Про НАРОДОВЛАДДЯ

Сьогодні сталася знакова подія в житті села Гора. Вперше в нашій сучасній історії відбувся акт прямого народовладдя, де ГРОМАДА села, не витерпівши ігнорування нашого права на самоврядування з боку виборних посадових осіб, сама прийняла доленосне рішення. На акції протесту проти нелегітимної забудови на вул. Пушкіна 32А було прийняте історичне рішення зборами мешканців села Гора про відміну висотної забудови на Пушкіна 32А. На зборах ОДНОГОЛОСНО ВИРІШИЛИ:

1. Розірвати договір оренди земельної ділянки за адресою с.Гора вул. Пушкіна 32А з КП «Горянин».
2. Змінити цільове призначення земельної ділянки за адресою с. Гора вул. Пушкіна 32А на паркову зону з можливістю будівництва виключно Центру дитячої та юнацької творчості.
3. Протягом місяця розробити план соціально-економічного розвитку села.

В акції протесту прийняли участь багато жителів с. Гора, які підтримують як опозицію, так і теперішню владу, а також представники сусідніх з нами громад, яким не байдужа доля нашого регіону. Було багато виступаючих які підтримують громадських активістів, вистачало і виступаючих з іншого табору. Але характерним є те, що навіть прибічники нашого голови, лобіста висоток за сільрадою, не знайшли в собі внутрішньої мотивації відкрито проголосувати за висотну забудову на Пушкіна 32А. Наголошую, за висотну забудову на Пушкіна 32А відкрито НІХТО не голосував! ВСІ голоси громада висловила ПРОТИ висотної забудови! Громада підтримала на цій ділянці облаштування громадського простору з розбивкою ПАРКУ і побудовою центру дитячої та юнацької творчості!

Після тривалих виступів громада прийняла рішення закласти ПАРК на території, на якій всі жителі Гори мріють бачити клуб з центром відпочинку. І це станеться вже в найближчій перспективі. А поки всіма учасниками акції був висаджений ПАРК, як символ майбутнього ГРОМАДСЬКОГО ПРОСТОРУ для всього села. Було висаджено 22 сосенки і 10 плодових дерев, які започаткували паркову частину території на Пушкіна 32А.

Велика ПОДЯКА всім учасникам цього дійства, ВИ МОЛОДЦІ. Мало хто розуміє, яку важливу справу МИ робимо. Розуміння цього до багатьох, можливо, дійде через роки. Але результатом наших зусиль, сподіваюсь, будуть користуватись ВСІ, ВСІ ЖИТЕЛІ СЕЛА. І це надає нам сил в нашій боротьбі за кращу долю нашого рідного села.

ЩЕ: Окремо хочу звернутись до тих , хто з тієї чи іншої причини не зміг бути присутнім на цій акції.

В житті кожної людини не часто, але трапляються такі ситуації, коли не можна відкладати на потім певну справу. Це десь на зразок пологів – ви не знаєте напевно, коли вони відбудуться, але якщо вже вони почались, то треба покинути все, і їхати в пологовий будинок. Інакше можна втратити дитину. «Дякуючи» нашій пасивності ми всі вже втратили можливість отримати ПОВНОЦІННУ паркову зону на Жучкиному.
Така ж ситуація зараз у нас і з громадським простором на Пушкіна 32А. Якщо МИ ВСІ будемо ігнорувати цю проблему, вважати її справою лише активістів, ми втратимо шанс подарувати нашим дітям краще майбутнє. Кажу дітям, але насправді це не так – адже це шанс на краще майбутнє всіх – дітей, дорослих, літніх людей. Всіх нас. І це не вимірюється грошима, квартирами, статусом…
Це шанс на ДОСТОЙНЕ життя і повагу до нас, як до громади. Сподіваюсь що мої слова достатньо зрозумілі, і на наступні акції прийдуть всі, кому болить доля села.

В будь якому разі вітаю всіх з успішною акцією – проявом громадської активності та відповідальності мешканців села ГОРА.

Олександр Карасевич

 

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin