Парки села Мартусівка

Мешканці Мартусівки покладають великі надії на зміни після виборів в Гірську ОТГ. Здавалося б, маючи гроші, можна перетворити наш куточок на привабливе, цікаве і комфортне село. Ми намагаємося, але виходить не дуже. Чи то сільська рада не спроможна, чи то байдужість селян до проблем не спонукає владу до дій.

Здавалося б, побудували три дитячих майданчики. Один з них оснащений за останніми потребами, але поставили його, в прямому сенсі цього слова, в глиняну пастку. Подібна історія і з іншими майданчиками – стоять самотні серед чагарників та каміння. Відремонтували клуб, але не спромоглися провести опалення.

В сільраді помізкували і вирішили  розбити парк, щоб зустрічав нас радо біля холодного клубу, занедбаного дитячого майданчику та подалі від людей. Зробили і зраділи, бо знайшли куди вкласти багатомільйонний бюджет села.  Минулого разу усе вийшло, тож вирішили створити ще один парк з більшою територією на декілька соток, із фонтаном та лавочками, але дорожчим в декілька разів. І все це робиться начебто на благо нашого села, мовляв, будуть парки, будуть приїздити люди, село стане більш привабливим.

Виникає тільки одне питання. Навіщо в селі, в якому не задоволені першочергові соціальні потреби дітей, людей похилого віку, незахищених верств населення, будувати декілька парків, при цьому закопуючи туди мільйони з місцевого бюджету?

Та й це ще не все. Догляд за цим парком обійдеться у  8 тис. грн. на місяць (це 100 тис.грн/рік) станом на сьогодні і 20 000 грн на місяць в майбутньому (це 240 тис.грн/рік). І ці кошти, зауважте, також будуть витрачені з місцевого бюджету.

А що в нас є свого?

Школа  – сусіднє село,

кав’ярня – сусіднє село,

аптека – сусіднє село,

амбулаторія – сусіднє село,

якісні продукти- сусіднє село,

гуртки – сусіднє село.

У нас  геть немає своєї досконалої інфраструктури. І влада в першу чергу мала б опікуватись саме цим. Втім, вона займається більш вигідними для себе проектами. Першочергові потреби жителів їх мало хвилюють.

Знаєте, коли моя дитина приходила з садочку і казала, що сьогодні вони ходили на прогулянку до «тюрьми» (ред., Мартусівська колонія), бо у нас там типу парк, то я прошу лише про одне, щоб  вона більше нікому не розповідала про наше таке «затишне» село.

  Ось тому наше багате маленьке село з великим бюджетом не може запропонувати дітям цікаве дозвілля, облаштовані майданчики, приміщення для гуртків, а також комфортний підвіз дітей до старшої школи. Ми дуже багаті, але в нас нічого немає. Ні конкурентоспроможних продуктових магазинів, ні аптеки, ні кав’ярні, ні заходів для молоді, ні дитячих майданчиків, де хотілося б відпочивати разом з дітьми.

На всі звернення до сільради одна відповідь: бажаєте покращень – самі і робіть, а ми будуємо ПАРКИ. Запрошуємо всіх до нас в парк, на жаль, більше нічого запропонувати ми не можемо…

В селі Мартусівка проживають близько 1000 жителів. І хоча село невелике, але бюджет для такого маленького населеного пункту досить солідний. У 2020 році Мартусівська сільрада планує отримати до бюджету 9,5 млн.грн. Практично половину всіх коштів (4,5 млн грн) буде витрачено на  будівництво ДРУГОГО сільського ПАРКУ. І на рахунок того, чи є це першочерговою проблемою, на яку потрібно витратити такі значні кошти, є величезні сумніви.

Невеличке голосування у вайбер-групі «Мартусівка Інфо» показало, що на запитання «чи потрібен в Мартусівці ще один парк за 4,5 млн.грн?» абсолютна більшість опитаних (70% голосів) висловились однозначно ПРОТИ  такого будівництва.

Але попри незгоду більшості жителів з таким витрачанням бюджетних коштів, сільський голова разом з депутатами не збираються перенаправляти ці гроші на інші проекти, більш важливі для мартусівчан,  і активно продовжують будувати «золотий» ДРУГИЙ  парк в маленькому селі.

   З огляду на таке, мешканцям села залишається лише робити висновки, наскільки обраний голова разом з депутатами сумлінно виконують обов’язки на благо всіх жителів та виправдовують довіру, яку на них поклали.

Ольга Чайка,

с. Мартусівка

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin