Про паркові зони на Сажалці та на Жучкиному

15 лютого в мережі Facebook на сторінці «Громада с.Гора» депутат сільради Василь Потоцький виклав ескіз паркової зони на Жучкиному озері і запропонував селянам додавати свої варіанти чи вносити зміни у викладений ним проект.

А вже 17 лютого відбулись збори мешканців з приводу благоустрою території «Сажалка» на місці висохлого озера. Про те, що відбудеться зібрання, жителів не інформували на офіційному сайті та сторінці в ФБ, і навіть на сесії 16 лютого про це не йшлося. До того ж, депутати сусідніх округів про нього нічого не знали.

У наступній зустрічі 25 лютого взяли участь понад 60 мешканців села та представники проектної організації. Велась відеозйомка, але зважаючи на досить «гаряче» обговорення деяких питань, адміністрація вирішила цей матеріал не оприлюднювати. Прозвучало багато пропозицій, такі, наприклад, що наразі доцільніше спрямувати матеріальні ресурси на добудову школи, боротьбу з карантинними бур’янами, покращення стану водогону та якості води тощо. Тому недоцільно витрачати кошти на такі великомасштабні проекти, як відновлення озер, можна й просто облагородити територію. Наприклад, розширити дитячий майданчик на Сажалці та обгородити його, облаштувати спортивний, а також зробити бігові й пішохідні доріжки, лавки.

На запитання, поставлені мешканцями голові та проектантам, в яку саме суму обійдеться селу озеро на Сажалці (проект та роботи), відповіді отримано не було.

9 березня сільрада на сайті оприлюднила результати анкетування мешканців щодо майбутнього благоустрою території зони відпочинку на вулиці Толстого (Сажалка). Відновлення озера підтримали 42 мешканці. Слід підкреслити, що все ж таки відновлення озера потребує значних капіталовкладень.

Як би там не було, та паркові зони потрібні і нам, і нашим дітям, тому слід долучатись до процесу обговорення та пропонувати власні ідеї. Для цього можна використовувати соціальні мережі, громадські слухання та відвідувати засідання сесії.