Горяни вийшли на протест під сільраду

Більше ніж півтори сотні мешканців села Гора зібрались 5 березня біля сільради, щоб висловити позицію, а вірніше, протест щодо забудови, яка планується по вул.Пушкіна 32а. Ми були свідками, як майже одностайно люди висловлювались проти будівництва комплексу багатоповерхівок. Серед присутніх були і молоді люди, і цілі родини з дітьми, і старші люди. Тут були й депутати сільради, які підтримують громаду в спротиві незаконному будівництву. Слід сказати, що нас на акції-мітингу прийшли підтримати заступник голови Бориспільської районної ради Недогибченко І.В., секретар Бориспільської міської ради Ярослав Годунок,  депутат Великоолександрівської сільської ради Андрій Карпенко.

А ініціатором цього зібрання стала громадська організація «Громада Гори», яка нещодавно була створена небайдужими активними горянами для захисту інтересів усіх мешканців та допомоги в розвитку села.

Багато хто з присутніх мешкають поблизу ділянки, яку планують забудувати. Люди не приховували обурення тим, що ніхто не спитав їх думки щодо будівництва по сусідству з їхніми домівками, як цього вимагає закон. До того ж, жодного з них не запросили на громадські слухання, не пояснювали, який зиск від новобудови. 

Від представників влади люди чекали пояснень і обґрунтувань доцільності будівництва, гарантій того, що рішення про нові багатоповерхівки будуть ухвалені лише після облаштування інфраструктурного комплексу (каналізація, розширення потужностей електричної мережі,  нова школа, садочок, паркові зони для прогулянок і т.ін.).

На жаль, на запрошення організаторів  акції ані голова сільради Роман Дмитрів, ані інші представники адмінкорпусу не з’явились.  Не було й прихильників  забудови. Що й не дивно, бо живуть такі ніби прихильники на іншому краю села.

Голова ГО «Громада Гори» Олександр Кульчицький  закликав людей не боятись відстоювати свої права, долучатись до активної частини громади і разом не допустити нових багатоповерхівок на місці, де б дуже органічно виглядав сільський парк, а не нові хмарочоси й автопарковки. Кульчицький запросив небайдужих односельців 2 квітня долучитися до висадки молодого парку на місці забудови.  

Депутат сільради Олександр Карасевич теж запевнив горян у тому, що буде й надалі захищати інтереси села і кожного мешканця. Він звернувся до колег-депутатів із закликом підтримати людей, а не тимчасову владу, порадив селянам звертатись до свого депутата письмово і вимагати недопущення забудови.

Секретар Бориспільської міської ради Ярослав Годунок,  у свою чергу, запевнив людей в тому, що вимоги громади не залишаться не почутими. І що він докладе зусиль для того, щоб усі, хто лобіює незаконну забудову, були притягнуті до відповідальності.

Висловлювались і мешканці села. Зокрема, люди дізнались про те, що на запит депутата Верховної Ради України Тетяни Чорновол від Київської облдержадміністрації отримана офіційна відповідь, що у нашому селі найближчим часом «жодних робіт чи проектів каналізації не планується». При цьому затверджений забудовником проект так само не передбачає вкладень в сільську каналізацію, в ньому  чітко прописано, що будівля приєднується до центральної мережі каналізації. Тобто до неіснуючої і навіть незапланованої.  А це означає, що всі обіцянки влади про інвесторів – це окозамилювання, що викликало неабияке обурення у присутніх. А ключове рішення, куди ж відходи життєдіяльності тисячі нових мешканців будуть щодня зливатись,  не вирішено по суті. Жодної конкретної відповіді від влади.

І, як з’ясувалось, власник компанії-забудовника має сумнівну репутацію в будівельному бізнесі, оскільки під кожну забудову відкриває нову фірму, а не акумулює  діяльність під одним ім’ям, отже має, що приховувати, а головне – позбавляє себе від відповідальності за результат будівництва. Підкреслимо, що ТОВ «Добробут БУД» має статутний фонд в розмірі лише 1 млн.грн. (це ціна однієї трикімнатної квартири).  Це схоже на шахрайство, що не просто насторожило, а обурило громаду.

На знак протесту активісти символічно спалили плакат зі схемою забудови, усі присутні підписали звернення до депутатів сільради та скаргу в компетентні органи, щоб відмінити дозволи на будівництво та перевірити законність дій при його погодженні.

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin