Горяни зловили грабіжників власноруч

Чи пам’ятаєте ви історію про місцевий патруль, який був створений жителями вулиць Київська, Західна, Локаторна? Лиха година, яка тоді згуртувала сусідів, підштовхнула їх до рішучих дій, а саме організувати систему охорони для забезпечення порядку на своїх вулицях, встановити відеоспостереження та запровадити патрулювання.
Криміногенну ситуацію в селі не можна залишати поза увагою. Хтось має здійснювати охорону правопорядку, забезпечувати спокій мешканців і вдень, і вночі. Подія, про яку далі йтиметься, безумовно, стосується кожного, адже це є питання безпеки, здоров’я та життя.
25 січня до одного з будинків, що на вулиці Вишнева (Локаторна), вдерлися злодії посеред дня. Близько опівдня. місцевий патруль отримав тривожний сигнал від сусідки, яка випадково помітила у вікно двох молодиків, що перелазять паркан чужої ділянки та прямують до будинку.
Чи знали злодії як обернеться їм такий неввічливий візит без запрошення, ще й за відсутності господарів? Певно, що ні. Інакше обійшли б стороною цей будинок, цю вулицю та й взагалі Гору.
Їх було четверо: один спостерігав здалеку на Вишневій, сигналізуючи про небезпеку у разі чого, другий – з авто на вул. Чубинського, а ще двоє мали проникнути в оселю. Поки вони, прововтузившись декілька хвилин біля вхідних дверей, все ж потрапили всередину, сусіди вже прибули на місце та оточили ділянку по периметру. Довго чекати на злочинців не довелось, адже, отримавши сигнал ззовні та зрозумівши, що їх викрито, вони почали тікати. Але не врахували «гостинності», якою споконвіків славляться чоловіки, до чиїх осель вдираються зловмисники. Тікати було нікуди. Та й, напевно, боязко, коли за ворітьми вже чатує група кремезних чолов’яг, а ти виходиш із чужого будинку, прихопивши з собою речі господаря.
Злодюги встигли вибігти з двору. Однак те, що відбулося упродовж наступних хвилин, стало для них неприємною несподіванкою. Передбачаючи розвиток подій, один із співучасників під’їхав на автомобілі до воріт, щоб забрати своїх дружків та швидко втекти. Після того як злочинці звернули на Вишневу, вони опинилися в пастці із сусідських автомобілів. Одного зразу ж впіймали, зв’язали та вклали на землю, другому вдалося вирватись та замкнутися в авто, де він і сидів з водієм аж до прибуття правоохоронців. Варто зазначити, що поліція приїхала досить швидко, упродовж 10 хвилин. Як з’ясувалось, злодії нетутешні, хоч за час свого перебування у столиці й області наробили чимало неприємностей. В їхньому авто знайдені чеки, які свідчать про те, що викрадені коштовності здавали в ломбард.
Так, місцевий патруль із сусідів спрацював швидко, злагоджено та чітко. Саме завдяки сусідській спостережливості та дружбі, котра міцнішає з кожним днем, роком і, на жаль, подібним випадком, злочинців вдалося піймати і передати їх правоохоронцям.
Не будьте байдужими до того, що відбувається навколо вас! Інколи байдужість може коштувати не тільки розбитої шибки, пошкодженого майна, але й, не дай Боже, людського життя.
Ми знаємо, як запустити цей механізм і почали формувати загальносільську систему самоохорони. Уже працює група «Гора SOS» в месенджері Viber, куди можуть долучитися охочі мешканці села. Крім того, налагоджено зв’язок із сільським дільничним інспектором та Бориспільським райвідділом поліції. Найближчим часом для нашої команди плануємо провести заняття з важливих тем, таких як громадський арешт, межі необхідної самооборони, координація дій під час затримання, долікарська допомога.
Впоратися із злочинністю можемо тільки ми самі, і для цього потрібно не так багато: бажання захистити свою домівку і згуртуватися із сусідами!
Ми із задоволенням поділимося з вами своїм досвідом та знаннями!
Кого зацікавила інформація, пишіть на ел. адресу: 120777@ukr.net.

На Київщині селяни власноруч знешкодили банду

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin