НОВІЙ ШКОЛІ БУТИ!

Вже кілька десятків років горяни очікують на побудову нової школи. Роман Дмитрів пообіцяв здійснити цю мрію, а горяни чекали реальних дій. Але через деякий час Дмитрів заявив депутатам та громаді, що побудувати нову школу немає можливості через високу вартість будівництва і запропонував добудову до старої школи.

Влітку 2017 р. був представлений проект заявленої добудови. Під час цієї презентації виникло чимало запитань, зокрема, про можливість продовжувати навчання під час будівництва. При цьому проектанти запевнили, що зупинятись навчальний процес не буде.

А в березні 2018 р. в Бориспільській райдержадміністрації (РДА) відбулась робоча зустріч депутатів, керівництва школи і активістів з очільниками району. Обговорювали умови навчання дітей в школі і перспективи нової школи. Керівники РДА, вивчивши проект добудови, виявили суттєві недоліки, а, зокрема, заступник голови адміністрації з питань освіти наголосив, що проект передбачає призупинення навчального процесу під час  будівельних робіт. Разом з тим директор школи Андрій Гутовський зазначив, що ніхто не візьме на себе відповідальність за безпеку дітей та педколективу на час будівництва.

Під час реалізації проекту добудови потрібно розподілити 436 дітей і вчителів по школах району. За попередніми підрахунками, в інших населені пункти доведеться возити дітей півтора-два роки. А це не тільки великий стрес для школярів і їх батьків, а й небезпека для життя. Адже ми маємо проблеми із підвозом дітей навіть до Гірської школи і садочка, що ж казати про перевезення в межах району. Зрозуміло, що все це ляже на плечі батьків. В цій ситуації важливо подумати й про педагогів. Традиції школи, тепла, дружня, комфортна атмосфера, створена вчителями, буде втрачена! Варто також врахувати і емоційно-психологічний стан дітей.

Важливо, що добудова не вирішує проблему достатньої кількості місць у школі на майбутнє. Адже, за підрахунками районного управління освіти, вже на момент введення добудови в експлуатацію школа буде на 100% заповнена дітками. Тільки в цьому році в школу прийдуть 60 нових учнів, а випустяться 9.

Зараз в школі навчаються 436 дітей.  В селі зареєстровано 508 дітей шкільного віку і 318 дошкільнят. Є ще значна кількість незареєстрованих дітей в нових кварталах і «Кантрі-Хаусі». Усім дітям необхідно забезпечити гідні умови навчання, які добудова до школи не вирішує.

На цій же зустрічі прозвучала і інша пропозиція: повернутися до ідеї будівництва НОВОЇ ШКОЛИ  на території теперішнього шкільного стадіону, як це і передбачено проектом від 2012 р. Нова школа буде відповідати усім сучасним вимогам до освіти, розрахована на  720 учнів, в ній облаштують нові лабораторії, спортивну і актову залу, тобто створить умови навчання і розвитку дітей відповідно до стандартів Нової української школи.

Тут головне – фінансування, адже будівництво значно дорожче, ніж добудова. Завдяки децентралізації бюджет Гори за останні 2 роки зріс в 6 разів, значно збільшився й районний бюджет, тому навіть без залучення державних субвенцій разом з районом ми маємо реальну можливість збудувати нову школу.

Але Дмитрів не підтримав ідею нової школи, навіть видав статтю з критикою в бюлетені сільради і продовжував переконувати усіх, що Горі достатньо добудови до старої школи. Зрозуміло, чому так відбувається. Якщо будівництвом буде опікуватися РДА, то Дмитрів буде відсторонений від фінансових потоків на будівництво школи. Саме тому він активно лобіює проект добудови, щоб самостійно, тільки за кошти бюджету Гори проводити будівельні роботи. Тим самим без обговорення з громадою він намагається не тільки отримати корупційні можливості, а ще й суттєво спустошити сільський бюджет, який можна спрямувати на інші цілі.

ГО «Громада Гори» звернулась з листами до керівництва країни,  зокрема, до уряду, Верховної ради, очільників області та району щодо нової школи. Ми зібрали понад 340 підписів батьків учнів Гірської школи за будівництво саме НОВОГО навчального закладу.  Ми отримали відповіді з повною підтримкою і готовністю допомогти нам побудувати нову школу. Керівництво району нас запевнило, що готове максимально сприяти цьому як фінансово, так і організаційно.

У травні на прохання голови «Громади Гори» Олександра Кульчицького розпорядженням Бориспільської РДА створили робочу групу щодо будівництва нової школи. До її складу увійшли представники РДА, районної ради, гірські депутати і члени виконкому, голова села, директор школи та голова батьківського комітету,  члени ГО «Громада Гори».

При оптимістичному прогнозі вже восени цього року можливо провести тендер, визначити підрядника, облаштувати будівельний майданчик і розпочати перший етап будівництва. Після завершення проектних робіт і визначення термінів та вартості будівництва будуть розглянуті умови співучасті фінансування від села і району, та передбачені необхідні суми у бюджети 2019 р. Депутат районної ради Іван Недогибченко наголосив на тому, що в районному бюджеті достатньо коштів, в тому числі за рахунок суб’єктів господарювання с.Гора.

Перший заступник голови РДА Руслан Садовський запевнив, що районне керівництво готове взяти відповідальність за реалізацію проекту і усвідомлює наслідки для села і репутації районної влади у випадку недотримання заявлених перспективних досягнень.

Усі, окрім голови села,  активно підтримали запропонований шлях. Але навіть тоді  Дмитрів заявив: “Я не вірю в нову школу”. І під час голосування він віддав голос за прибудову до старої школи.  Решта присутніх членів групи одностайно проголосували за реалізацію проекту НОВОЇ ШКОЛИ у найкоротші терміни.

Отже, процес втілення в життя будівництва в Горі НОВОЇ ШКОЛИ запущено! ГО «Громада Гори» буде слідкувати за реалізацією цього проекту, брати в ньому участь та інформувати громаду про кожен важливий етап на шляху до нашої спільної мети.

НОВІЙ ШКОЛІ в Горі – бути!

Світлана Якимчук

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin