Незаконне будівництво. Протести тривають

У попередніх випусках ми вже висвітлювали історію спротиву горян намірам сільського голови віддати найпривабливішу ділянку сільської землі під забудову. За ініціативи ГО «Громада Гори» та активних жителів села  відбулось два мітинги-протести  (29 січня і 5 березня 2017р.), на жоден з яких голова сільради Роман Дмитрів не з’явився. Ігнорування думки мешканців села обурило горян і не залишилося поза увагою  представників районної та обласної адміністрацій, які також долучилися до участі в зборах. Такий розвиток подій призвів до нових протестів селян.

Так, 2квітня 2017 горяни прийшли під сільраду, щоб вкотре висловити своє незадоволення свавіллям місцевої влади та вжити рішучих дій.

Цього разу на мітингу були присутні голова сільської ради Роман Дмитрів і його  заступник Андріан Галач. Нарешті у них з’явилася можливість почути думки селян. А бажаючих висловитись було багато. Мітинг тривав близько трьох годин, а  люди все йшли до мікрофону, не приховуючи своїх хвилювань за долю села,  бажання реальних покращень, розчарування місцевою  владою.

Серед виступаючих була Калінічева Ніна Антонівна, в минулому вчитель  математики, яка пропрацювала в школі 40 років і якій «болить» доля нової  школи, будівлі для центру  дитячого розвитку,  дуже хвилює  нестача місць в садочку. Висловив свою думку щодо проблем села і колишній голова Чайка Андрій Семенович, який неодноразово звертався до діючого голови сільради з пропозицією допомоги у створенні соціально-економічного плану розвитку села, але не дочекався від нього, ані запрошення до співпраці, ані самого плану розвитку. На мітингу він нагадав Дмитріву Р.М., що без такого базового документу усі витрати з бюджету дуже сумнівні і нераціональні.  Кузьменко Ніна Григорівна  звернулась до представників влади з нагадуванням про  незавершену проблемну забудову на вул. Науки (комплекс «Веселка») та  застерегла про можливість повторення такого ж сценарію на  вул. Пушкіна 32А. Крім того, висловила своє розчарування діями влади, небажанням визнавати та виправляти помилки і порушення. Поділилась з присутніми своїми хвилюваннями за молодь, якій немає себе куди подіти в селі у вільний час, тоді, як у влади є всі можливості створити умови для якісної організації дозвілля та відпочинку. Клуб, спортивні секції, танцювальні гуртки, творчі майстерні могли б стати альтернативою нудним посиденькам з цигарками та пивом.  Натомість діюча влада продовжує «традиції» попередньої і віддає останню сільську землю в приватні руки та ще й  без вирішення ключових питань інфраструктури.

Головним гаслом усіх виступаючих був заклик до представників влади не розколювати громаду, а  згуртовувати її. А для цього не потрібно ігнорувати активну громаду, а долучати її до співпраці, не приховувати свої дії, а прозоро демонструвати їх, не порушуючи закони, і використовувати всі можливості для розвитку соціальної сфери  села.

Голові сільради та його заступнику також була надана можливість висловитись і звернутись до присутніх, але жодних аргументованих пояснень стосовно каналізаційних стоків майбутньої забудови надано не було – лише обіцянки, які не були підкріплені жодним документом. Знову  згадувались якісь уявні інвестори, які прийдуть і побудують каналізацію. До того ж Дмитрів Р.М. сам заявив, що жодних перемовин/переговорів з такими компаніями не було. А якщо врахувати вартість таких вкладень, практику проведення аналогічних робіт

На жаль, не були присутні на мітингу і більшість депутатів, які підтримують сумнівні проекти голови сільради. Але на акції велася відео фіксація,  тому є надія, що вони все-таки побачать  активну позицію селян і зрозуміють, що їх законна місія – це захист інтересів громади. І люди мають надію, що впродовж  майбутніх сесій цю обставину буде враховано.у  країні, відсутність акумулятивної бази для скидання нечистот в районі, то стане зрозуміло, що у найближчі 6-7 років питання облаштування каналізації, яка буде обслуговувати багатоповерхівки, а  тим паче будівництво сільської системи очистки стоків, є не просто міфічним, а й неможливим.  На питання молодих матусь щодо того, як сільрада планує  розв’язувати проблему нестачі місць у дитячому садочку  ані голова, ані його заступник відповіді не дали. Запитання про терміни реконструкції школи, побудови нового спортивного комплексу також залишилися відкритими.

Отже, 2 квітня 2017 року у нашому селі  відбулась важлива подія. Під час запланованої акції протесту біля сільської ради відбулось віче, на якому більшістю голосів присутніх було ухвалено рішення про повернення у комунальну власність земельної ділянки за адресою вул. Пушкіна 32А та зміна її цільового призначення на «паркова зона з будівлею центру дитячої та юнацької творчості».  Мітинг завершився висадкою саджанців дерев – ознаки волі громади на розбудову паркової зони.

Вже через тиждень після акції  з будівельного майданчика забудовником було вивезено будиночки охоронців, тож маємо надію, що громаду було почуто і парку в селі Гора бути!

Наталя Лютікова

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin