ВАНДАЛІЗМ ТА «ЛИПОВІ» ОБІЦЯНКИ

Не хотілось повертатися до теми, яку освітили в минулому випуску газети, бо були сподівання, що в історії з незаконними намаганнями спиляти дуби та липи біля зупинки «Гора» вже поставлена крапка. Аж ні. Події середини листопада, які я б назвала трагічними, знову сколихнули спокій горян і ще більше поглибили прірву між інтересами влади і простих людей. Але розповім  про все по порядку як безпосередній очевидець, учасник та постраждалий в цій історії.

 Нагадаю, що майже рік тому через незаконне рішення ручного виконкому сільська влада дозволила компанії ТОВ «Хайвей Медіа» почати роботи з установки величезної рекламної конструкції – біг-борду. Місцеві жителі обурились, що без погодження з громадою ухвалене таке рішення. Були проведені імпровізовані збори з представником  «Хайвей Медіа» та нашими керманичами. Саме тоді й прозвучала перша обіцянка, яка виявилася липовою. Представник власника біг-борду запевнив присутніх горян, депутатів в тому, що «дерева чіпати не будуть». Народ трохи заспокоївся, адже основним нашим завданням було зберегти дерева.

  Біг-борд ріс, як монстр, досяг величезного масштабу (36мх12м). Але його затуляли дерева, через що не було видно з траси. Стало зрозуміло, що дерева під загрозою. В червні відбулась перша спроба зрізати дерева. Тоді злочинцям вдалось понівечити одне дерево, залишивши лише стовбур.  Був великий скандал. Була зустріч громади з директором «Хайвей Медіа», який розгублено говорив: «з головою села я домовився».  Знову були липові обіцянки шукати компроміс, не чіпати дерева, компенсувати втрачене.

    Резонанс на той час був такий великий, що до глибокої осені «Хайвей Медіа» зачаїлось і більше не робило спроб зазіхнути на дерева. Думаю, що велику роль в цьому зіграли колективні звернення. Зустрічалися з головою Бориспільської райдержадміністрації Олександром Туренком, який взяв питання збереження насаджень під особистий контроль. На його вимогу Роман Дмитрів офіційно відповів, що сільрада попросила утриматись від «будь-яких дій щодо видалення даних зелених насаджень». Але це були липові обіцянки.

Але зверніть увагу на дві незначні на перший погляд деталі:  голова звертається до ТОВ «Ніко АВТО Інвест», тоді як справжній власник ділянки з деревами ТОВ «Ніко Інвест». Таким чином Дмитрів заплутує і нас, і Туренка і робіть вигляд, що захищає дерева.  Ще одна деталь. Дмитрів просить НЕ ВИДАЛЯТИ, тобто не рубати дуби і липи до пенька, але нічого не пише про кронування. В цьому його підступність. Таким чином голова підмінює поняття, щоб склалося враження, що дерева не будуть пошкоджені.

В листопаді власник ділянки з деревами дозволив кронувати дерева «Хайвей Медіа».

Я живу поруч із злощасним біг-бордом, мої діти гуляють поряд, і ситуація з загрозою знищення зеленої санітарно-захисної зони викликала у нас з сусідами занепокоєння. Коли знову з’явилась інформація про заплановане обрізання дерев, а також про дозвіл на ці дії від власника земельної ділянки, я зв’язалась з керівництвом підрозділів групи «Ніко», які представлені в Горі. Дві доби тривали перемовини щодо того, як вирішити ситуацію і захистити дерева. В перемовинах брали участь директори трьох підрозділів «Ніко», в тому числі директор власника ділянки «Ніко Інвест» Дмуховський І.В.

Я отримала інформацію, що ТОВ «Ніко Інвест» дозволило кронувати дерева тільки після того, як їм зателефонували з Гірської сільради і попросили про це.

Паралельно я стала з’ясовувати, які вигоди отримало село за 11 місяців від біг-борду. Умовно їх мало б бути три:

Ремонт туалету. Але приміщення туалету не належить селу, тому вигода умовна і не варта загибелі дерев.

Нова тротуарна доріжка з освітленням. Але тут і до  цього була доріжка, яку лише потрібно було освітити. Тепер вона проходить попід елементами конструкції. Це неабиякий ризик травмування людей, бо можуть впасти деталі або бурульки в зимовий час з 14-метрової висоти на перехожого.

Орендні платежі в бюджет села. Головний бухгалтер сільради Лілія Баркова повідомила, що за 11 місяців дії договору «Хайвей Медіа» не сплатило селу ні копійки, хоча повинно було щомісяця перераховувати 1800 грн.

Отже ми з вами отримали тільки проблеми від цього біг-борду. Жодної реальної вигоди для села.

Через резонанс навколо планів зрізати дерева сільрада терміново організувала третю зустріч з директором «Хайвей Медіа» 9 листопада. Прийшли багато горян, активісти ГО «Громада Гори», небайдужі депутати. Люди згадували про минулі липові обіцянки, вимагали пояснень і дотримання слова. Депутати Олександр Карасевич та Іван Чемерис  активно підтримали громаду, нагадали, що окрім втрати дерев конструкція несе небезпеку життю горян, висловилися за демонтаж біг-борду. Члени виконкому Сергій Яременко, Дмитро Карбовський, Андрій Чайка вказали на грубі порушення екологічних норм.

Переважна більшість присутніх, а це понад 30 чоловік, висловилась категорично проти кронування дерев і вимагала прибрати біг-борд. Тільки один з присутніх підняв руку ЗА обрізку дерев – депутат Неплюєв. Своєї підтримки кронуванню обрізки дерев не приховували і Дмитрів та його заступник Галач, який ще й намагався звинуватити присутніх в політичних мотивах. Під час усіх зібрань Дмитрів і Галач відкрито підтримували «Хайвей Медіа». Парадоксальна картина – я б назвала її «ГОЛОВА ПРОТИ ГОРЯН».   

Після майже 2 годин обговорення Дмитрів промовив: «Дякую за позицію, я всіх почув, обіцяю зробити усе можливе, будемо шукати компроміс». А люди розійшлися в очікуванні відповідних пропозицій.

А вже на ранок я прокинулась від страшної новини. На світанку, коли всі спали, 9 лип і дубів були обрізані до стовбура, бо кронуванням це назвати неможливо. Це топінг – який є смертельно небезпечним для рослин. Через пару діб, так само вночі, їх зрубали ще на кілька метрів. Результат – на фото. Виконавці пояснили, що їм дали добро на ці дії одразу після закінчення зібрання в сільраді 9-го листопада. Ось так недовго наш голова шукав компроміс. Найприкріше те, що загибель цих 50-річних дерев не додала можливості добре бачити біг-борд з траси і зрозуміло, що на цьому власники конструкції не зупиняться.

Обуренню горян не було меж, тоді я від імені «Громади Гори»  почала збирати підписи під зверненням до сільради про демонтаж біг-борду і відчула колосальну підтримку. За два дні, попри дощову погоду, зібрали понад 200 підписів. Люди вже на межі терпіння. Прокинулась народна творчість у вигляді написів з критикою голови на дошках оголошень по всьому селу, створення сатиричних відеороликів, а це говорить про те, що своїми діями влада підштовхує людей до крайніх заходів, і такі прояви – це перші дзвіночки. Бо коли люди не можуть захистити свої права в законний спосіб, вони починають вдаватись до не завжди коректних, іноді протизаконних методів боротьби. Згадайте ту ж Коліївщину і інші історичні приклади.

А тепер я хочу звернутись до керманичів села. Не треба бачити політику на гілках дубів. Так ви скоро і наших дітей запишете до революціонерів і політиканів. А насправді основним критерієм для вирішення питань села має бути турбота про його Майбутнє. Дивіться на свою землю як на землю для своїх дітей. І тоді прийдуть зміни і розвиток. Тоді ви будете замість пустелі створювати сад.

Наталя Лютікова

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin