Депутатська група «ЄДНІСТЬ»

10 лютого 2018 року частина депутатів Гірської сільської ради створила депутатську групу «ЄДНІСТЬ». Зараз до її складу входять 11 депутатів, які підписали відповідне повідомлення:

1. Чемерис Іван Вікторович ,
2. Карасевич Олександр Володимирович,
3. Леваш Віталій Миколайович,
4. Величко Віталій Анатолійович,
5. Чайка Василь Петрович
6. Андрієвський Борис Іванович
7. Романенко Людмила Володимирівна
8. Ковалевський Олександр Петрович
9. Бабій Оксана Михайлівна
10. Ярмак Світлана Андріївна
11. Новіков Максим Анатолійович

Головою депутатської групи «ЄДНІСТЬ» одноголосно обрали Чемериса І.В..
Заступником голови депутатської групи одноголосно обрали Карасевича О.В..

Відповідне подання та повідомлення про створення депутатської групи «ЄДНІСТЬ» зареєстроване сьогодні вранці в канцелярії сільської ради та зачитане в сесійній залі.

Заступник голови депутатської групи «ЄДНІСТЬ» Карасевич О.В. також звернувся до Дмитріва Р.М. та решти депутатів з відкритим зверненням від новоствореної групи.
У цьому зверненні вказана мета і завдання групи, а також перераховані першочергові вимоги до голови Гірської сільської ради Дмитріва Р.М..

Текст звернення подаю нижче (фото документів додано).

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

10 лютого 2018 року нами, депутатами Гірської сільської ради, створено депутатську групу «ЄДНІСТЬ». Зараз до складу групи входять 11 депутатів, які підписали відповідне повідомлення.

Основними завданнями групи вбачаємо дотримання законності при прийнятті рішень радою, досягнення максимальної прозорості та відкритості при підготовці проектів рішень сесії, налагодження більш тісної взаємодії з виконавчим комітетом Гірської сільської ради. Це якраз те коло питань, з якими в нашій сільській раді є величезна проблема.

Депутатська група «ЄДНІСТЬ» вимушена констатувати, що така нездорова ситуація склалася в першу чергу під впливом неприйнятних методів керівництва голови Гірської сільської ради Дмитрів Р.М.

Для повернення до роботи ради в законному руслі, ми, члени депутатської групи «ЄДНІСТЬ», ВИМАГАЄМО від голови Гірської сільської ради неухильно дотримуватись виконання Законів України та покладених на нього обов’язків згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Окремо хочемо зауважити на наступних пунктах, що є нашими офіційними вимогами:

– Припинити ганебну практику приховування від депутатів та громадськості рішень ради та виконавчого комітету. Усі рішення Гірської сільської ради 7 скликання повинні бути оприлюднені на офіційному сайті ради.

– Усі рішення виконавчого комітету Гірської сільської ради повинні бути оприлюднені на офіційному сайті ради у відповідному розділі.

– Вимагаємо дотримання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо термінів оприлюднення проектів рішень.

– Вимагаємо припинити ганебну практику скликання позачергових сесій на свій власний розсуд. Хочемо нагадати, що позачергові сесії скликаються лише у ВИНЯТКОВИХ випадках, коли рішення треба приймати терміново і немає часу чекати чергової сесії (ст.46, п.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

– Вимагаємо в подальшому, при необхідності скликання саме ПОЗАЧЕРГОВОЇ сесії, в тексті свого розпорядження про таке скликання вказувати причину скликання та надавати роз’яснення, чому питання, винесені на позачергову сесію, мають ознаки «ВИНЯТКОВОГО випадку».

Крім того просимо голову сільської ради перед прийняттям рішення про скликання такої сесії проводити консультації з головою (чи заступником) нашої депутатської групи. У випадку відсутності таких роз’яснень депутати групи «ЄДНІСТЬ» залишають за собою право не відвідувати такі самодіяльні та нелегітимні сесії. Як сумлінні представники місцевого самоврядування, ми будемо приймати рішення по тих чи інших питаннях порядку денного на чергових сесіях ради згідно затвердженого графіку засідань.

– Хочемо нагадати голові сільської ради, що пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися сільським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради…. Тож наголошуємо, що всі пропозиції щодо питань на розгляд сесії повинні бути враховані і включені до порядку денного.

– На даний момент апарат сільської ради має в своєму складі всі необхідні інструменти та відповідні кадри для повноцінної підготовки проектів рішень ради. Тож ми вимагаємо від голови сільської ради, як керівника апарату ради і голови виконавчого комітету, виконувати свою роботу сумлінно і готувати в обов’язковому порядку до кожного проекту рішення пояснювальну записку, яка має містити обґрунтування необхідності прийняття проекту рішення, цілей, завдань і основних його положень, а також обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування рішення після його прийняття.

Депутатська група «ЄДНІСТЬ» доводить до відома, що перед прийняттям рішення про голосування по кожному з винесених на розгляд сесій питань, члени групи будуть проводити спільні консультації та обговорення проектів рішень і голосувати консолідовано. Депутатська група залишає за собою право не голосувати за ті питання порядку денного, які не пройшли процедури попереднього оприлюднення проектів і не мають пояснювальної записки завіреної підписом відповідальної особи апарату сільської ради.

В той же час всі винесені на розгляд ради питання повинні пройти обговорення в профільних постійних комісіях ради і мати позитивний висновок. Проекти, що не пройшли цю процедуру, не будуть підтримані нашою депутатською групою.

Сподіваємося бути почутими.

Очікуємо від голови Гірської сільської ради конструктивної взаємодії і розраховуємо на невідкладне виправлення недоліків в роботі ради, нормалізацію документообороту та налагодження відповідних процедур прийняття рішень.

Депутатська група «ЄДНІСТЬ» є відкритою та готова прийняти до свого складу конструктивно налаштованих депутатів.

Голова депутатської групи «ЄДНІСТЬ» Чемерис І.В.

Заступник голови депутатської групи «ЄДНІСТЬ» Карасевич О.В.

Олександр Карасевич

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin