання». Завдяки цьому стало можливим фінансування культурно-масових, спортивних заходів, надання матеріальної допомоги тощо.

Двічі протягом однієї сесії депутати голосували за питання «надання дозволу на розробку детального плану території під будівництво житлових будинків на земельних ділянках в с. Гора», де власники паїв мають бажання розпочати будівництво. Депутати відмовили в наданні такого дозволу, тому що рішення не набрало необхідної кількості голосів. До цього питання сільрада повинна повернутися після широкого обговорення з власниками паїв, деталізації генерального плану, напрацювання єдиного справедливого  алгоритму участі землевласників в розбудові інфраструктури села. Наразі великого бажання у розв’язанні цієї проблеми з боку адміністрації та депутатського корпусу немає.  На жаль, тіньові схеми в земельних питаннях поки не вдається подолати. 

 

Більшість депутатів проігнорували інформацію, яку б могли отримати з вуст директора ТОВ «Адванс Інвест», яке проводить інвентаризацію земель села. Вони залишились байдужими і не поставили суттєвих запитань. На сесії знову подовжили термін дії договору, згідно з яким здача робіт тепер перенесена на кінець червня.  

Багато цікавого було на сесіях, всього не опишеш. У кого не виходить потрапити на засідання особисто, можете переглядати їх на каналі «Громада Гори» в youtube.com.

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin