Звіт ГО “Громада Гори” за 2018 рік

Олександр Кульчицький, Голова ГО “Громада Гори”

 

От і добіг кінця другий рік роботи організації. 2018-й був дуже насичений подіями і рутинною роботою, було важко і цікаво водночас.

    Ми і далі будемо докладати  максимум зусиль, щоб наше село ставало кращим. І переконані, що все у нас, горян, буде добре.

До Вашої уваги звіт ГО «Громада Гори» за 2018 р.

 

 

 

 1. Створення депутатської групи «Єдність» у Гірській сільській раді

10 лютого була створена депутатська група «Єдність». Основне її завдання – дотримання законності під час ухвалення рішень радою, досягнення максимальної прозорості та відкритості при підготовці проектів рішень сесії, налагодження більш тісної взаємодії з виконавчим комітетом ради. Таке об’єднання з’явилося, зокрема, і завдяки роботі ГО «Громада Гори», яка систематично висвітлювала зловживання апарату сільради під керівництвом Романа Дмитріва, проводила журналістські розслідування та висвітлювала їх. Нам дуже приємно, що четверо членів ГО входять до «Єдності». На сьогодні група налічує 12 депутатів, що є демократичною більшістю.

 1. Вечір поезії до дня народження Т.Шевченка

11 березня відбувся вечір поезії до дня народження Тараса Шевченка, у якому взяли участь і дорослі, і діти. Учасники декламували вірші, співали пісні та грали на музичних інструментах. Кожен міг представити загалу свій улюблений вірш українською мовою.

     Варто зазначити, що ініціатива «Громади Гори» не залишила байдужими не лише дітей, що традиційно є активними на таких заходах, а і багатьох дорослих. Яскравий виступ Олександра Дідка, який читав уривок з поеми «Сон», припав до душі усім. Окрім декламування віршів, учасники підготували і музичні номери, як от виконання Альоною Роговською пісні «Садок вишневий коло хати» та виступ колективу бандуристів. Кожен учасник отримав подяку від нашої організації, а переможці – ще й подарунки. Крім того, організатори передали до фондів бібліотеки книгу Володимира Рутківського «Джури і Кудлатик».

 1. Ініціатива щодо залучення лікаря в сільську амбулаторію

За ініціативою членів ГО «Громада Гори» в березні було подане звернення до сільради та головного лікаря Бориспільського району щодо забезпечення населення доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою, оскільки на той час жоден лікар не вів прийом. Це звернення підписали понад 300 жителів села. Завдяки цьому зверненню питання з лікарем вирішилось. Таким чином, горяни відстояли  право на гідне медичне обслуговування. Тепер в Гірській амбулаторії загальної практики сімейної медицини проводить прийом новий сімейний лікар Марина Анатоліївна Мринська. Крім того, після декретної відпустки відновила прийом Фесенко (Антонів)  Христина Степанівна.

 1. Проміжні вибори депутата

1 квітня відбулися проміжні вибори до сільради у 7-му виборчому окрузі. Загалом зареєструвалося 7 кандидатів. Безапеляційну перемогу під час голосування отримав голова ГО «Громада Гори» Олександр Кульчицький, за якого віддала голоси переважна більшість  виборців. Треба зауважити, що під час голосування була висока явка – 101 виборець із 136 включених до списків. Ця перемога – свідчення того, що люди покладають надії на нову генерацію молодих, активних, дієвих людей, які не словом, а ділом доводять своє щире бажання зробити наше село комфортним для проживання.

 1. Квест до Дня Конституції України

28 червня вже традиційно відбувся квест для дорослих і дітей, присвячений Дню Конституції України. Учасники квесту вирішували завдання, пов’язані з основним Законом України, ближче знайомились з окремими його статтями. Більше того, квест був мобільним. Діти і дорослі не тільки отримали цінні знання, а й провели час в русі. Після закінчення пригод усі разом вечеряли біля вогнища. Мета цього заходу – нагадати учасникам основні положення Конституції, права і свободи громадян, щоб користуватись ними в житті. До того ж, квест  дав можливість краще пізнати своє село і покращив навички орієнтування.

 1. Будівництво нової школи

«Громада Гори» звернулась з листами до керівництва країни, зокрема, до уряду, Верховної Ради, очільників області та району щодо нової школи. Зібрали понад 340 підписів батьків учнів Гірської школи за будівництво саме НОВОГО навчального закладу. Отримали відповіді з повною підтримкою і готовністю допомогти нам побудувати нову школу. Керівництво району запевнило, що готове максимально сприяти цьому як фінансово, так і організаційно.

У травні на прохання голови ГО Олександра Кульчицького розпорядженням Бориспільської РДА створили робочу групу щодо будівництва нової школи. До її складу увійшли представники РДА, районної ради, гірські депутати і члени виконкому, голова села, директор школи та голова батьківського комітету, члени ГО.  Проект нової школи готовий і очікує проходження експертизи.  27 грудня відбулася презентація проекту перед громадою та керівництвом Гори.

 1. Велопробіг з прапорами

23 серпня втретє відбувся традиційний велопробіг з прапорами, присвячений до Дня Державного Прапора України. Цього року в цій акції взяли участь близько 100 учасників. Дуже приємно, що цього разу були учасники з Борисполя, Чубинського і Щасливого. Маршрут велопробігу проходив вулицями села і склав близько 4-х км. Під драйвові українські пісні колона рухалася вулицями села, заряджаючи усіх навколо позитивними емоціями. На згадку про цей день усі учасники отримали сувенір: яскравий магніт з патріотичною символікою свята.

 1. Фестиваль «ГораСусідиFEST»

8 вересня вже вдруге відбувся щорічний фестиваль «ГораСусідиFEST». Його метою цього разу був збір коштів на закупівлю книжок для сільської та шкільної бібліотек. Головним спонсором фестивалю виступив інтернет-провайдер «Apelsin.net». На сцені для горян виступали запальні гурти «Спека» і «Узвар» з солісткою Вікторією Ягич.

Для зручності гостей простір був поділений на зони: чоловічу, жіночу і дитячу. У чоловічій зоні відвідувачі вправлялись у метанні ножів і мали змогу подивитись на експонати зброї, яка використовується в зоні АТО. Це відбулось завдяки Центру Спеціальної Тактичної Підготовки «Білий Вовк» та Бориспільському Клубу Військової Справи «SPOTTER».

У жіночій зоні молодий український бренд «ZELO» представив свої колекції одягу. Вперше у нашому селі був проведений показ одягу від цього бренду, під час якого моделями виступили наші чарівні односельчанки. Жінки також мали змогу зробити макіяж від провідного візажиста нашого села Дарини Фельдман (Чайка). Вперше до нас завітав Володимир Шовкошитний – письменник, громадський діяч, депутат Верховної Ради у минулому, головний редактор видавництва «Український пріоритет». Він представив книги видавництва.

Дитяча зона була найбільшою: розпис печива, лялька-мотанка, гончарство, боулінг з соломи, квест «Сусідський скарб», батути, солодка вата, попкорн і гелієві кульки, – словом, усе на різний дитячий смак.

Знову в цьому році наші сусіди і односельці радували гостей смачненьким: деруни, голубці, шашлик, піца, лаваш на грилі, бограч, локшина домашнього приготування, галушки у фритюрі, яблучний штрудель та фреш-сік, енергетичні та навіть ексклюзивні алкогольні напої – і це далеко не повний список страв. Родзинка цьогорічного фестивалю – справжня польова кухня, яку радо надали Товариство Червоного Хреста України. Куліш з цієї кухні був неперевершеним!

Щиро дякуємо усім, хто долучився до організації і проведення фестивалю, а також усім тим, хто прийшов на це свято!

   

 1. Зустріч з письменником Дмитром Кузьменком

24 жовтня в рамках розвитку української мови і літератури за підтримки «Громади Гори» відбулася зустріч учнів початкових класів Гірської школи з дитячим письменником Дмитром Кузьменком (Кузько Кузякін).

Нам було приємно організувати такий захід і бачити, з якою радістю діти спілкувались зі справжнім казкарем! Дмитро був неперевершеним! Діти отримали і креативний урок математики, і послухали казку, яку читав автор. Читали казку у ролях, а в кінці зустрічі всі мали змогу придбати в домашню колекцію книжки від Кузька Кузякіна з його автографом.

Бібліотеці Гірської школи ГО в рамках підтримки української мови і літератури придбала  книги від автора. Благодійні кошти на підтримку заходів з розвитку української мови були зібрані під час «ГораСусідиFEST» 2018.

 

 1. Розірвання договору оренди земельної ділянки за сільською радою (вул. Пушкіна 32а)

В 2017 р.  «Громада Гори» організувала та очолила акції протесту проти незаконної забудови багатоповерховим житловим комплексом на Пушкіна 32а. Як ви пам’ятаєте, завдяки чіткій та послідовній позиції мешканців села та фаховій роботі юристів «Громади Гори» будівництво зупинено. Більше того, внаслідок цих дій та тиску на Романа Дмитріва, договір оренди з забудовником був розірваний. Перед громадою відкрилися можливості використати цю земельну ділянку для потреб села. Зараз працює робоча група, яка готує базу для будівництва громадського культурно-мистецького закладу зі сквером по вул. Пушкіна 32а.

 1. Поповнення книжкового фонду шкільної та сільської бібліотек

5 листопада на урочистій лінійці в Гірській школі передали книги для шкільної бібліотеки на загальну суму 1800 грн. Крім того, в грудні 2018 року «Громада Гори» передала книги в сільську бібліотеку вартістю 1806 грн. Благодійні кошти були зібрані під час «ГораСусідиFEST» 2018.

 1. Звіт по ОТГ

15 листопада відбулося відкрите підсумкове засідання робочої групи з питання створення об’єднаної територіальної громади. На цьому засіданні член громадської організації Наталія Лютікова зробила звіт-презентацію про результати фінансового аналізу можливих наслідків створення ОТГ на базі деяких населених пунктів Бориспільського району. Були присутні представники з різних сіл району та м. Бориспіль. Члени ГО Наталя Лютікова, Олександр Кульчицький, Олександр Карасевич, члени виконкому Сергій Яременко і Андрій Чайка провели колосальну роботу при підготовці цього звіту. Результати перевершили очікування: нарешті, ми маємо конкретні цифри та економічне обґрунтування можливих варіантів об’єднання.

 1. ГораВечірПоезії 2018, присвячений творчості Ліни Костенко

16 листопада у Гірській школі відбувся вечір поезії, присвячений творчості Ліни Костенко. Вже традиційно участь брали діти і дорослі –  поціновувачі творчості великої доньки українського народу. Учасники дуже емоційно і неповторно декламували поезії. Кожен постарався вкласти частинку своєї душі. Такі вечори наповнюють душу відчуттям прекрасного, надихають жити і творити, допомагають усвідомити, що ми живемо серед світлих і талановитих людей.

    Цього разу в журі конкурсу були запрошені відомі особистості: письменниця і громадський діяч Лариса Ніцой, поетеса, громадський діяч, лідер київської мистецької платформи “Творчий Сектор” Мальва Кржанівська і прекрасний вчитель нашої школи Оксана Бабій. Журі мало непросте завдання – визначити найкращих з наших талановитих учасників. Переможці отримали подарунки, а усі присутні – невеличкий сувенір на згадку про цей вечір. ГО «Громада Гори» посприяла поповненню шкільної бібліотеки книгами Лариси Ніцой.

 1. Відкликання депутата 22-го округу

Члени «Громади Гори» підтримали прагнення мешканців 22-го округу мати достойного представника серед депутатів сільради і надали всебічну, а особливо юридичну підтримку у відкликанні депутата Євгенія Степаненка за народною ініціативою. До такого кроку виборці вдалися через те, що Євгеній не цікавився їх проблемами і не долучався до вирішення надзвичайно болючих питань округу.

Чекаємо з нетерпінням виборів на 22 окрузі (вулиці Басейна, Молодіжна, Сонячна, Центральна 30-52 (ЖК «Кантрі Хаус»).

 1. Робота інформаційної групи:

Ми продовжуємо випускати газету «Громада Гори». Газета видається тиражем 2 200 шт. Як і завжди, вона друкується за рахунок членських внесків.

Крім цього, ми адмініструємо:

–           сторінку «Громада с. Гора» у Facebook, що налічує більше 2668 учасників

–           групу «Гора2019»  в Вайбері – 186 учасник*

–           групу «Гора2019» в Телеграмі – 467 учасник*

–           Групу «СОС SOS Гора”  в Телеграмі – 301 учасник*

–           Youtube канал «Громада Гори» – 258 підписників*

–           сайт http://hromada-hory.org.ua/

* інформація на момент підготовки тексту звіту.

 

 1. Робота юридичної групи:

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про скоєння діянь, що мають ознаки кримінального злочину :

–           №1200 1000 01 500 за фактом видачі службовими особами Гірської сільради завідомо неправдиве (підроблене) рішення про розробку проекту землеустрою та виділення у приватну власність земельних ділянок, які розташовані в межах населеного пункту, чим завдали шкоди державі, що підпадає під ознаками кримінального злочину передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України. Це стосується виявлених рішень ради, за які не голосували депутати, але згідно з якими були виділенні дві ділянки громадянам Гуріну і Какуну. Нагадаємо, що ці рішення дивним чином зникли після того, як їх виявили депутати. Поліція провела ряд обшуків в сільраді та помешканнях голови та секретаря ради. Слідство триває.

   –  420 18 1111 00000 327 за фактом перешкоджання головою Гірської сільради законній депутатській діяльності депутатам ради, що підпадає під ознаками кримінального злочину передбаченого ч. 1 ст. 351 КК України.

            Внаслідок спільних дій виконавчого комітету та депутатів, що є членами ГО «Громада Гори», вдалося виявити грубі порушення при видачі ордеру на вселення в кімнату №2 гуртожитку на Науки 1Б. Як наслідок, замість товариша по полюванню нашого голови гр. Щегеля А.Ф, ордер на вселення до цієї кімнати отримала новий лікар нашої амбулаторії Мринська М.А. на правах службового житла.

Все тільки починається! Приєднуйтесь до нас!

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin