МАРНОТРАТСТВО

Україна страждає від тотального розкрадання бюджетних коштів. І наше село не виключення.

Ми неодноразово звертали увагу на порушення законодавства з боку адміністрації сільської ради. До нових правопорушень Романа Дмитріва, Андріана Галача, Людмили Шершень заохочує безкарність через зволікання з боку правоохоронних та контролюючих органів у розслідуванні вчинених порушень та злочинів. Відсутність покарання за порушення  закону заохочує до скоєння нових.

   На жаль, в Горі це відбувається все частіше. Найбільше обурює, коли керівництво села всупереч інтересам мешканців, ігноруючи їх волю, ухвалює рішення, які порушують основу основ життєдіяльності людини – екологію. Обманом протягли рішення про будівництво багатоповерхівок на Пушкіна 32а; не врахували вимоги горян усунути порушення в проектуванні системи каналізації добудови біля магазину «Фора»; як різали дерева – частину санітарної захисної смуги біля бориспільської траси.

На це, на мою думку, є декілька причин.

   Перша – це егоцентризм, тобто нездатність чи невміння пристати на точку зору іншого. Можна сказати, що в нашому випадку йдеться про нарциси́зм – рису характеру, яка полягає у виключній самозакоханості. Прослідковується хворобливе ставлення до ідей, які висловлюються не членами команди голови.

  Друга – фінансова зацікавленість. Опосередкованим доказом цього є лобіювання певних бізнес-проектів, які не мають користі  для села (біг-борд та багатоповерхівки без каналізації).

 Третя – відсутність чіткого плану розвитку села. Уже понад рік Андрій Семенович Чайка намагається запустити процес створення плану соціально-економічного розвитку села. Але ця робота блокується адміністрацією сільської ради. Оскільки ця ідея не належить голові, то й ходу їй не дають.

   Тендерна комісія сільради під головуванням Галача не бажає робити закупівлі шляхом проведення відкритих тендерів. Тендери проводяться без запрошення до участі в них широкого кола учасників. За 2017 рік сільська рада провела 88 закупівель. З них тільки одна закупівля була проведена шляхом відкритої процедури. Ми неодноразово виявляли факти завищення ціни. Для прикладу:

  1. закупівлю 525 низькосортних ліхтарів за ціною понад 4 тисячі грн. за штуку при їх ринковій ціні трохи більше 2-х тисяч грн. Орієнтовні втрати бюджету склали понад 1 млн. грн. У зв”язку з цим відкрита  кримінальна справа. Триває слідство.
  2. Благоустрій. На закупівлю 400 туй по 320 грн. за шт. витрачено 128 000 грн. При цьому такі дерева можна купити по ціні 246 грн, а то й дешевше, зважаючи на обсяг закупки і закінчення сезону. А от іще цікаво, що блакитну «йолку» перед сільрадою, за яку з нашого бюджету було сплачено 46 тис гривень, можна було придбати орієнтовно за 20 тисяч. Нагадаємо, що на цьому ж місці росла велика ялинка, яку зрізав КП «Горянин» перед початком облаштування площі.

  Цю закупівлю Дмитрів прикриває рішенням попереднього кишенькового виконкому № 252 від 25 жовтня 2016 року, яке не було оприлюднене. Дуже зручно написати в неоприлюднених рішеннях, що тобі заманеться, і цим прикрити розтрату наших з вами коштів.

  1. На святкування дня прапора/дня села, окрім коштів, витрачених Бориспільською РДА, з сільського бюджету було витрачено 142 170, 04 грн. Зокрема, організація та проведення заходу – 56 000 грн.; а виїзне ресторанне обслуговування (кейтеринг) і інші послуги харчування – 12 240 грн.  При цьому мешканців села за ці кошти не годували. Нам стало відомо, що адміністрацію сільської ради обслуговував ОФІЦІАНТ. Вогняне шоу (20 хв.) –  17 000, 00 грн.; на атракціони для дітей – понад 23 000 грн.; на трьох аніматорів, шоу мильних бульбашок та майстра аквагриму (2 години) – понад 6 000 грн. Шість біотуалетів вартували 5300 грн., а товари для лотереї – 22 586, 04 грн.  Крім того, нам відомо, що мешканцям села, задіяним в організації свята, виплатили грошову винагороду. Загалом 29 000 грн.  

   Порівняйте, що для проведення фестивалю ГораСусідиFest загальноорганізаційні витратили склали 8 692 грн. Решта суми – це внески кожної родини, в середньому 500 грн. А зібрано було 14 300 грн. благодійних коштів.

  1.  Облаштування дитячо-спортивного майданчика біля сільради. Згідно цін на сайті виробника,  вартість мала скласти 163 077 грн., а сільська рада витратила 199 692 грн. 40 коп. Різниця – 36 165 грн. 40 коп.

І перелічувати можна ще довго, але місця в газеті мало.

В парку Ошитківському намагалися встановити бордюр так, що з гірки дитина мала з”їхати якраз в нього. Спортсмени скаржаться на те, що спортивні снаряди неефективні.  Ну і родзинка – спиляли шовковицю та абрикосу, які не заважали і щороку пригощали дітей своїми плодами.  Дерева, які були посаджені в минулому році, в тому числі саджанці горобини, пересаджені від школи з вулиці Центральної також загинули.

Таке враження, що Дмитрів має якісь образи на дерева або гарно заробляє на озелененні. Бо знищує древа та інші рослини безбожно.

    В той час не вирішуються насправді кричущі проблеми: водогін, асфальтування, електрика, дитсадок, школа, спортивні майданчики, центр дитячої та юнацької творчості тощо.   

Чи зможе Дмитрів і Ко змінитися? Думаю, що ні. Такі сподівання були у депутатів, коли вони зняли з голосування питання про відкликання голови. Зараз всі ми можемо побачити, що це була помилка. Дмитрів не вміє і не бажає працювати прозоро, демократично, на користь людям. Його мета – в будь-який спосіб заробляти гроші.

Олександр Кульчицький

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin