Дитячий майданчик на Жучкиному

 

Нещодавно за рахунок сільського бюджету було розширено дитячий майданчик на Жучкиному озері. Додали яскраві гірки, гойдалки, каруселі, пісочницю, обладнану дверцятами, що закриваються. Встановлено достатню кількість лавок. З появою тенісного столу зразу знайшлися і шанувальники цього популярного виду спорту. Приємно спостерігати, як підлітки майстерно вправляються на перекладинах. Біля гойдалок – дитячий гомін та метушня.

Дуже добре, коли є такі майданчики, адже діток і молоді у нас багато, тому необхідність таких яскравих і веселих ігрових, спортивних зон в різних куточках села надзвичайно потрібна.

Єдине, що псує враження – це майбутня парковка для автомобілів, розташована впритул до дитячого майданчика і житлових будинків на вулиці Л.Українки. Безумовно, стоянка потрібна, та виникає ряд запитань. Чому саме в цьому місці? Можливо, варто було її облаштувати деінде. Якщо ж з об’єктивних причин іншого місця немає, то чому не  було враховано державні будівельні норми, згідно яких «…автостоянки індивідуальних автомобілів слід розміщувати, в основному, на периферії житлових районів і міжмагістральних територіях або у їхніх межах на ділянках, віддалених від місць, призначених для ігор дітей і відпочинку населення» (ДБН 360-92). Адже розміри прилеглої території це дозволяють зробити. До речі, в опитувальних анкетах сільради щодо благоустрою на Жучкиному озері, й словом не згадано було цю парковку, оскільки думкою населення стосовно цього питання не цікавились.

Важливою є фінансова сторона. Було замовлено два комплекти обладнання вартістю близько 200 тис. грн кожний, загальною сумою майже 400 тис. грн. Коли йдеться про дітей, про економію говорити не доводиться, адже вибір спорядження для майданчика – це дуже відповідально. Треба врахувати вікову категорію, надійність, безпеку, якість, матеріал, з якого виготовлено вироби, дизайн. Але, можливо, цих грошей вистачило б іще й на майданчик для Сажалки? І чому в одному місці густо, а в іншому – пусто?! І хто займався моніторингом вартості, комплектації та інших критеріїв? В усякому випадку, депутатів не долучали до обговорення цих питань. Цим, можливо, займався виконком. Та, на жаль, на сьогодні громада взагалі не знає, які питання, яким чином і коли їх розглядає такий важливий орган самоврядування.

Чи не здається вам, що облаштовувати паркову зону було б доцільніше згідно якогось конкретного плану, в якому будуть ретельно продумані всі нюанси. І тільки після того втілювати цей проект у життя. На превеликий жаль, зараз ситуація дещо інша: наш голова одноосібно вирішує, що і де буде. Немає гарантії тому, що завтра, після долучення профільних фахівців, не доведеться переносити з місця на місце щойно висаджені дерева, новеньке приладдя з дитячого майданчика або парковку.

Залишається сподіватись, що найближчим часом, окрім нашого керманича, до проектування буде долучено спеціалістів, які врахують побажання і пропозиції селян, висловлених в анкетах. Маємо надію, що в кінцевому результаті паркова зона Жучкиного озера перевершить наші очікування і село отримає сучасну зону відпочинку.

Любов Сокольцова

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin