Гірська ОТГ. Початок

18 грудня в спортзалі сільської школи відбулися громадські обговорення з питання створення Гірської об’єднаної територіальної громади (ОТГ). Ця подія стала логічним продовженням тієї об’ємної роботи, яку виконала робоча група з вивчення питання створення ОТГ. Презентацію звіту цієї групи провела Наталя Лютікова ще 15 листопада.
Нагадаю, що процес об’єднання громад запущено ще 3 роки тому, і закінчитися він повинен до 2020 року. Після об’єднання в ОТГ громади отримають більше грошових надходжень у свої бюджети, але натомість, повинні будуть самостійно фінансувати та утримувати інфраструктурні та соціальні об’єкти в своїх територіальних межах.
Тож на громадське обговорення голова сільради виніс пропозицію звернутись до сусідніх з нами сільських рад (Щасливської, Великоолександрівської, Мартусівської, Вишеньківської та Гнідинської) щодо добровільного об’єднання в Гірську сільську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селі Гора. Під час обговорення була висловлена і інша думка. Пропонувалось спочатку звернутись з пропозицією об’єднання щодо об’єднання лише до Мартусівської сільради, оскільки, як показали висновки робочої групи, таке об’єднання є найбільш вигідним як для Гори, так і для Мартусівки. Але більшість присутніх і головуючі на засіданні не підтримали цю пропозицію.
В результаті на голосування було винесене питання «широкого» об’єднання в Гірську ОТГ з всіма нашими сусідами (крім міста Бориспіль). Більшістю голосів (66 голосів з 91 зареєстрованого) таке рішення було прийняте.

Після громадського обговорення депутати на сесії 22 грудня теж підтримали своїм рішенням таку пропозицію. А вже 2 січня Гірська сільська рада розіслала всім сусіднім сільським радам пропозицї щодо добровільного об’єднання в Гірську ОТГ. Такі листи отримали голови Мартусівської, Гнідинської, Вишеньківської, Щасливської та Великоолександрівської рад. Залишається дочекатись, чи підтримають жителі цих сіл нашу пропозицію.
А нашим жителям нагадаю ще про таке. Управління об’єднаною громадою здійснюється в такій же формі, як і зараз в сільських радах. Є голова об’єднаної громади, і є депутати, які обираються від усіх населених пунктів, що є в цій громаді. Чим більше кількість жителів в конкретному селі ОТГ, тим більше депутатів буде обиратись від нього в об’єднану раду. Які ж в нашому випадку можуть бути варіанти – дивіться в табличці. Там вказані потенційні фінансові внески від кожної сільської ради, а також кількість депутатів такої ради в разі створення ОТГ. Гора наразі не має перспектив для отримання більшості в такій раді (крім варіанту об’єднання з Мартусівкою), але як би там не було, та краще об’єднатись з навколишніми селами, ніж нас примусово об’єднають з містом Бориспіль.
Тож в добру путь, горяни! Початок вже є. Далі буде.

Редакція

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin