БЕЗПЕКА ГОРЯН ЧИ ОСОБІСТІ ІНТЕРЕСИ: ЩО ОБЕРЕ ДМИТРІВ?

Не секрет, що наше село регулярно потерпає від набігів злодіїв і крадіїв. Вже понад рік на вимогу громади в сільраді розглядається питання встановлення системи відеоспостереження. Відеофіксація і контроль є ефективним засобом перешкоджання та швидкого вирішення проблем пограбувань,  нештатних ситуацій.

Ще 17 січня мені довелось  бути присутньою на засіданні комісії з питань охорони громадського порядку і інших профільних питань в сільраді. До того були різні пропозиції, проводи презентації деякі охоронні компанії, процес, хоч і повільно, але рухався.

Поки не з’явилась така собі ТОВ «Феміда-Груп», теж з пропозицією про надання послуг. Правда, жодної калькуляції або детальної концепції співпраці компанія не надала, але її наміри стати обслуговуючою компанією саме в нашому селі були досить прозорі.

Коли під час засідання комісії її члени вивчали інформацію про компанії, які виступили претендентами на встановлення системи відео спостереження в Горі, то враховували репутацію організацій, термін роботи на ринку, характеристики керівників, параметри послуг, що пропонуються, їх відповідність технічним вимогам.

І тут з’ясувалось,  що серед компаній, які 10 і більше років займаються професійною охоронною діяльністю, розуміються на продукті, мають напрацювання в різних населених пунктах, вказана ТОВ «Феміда-Груп» різко виділяється повною відсутністю досвіду в цій сфері. КОМПАНІЯ СТВОРЕНА ВСЬОГО 9 МІСЯЦІВ ТОМУ. Її директор (один зі співзасновників) не має досвіду у сфері керівництва, організації охоронної діяльності або роботи з системами відео спостереження.

А найцікавіше те, що її другий співзасновник – вже знайомий усім горянам персонаж з м.Харків – ТИЩЕНКО Є.В. Той самий, якому в грудні 2017 р. підконтрольні сільському голові депутати подарували 12 соток комунальної землі на Бориспільській трасі. Той самий Тищенко Є.В., що є бізнес-партнером нашого сільського голови, співзасновником ТОВ «Роял Кейтерінг», а ще, як говорять, родич Дмитріва.

Ось тут усім присутнім на засіданні стало зовсім не смішно. Бо коли мова йде про безпеку горян, про життя і здоров’я, які мають бути захищені надійною охороною, навіть тут заради збагачення і задоволення власного комерційного інтересу, Дмитрів намагається виштовхати високопрофесійні компанії і підсовує нам дилетантів-родичів. Зрозумійте вірно, тут вже питання не про близькі (корупційні) відносини Дмитріва, а про те, що заради особистої користі нам зроблять систему відео спостереження дууууже сумнівної якості. А ще більш безперспективним є питання подальшого супроводження системи, що могла бути встановлена зальотними тищенками. Адже всі розуміють, що Дмитрів в селі не живе і жити не збирається, а його компанія-протеже взагалі нульова, і як з’явилась, так і зникне після отримання гонорару. А нам з вами тут жити, турбуватись про своє село, ростити в ньому дітей.

Завдяки тому, що члени комісії не побоялись висвітлити компрометуючу інформацію, тоді, в січні,  вдалося перешкодити черговій афері Дмитріва і село залишилося з надією отримати якісну систему безпеки.

Але ситуація невизначеності затягнулась аж до травня. Лише цього місяця комісії по охороні вдалося спонукати Романа Дмитріва підписати договір на проектування.  На час написання статті на ПРОЗОРО викладено звіт про укладений договір з компанією ТОВ “БУДІВЕЛЬНО-ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ “ЦЕМСЕРВІС”, яка була визначена комісією в якості розробника проекту системи відеонагляду  в нашому селі.

Я звернулась до членів виконкому і комісії з питань охорони громадського порядку щоб дізнатись, на які саме технічні характеристики орієнтуються при підборі компанії-постачальника, і які вигоди отримаємо від цієї системи ми, горяни.

Коротке технічне завдання виглядає так:

• Цілодобова система відеоспостереження та відеозапису з архівом даних. Виведення картинки з камер на пост чергового адміністратора (як варіант – оператору в пожежній частині з цілодобовим чергуванням) з можливістю  передачі інформації в оперативний відділ поліції району.
  • На початковому етапі встановити приблизно 25 відеокамер, щоб охопити усі в’їзди-виїзди з села, ключові перехрестя. Потрібно, щоб камери мали функцію розпізнавання номерів авто.
  • Розміщення на найвищій точці села хоча б однієї камери з панорамним оглядом (360 градусів) і можливістю фокусування на різних відстанях.

Є надія, що ця безкінечна епопея із встановленням системи відеонагляду в селі в найближчий час вирішиться. Що після заключення договору на проектування цієї системи ми отримаємо вже затверджений проект.  А після проекту – відбудеться процедура торгів з визначенням переможця виконавця робіт. Сподіваємося, що комісія з охорони, виконком і депутати докладуть максимум зусиль, щоб систему відеоспостереження встановила кваліфікована компанія з прозорою і чесною репутацією та довгою історією в цьому бізнесі.

Усе це вкрай важливо реалізувати в найближчій перспективі, бо у нас попереду сезон відпусток, а для грабіжників це якраз «золотий час». ГО «Громада Гори» буде слідкувати за розвитком цієї історії і тримати в курсі всіх горян.

Новини мають бути гарними!

Наталя Лютікова