ЛИХО під назвою «ЛОТЕРЕЯ»

11 травня 2018 р. наше село сколихнула неприємна новина – в самому центрі відкрився заклад під промовистою назвою «Лотерея».  Ні для кого не секрет, що під вивіскою подібних закладів приховуються напівлегальні ігрові послуги, а комп’ютери замінюють колишні ігрові апарати.  По суті, це заборонений в Україні гральний бізнес, який легально зареєстрований як «Лотерея».

Чим загрожує такий заклад громаді? Відомо, що гральний бізнес побудований на  залежності у людей до гри, заохоченні їх отримати швидко заробіток, створені ілюзії легкої перемоги і виграшу. Для цього створюються особливі умови в таких закладах: вони не мають вікон, годинників, усередині затишно, панує атмосфера приємного усамітнення. Все для того, щоб людина втратила відчуття часу, захопилась грою та завдяки спеціальним налаштуванням в комп’ютерних програмах відчула адреналін близького виграшу. Зразу ставки робляться умисно невеликі, щоб було не школа розставатися з грошима. Але коли клієнт вже на гачку, то в азарті готовий викласти і більші суми, та все ж програє. Часто гравцям здається, що вони були в приміщенні всього годину, але насправді минуло 5-6 годин. Буває, що чоловік зайшов після роботи ввечері, а виходить із закладу вже на світанку. Але це ще не все. Після великого програшу людині хочеться відігратись, їм створюють умови і дають надію, що програш був випадковим, тому  треба випробувати вдачу ще раз. Гравці знову несуть гроші в заклади, обманюють рідних, щоб приховати свою залежність та в надії виграти і компенсувати втрачене беруть кредити і поступово заглиблюються у проблеми пошуку нових і нових грошей. Навіть доходить до злочинів і крадіжок, тільки щоб відігратись.

Так люди стають ігроманами, що часто доводиться лікувати, та не завжди успішно. Це все стосується дорослих людей, але ще більшою проблемою є виникнення залежності у дітей, адже для них гра – прояв природньої цікавості, а безпринципні власники подібного бізнесу не соромлячись використовують це, дозволяють вільний вхід підліткам і не перешкоджають їх програшам.

Україною ширяться хвилі спротиву появі подібних закладів. Тільки в Борисполі регулярно за ініціативи деяких депутатів проводяться рейди закладами «Лотереї», виявляють підтвердження тому, що це підпільні будинки для грального бізнесу. Але вони на якийсь час прикриваються і відкриваються знову. Особливість роботи цих закладів в тому, що найбільша активність відвідувачів відбувається у вечірній і нічний час, після закінчення їх трудового дня. А вночі, як відомо, можна й кота сховати.

Зрозуміло, що ніхто в селі не був радий відкриттю подібного злачного місця. Жінки, матері почали відкрито обурюватись, оскільки усвідомлюють негативні наслідки  його існування в селі. Жодна людина не висловилась на підтримку «Лотереї». 12 травня голова села Роман Дмитрів на своїй сторінці в соцмережі теж звернув увагу на відкриття закладу без попереднього повідомлення сільради та зазначив, що власником приміщення є Струков К.А. – голова правління Райспоживспілки, і пообіцяв вчинити усі юридичні дії для з’ясування обставин відкриття «Лотереї».  Від дописувачів була слушна пропозиція голові звернути увагу на договір оренди комунальної землі, де знаходиться будівля закладу, та на те, чи дотримується власник вимог до цільового призначення об’єкта нерухомості. Наступного дня під час засідання виконкому планували розглянути питання «Лотереї», але голова села достроково закрив нараду, не дійшовши до скандального пункту порядку дня.

За цей час до нашої громадської організації «Громада Гори» звернулась велика кількість мешканців села із запитанням, як так сталося, що в нашому селі з’явився такий заклад і що нам робити, щоб позбутися цього лиха. Вважаємо, що перш за все своє вагоме слово повинен сказати  Дмитрів. Ми чекаємо від нього чіткого плану дій.

За тиждень, що минув після відкриття «Лотереї», громадськість не отримала від керівництва сільради ніякої інформації про дії, які зробила чи збирається зробити для того, щоб наше село оминув гральний бізнес.  Маємо лише заяву Дмитріва на його сторінці в соцмережі, де він заявляє, що будуть зроблені всі юридичні дії для встановлення обставин відкриття цього закладу.

Вважаємо, що у розпорядженні голови села та апарату сільради є усі інструменти і важелі, щоб вже отримати необхідну інформацію, проаналізувати її  і запропонувати виконкому та раді вихід.

Три штатних юристи сільради, землевпорядник-державний реєстратор,  бухгалтерія, доступ до реєстрів, сучасні засоби комунікації та аналізу відкритих даних – в голови сільради є всі можливості та повноваження для виконання своєї основної функції – захисту інтересів громади. Саме для цього його обирали на цю посаду і саме зараз він повинен показати свою спроможність виконувати функції головного менеджера села.

Власне, ми очікуємо і вимагаємо від Дмитріва як очільника  села і керівника виконавчих органів сільради докласти максимум зусиль для закриття цього грального закладу. Ми очікуємо, що голова буде щотижня звітуватись перед громадою про пророблену у цьому напрямку роботу.

Зі свого боку, ГО «Громада Гори» та депутатська група «Єдність» готові долучитися і зробити усі необхідні дії у межах своєї компетенції, щоб разом з адміністрацією, в рамках єдиного плану заходів підтримати кроки по припиненню існування такого грального закладу в нашому селі.

Спільними зусиллями ми повинні побороти це лихо.

Наталя Лютікова

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin