БЮДЖЕТ 2019. ЗВІТ ЗА 2018

Три довгих місяці, «дякуючи» Роману Дмитріву, село жило без бюджету. Та все ж 26 березня, на 69 сесії, БЮДЖЕТ 2019 було прийнято.

Прийнято з грубими порушеннями і без схвалення виконкому. Причому голова села так звик порушувати процедури і регламент ради, що після цих голосувань в Горі з’явилися два однакових рішення «Про місцевий бюджет Гірської сільської ради на 2019 рік» з номерами № 1286-69-VII та  № 1287-69-VII. Це яскравий прояв правового нігілізму і кричущої некомпетентності. Як може бути в селі 2 (ДВА) бюджети?! До якого з них треба вносити зміни? Який буде правомочний?

Маємо беззаперечний факт того, що гарант законності і порядку в селі дозволяє собі безсоромно ігнорувати закони і маніпулювати процедурами, заганяючи все село в прірву анархії та самоправства.

А що ж нового з’явилось в тому бюджеті, який тепер не був заветований  Дмитрівим, хоча приймався з грубими порушеннями? Та практично НІЧОГО нового!

Скажу навіть більше: на апарат сільради в прийнятому бюджеті закладено ще меншу суму, ніж було в заветованому бюджеті від «Єдності». І на капремонт садочка жодної копійки не закладено як в одному, так і в іншому.

Єдина суттєва відмінність – з бюджету «викинули» 200 тисяч на проведення виборів на 22 окрузі. Виходить, що все село жило цілих три місяці без бюджету, бо Роман Дмитрів не хотів, щоб на 22 окрузі відбулися вибори депутата? Невже таке відношення до людей (виборців) є прийнятним? Чому село повинно страждати заради примх однієї персони?

Далі. Процедура прийняття бюджету показала на нову ситуативну конфігурацію в раді. Аналізуючи персональний склад депутатів, які погодилися «викинути» з проекту бюджету фінансування виборів на 22 окрузі, можна зробити висновок, що серед депутатів виокремилася група, яка за «певних» обставин готова голосувати за потрібні Дмитріву рішення.  До цієї групи входять депутати груп «Солідарність» (С),  «Єдність» (Є) та умовної групи Дмитріва (Д). 

Свої голоси за такий бюджет віддали:

  1. Ничик Олена (С)
  2. Ніколаєнко Валентин (С)
  3. Чівільдєєва Яна (С)
  4. Потоцький Василь (С)
  5. Чайка Василь (Є)
  6. Ковалевський Олександр (Є)
  7. Гурський Сергій (С)
  8. Шершень Людмила (Д)
  9. Бугіль Ольга (С)
  10. Верозуб Сергій (С)
  11. Андрієвський Борис (Є)
  12. Шевченко Микола (Д)

Практично ці ж самі депутати погодились, що витрати 30 мільйонів гривень коштів бюджету в 2018 році проходили законно і без порушень, тому і проголосували за рішення №1274-68-VII  Про затвердження звіту за 2018 рік «Про виконання сільського бюджету села Гора». А Василь Потоцький, голова бюджетної комісії, навіть не виносив на розгляд комісії цей звіт. Схоже його все влаштовує. 

Таким чином, маючи загальні витрати бюджету в 30 мільйонів, депутати, не роздумуючи, погодили витрачання колосальних сум зокрема на таке:

–  5,7 млн. (1/5 всього бюджету села) на зарплати і обслуговування апарату сільської ради

– майже 1 мільйон гривень (920 тис.грн) на звичайне прибирання вулиць, зокрема на «збирання випадкового сміття 6 раз на тиждень» (555 тис) та прибирання територій дитячих майданчиків (230 тис).

              – 1,12 млн. на обслуговування мереж зовнішнього освітлення вулиць. Причому частину цих робіт, по прямій угоді, «виконувало» КП «Горянин», яке не має в своєму розпорядженні ні штатного електрика, ні спеціалізованого автомобіля-вишки.

            – 0,4 млн. на прибирання кладовища. Причому, для порівняння, вивіз всього твердого побутового сміття (ТПВ) з нашого величезного села коштував 1,2 млн.грн.

            – 0,8 млн. витратили  на боротьбу з карантинними рослинами. Хоча жодного документу про те, що зроблено, ніхто не бачив.

            – 0,5 млн. витратили  на викошування газонів, узбіч та парку с.Гора.  Хоча жодної схеми, де саме повинні виконуватись ці покоси, та календарного плану виконання таких робіт теж ніхто не показував.

           – 0,7 млн. на догляд за зеленими насадженнями. За якими? Треба спитати в голови села. Чи не за туями на Центральній?!  Вдумайтесь! 700 тисяч гривень!

Можна багато ще наводити прикладів,  але місця в газеті обмаль. Скажу лише, що на всі ці прибирання, косіння, садіння, облаштування та вивезення за 2018 рік витрачено (списано) 7,5 млн. гривень (1/4 всього бюджету села). І в цю суму навіть не входить вивезення ТПВ (1,2 млн) та ремонти доріг.

Чи ефективно використовуються кошти бюджету? Напевне НІ.

Чи є зловживання при освоєнні цих коштів? Напевне ТАК.

Але, чомусь, маючи такі підозріло високі витрати на всі ці роботи, депутати вже і в цьому бюджетному році знову виділили космічні суми на «благоустрій» без відповідних розрахунків та погоджених планів. Чому ж не хочуть контролювати витрати? Чому ж розкидаються нашими грошима? Невже не розуміють, що половина з них піде по кишенях? 

Адже недарма голові КП «Горянин» оголосили підозру в скоєнні злочину передбаченого ст. 191 КК України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Диму без вогню не буває.

Олександр Карасевич

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin