Чому немає капремонту в садочку. І до чого тут вибори?

Давайте пригадаємо, з чого почалася історія з ремонтом садочка. А почалася вона з завершенням історії про добудову до старої школи нового корпусу. Це коли більшість жителів Гори підтримали не голову села з його авантюрним проектом добудови, а команду ГО «Громада Гори» та сільських активістів, які доклали багато зусиль і таки змогли переконати односельців, що нам під силу замахнутись на побудову великої НОВОЇ ШКОЛИ.

Саме після того, як очільник села втратив надію «освоїти» 35 млн грн з проекту добудови старої школи, і почалась епопея «катастрофічних» аварій в нашому єдиному садочку. І відразу знайшлося рішення – капітальний ремонт. Правда, сума «на освоєння» стала меншою (18,5 млн грн), але аж ніяк не маленькою. Згадаймо, що нещодавно в Борисполі збудували новий садочок за 25 млн грн, а тут лише капремонт аж за 18,5.

 Але й тут не обійшлося без проблем. Бо багато компетентних і небайдужих людей почали бити на сполох. Бо капітальний ремонт – це ЗАКРИТИЙ на рік, а то і два садочок. Єдиний в селі. Тоді як можна зробити поточний ремонт за 3 місяці і вкластися в 1,5 млн грн. Навіть враховуючи великі апетити наших керманичів – у 5 млн грн. Але популізм переміг. Депутати проголосували за проект на 18,5 млн грн. У травні з бюджету виділили на цей ремонт 6 млн. І голова села обіцяв, що влітку 2019 р. розпочне ремонт.

 А потім, у тому ж травні, сталося диво. Аж два. Перше: поки сільрада плакалась – інші діяли. Проаналізувавши ситуацію та підтримавши прохання голови «Громади Гори»,  район своїм коштом всього за 98 тис грн виконав ремонт найбільшої проблеми садочка – його електромереж.  Друге диво – це те, що після того ремонту зразу, як за помахом чарівної палички, зникли всі проблеми в садочку. Принаймні, назагал більше ніхто нічого не казав, і в соцмережах не викладав страшних картинок апокаліпсису. Чим не диво?

Та це ще не все. Гроші виділили, голова обіцяв капремонт. А його нема. Роман Дмитрів один за одним оголошує тендери на виконання цього ремонту, а потім їх скасовує. І таких тендерів було вже аж чотири! Як тут не згадати, що для початку будівництва НОВОЇ ШКОЛИ, набагато складнішого і дорожчого об’єкта, районній адміністрації знадобилось провести один єдиний тендер. І все запрацювало.

Що ж це так не щастить нашому голові? Чи виконавці в нього безрукі, що не можуть правильно тендер провести? Чи задумка в іншому?

 Може, тендери оголошують лише для того, щоб показати жителям села, що Дмитрів працює і хоче, дуже хоче почати капремонт садочка. Але система йому не дає це зробити. Ті трикляті тендери викручують руки!…

 За минуле літо він, скоріш за все, вже знайшов «правильного» підрядника, який захоче «щедро поділитись» частиною з 18,5 млн грн за ті роботи з ним як із замовником ремонту. Але основне, що він робить – ЗАТЯГУЄ ЧАС. Навіщо?

   Схоже на те, що садочок почнуть ремонтувати за півроку до виборів. Раніше починати йому не можна. Чому саме тоді? Бо восени будуть нові вибори на голову ОТГ. І люди не повинні перед ними зрозуміти, що казочка про три місяці на ремонт була брехнею. І хто прирік всіх гірських дітей на рік (а то й більше) залишитись без єдиного садочка.

   А ось за півроку до виборів – це якраз воно. І гроші на капремонт – 18,5 млн грн – «освоїти» встигне. І ніхто ще не зрозуміє, що цей капремонт надовго. І всі будуть вірити обіцянкам про наближення дня, коли оновлений старий садочок відкриє свої двері малечі нашого села. 

Прозріння прийде. Але потім. Після виборів.

 А що діти?!  Дітей шкода. Вони ж не винні, що стануть розмінною монетою в руках жадібних до великих грошей чиновників, які не гребують посягати на святе. Але без активної громадянської позиції більшості жителів села такі песимістичні прогнози можуть стати реальністю.

Любов Сокольцова

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin