Історія без закінчення

Те, що відбувається у селі протягом останнього часу, викликає обурення і відверту лють у жителів. Мова зараз піде про заплановану багатоповерхову житлову забудову за сільрадою на вулиці Пушкіна, 32а. Події, які передували початку цього будівництва, розгорталися стрімко і не гірше, ніж в крутих трилерах відомих режисерів світу.
Усе почалося тоді, коли земельну ділянку, на якій зараз вже розпочате будівництво, депутати перевели у комунальну власність. Правильне і достойне рішення, ще й ухвалене з самого початку нової каденції сільради.
Наступним кроком стало рішення про розробку проекту по внесенню змін до детального плану території будинку культури та об’єктів інфраструктури на ділянці площею 12,0 га, що між вулицями Центральна, Шкільна, Франка та Пушкіна. Замовником розробки такого проекту став виконавчий комітет сільради (рішення № 140-4 VII). Цим рішенням на виконком було покладено низку завдань, в тому числі й організацію громадських обговорень цього проекту.
У газеті «Трудова слава» (№ 21–24 від 19.02.2016 р.) було розміщено оголошення про громадські слухання. Достеменно невідомо, хто ж був присутнім на тих обговореннях, оскільки протоколу сільрада не оприлюднювала. Можна стверджувати, що думками присутніх відверто маніпулювали, оскільки зверталась увага саме на будинок культури, що мав би бути розташований між сільською радою і школою, там де зараз уже є дитячий майданчик. Цілком можливо, що присутні не звернули достатньо уваги на багатоповерхову забудову.
Зверніть увагу, що намірами забудови є будівництво будинку культури та інших об’єктів інфраструктури в Горі. У рішенні сільради також акцентували увагу на внесенні змін до детального плану саме на території будинку культури та об’єктів інфраструктури. Про багатоповерхову забудову й мови не було.
Поява такого проекту зі змінами у детальному плані території вже примушує замислитись, оскільки там дійсно зазначена багатоповерхова забудова. У проекті детально описано перелік усього інженерного забезпечення, необхідного в таких випадках: водопостачання, каналізація, електрика, телефонні кабелі тощо. Цікавим є факт, що проект зі змінами передбачає водопостачання багатоповерхових будинків від вже існуючої сільської свердловини, тобто нову бурити ніхто не збирається. Виникає закономірне питання, чи вистачить потужності сільської свердловини для забезпечення водою 9-ти восьмиповерхових будинків? Чи зможуть насоси свердловини підіймати воду хоча б до п’ятого поверху? Якщо ж припустити, що жителі усіх поверхів будуть забезпечені водою, то чи дійде тоді вода до жителів села? Адже багатоповерхові будинки знаходяться ближче до свердловини і, цілком можливо, що потужностей її насосів вистачить на забезпечення водою саме найближчих будинків. Тоді як для постачання води до осель жителів села тиску у водогоні може просто не вистачити.
Систему водовідведення господарчо-побутових стоків (каналізацію) також планується підключити до існуючого каналізаційного колектору. Це стосується і поверхневих стоків. Здається, нічого дивного, адже цей проект розробляли на перспективу, причому досить віддалену. Однак зараз маємо от що: будинок уже будують, а колектора ще й близько немає. Забудовник запевняє, що без каналізації житловий комплекс в експлуатацію не здадуть.
Сільрада покладає цю непросту задачу на плечі забудовника. Варто зазначити, що облаштування каналізаційної мережі коштує шалених грошей і може обійтись забудовникові дорожче, ніж саме будівництво багатоповерхівок. Якщо забудовник і візьметься за встановлення каналізації, то вона буде лише для житлового комплексу, а решта будинків села залишиться за бортом такого блага.
Заслуговують на увагу й заходи протипожежної безпеки цього ж проекту, згідно якого гасіння пожежі буде проводитися за допомогою трьох пожежних автомобілів із запроектованого пожежного депо. Це описано також з огляду на перспективу. Розрахунок було проведено на кількість квартир та їхніх мешканців. А, насправді, на сесіях ведеться мова не про пожежне депо, а тільки про пост, який має один автомобіль. Таким чином, майбутні жителі цих будинків у випадку пожежі залишаться сам на сам з бідою, оскільки загасити полум’я водою з одного пожежного автомобіля неможливо.
Крім того, згідно з проектом, будівництво каналізаційного колектору та пожежного депо є першочерговим, що аж ніяк не відповідає дійсності – будівництво житлового комплексу розпочато, але не з відповідного інженерного забезпечення. Таким чином, можна зробити висновок, що проект (надважливий містобудівний документ!), який коштує чималих грошей, виконано досить однобоко. Єдина його мета – узаконити висотне будівництво, замиливши очі громаді намальованим квадратом «будинку культури», який ніхто й не збирався будувати! Знову умисний обман.
Є ще одна досить цікава деталь, про яку поки що мовчать, але вона теж стосується цих багатоповерхівок. Ще в лютому 2016 р. сільрада направила лист директору державного підприємства «Український науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва» з повідомленням, що запроектовані майданчики для занять спортом (орієнтовною площею в 0,5 га) на території шкільного стадіону будуть використовуватись Гірською ЗОШ спільно з жителями прилеглих кварталів. Це також примушує замислитись. Жителям новобудови обіцяють дитячі та спортивні майданчики. Чого б тоді їм користуватись шкільним? Крім того, на сільському стадіоні також запроектовано спортивний комплекс. Чи плани змінились, і два стадіони в селі – це розкіш? Напевно, так і є, оскільки місцева влада розглядає варіант продажу сільського стадіону.
Повернемося до хронології процесу «узаконення» багатоповерхівки. Події розвивались настільки стрімко, що депутати, мабуть, не встигали оговтатись від купи своїх рішень, серед яких були й ті, що відіграли ключову роль у цій історії.
4 березня 2016 р. сільрада ухвалила рішення про затвердження змін до детального плану території будинку культури та об’єктів інфраструктури між вулицями Центральна, Шкільна, Франка та Пушкіна на площі 12,0 га (рішення № 194-6-VII). Цього ж дня депутати внесли зміни до Статуту комунального підприємства «Горянин» в частині, що стосується видів економічної діяльності, а саме доповнили видом діяльності за КВЕД 2010, п.41.20 будівництво житлових і нежитлових будівель (рішення № 195-6-VII). І саме 4 березня 2016 р. сільрада ухвалила ще одне рішення про надання дозволу КП «Горянин» на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки (кадастровий номер 3220883201:01:006:0060) у користування на умовах оренди для будівництва і обслуговування багатоквартирних житлових будинків (рішення № 197-6-VII). Як можна було прийняти таке рішення, якщо в Статут КП «Горянин» на той момент ще не були внесені зміни і він не міг брати у користування на умовах оренди земельну ділянку для будівництва і обслуговування багатоквартирних житлових будинків?
Далі ще цікавіше. 13 березня минулого року сільрада затвердила проект землеустрою щодо відведення цієї земельної ділянки у користування на умовах оренди КП «Горянин» для будівництва і обслуговування багатоквартирних житлових будинків у селі (рішення № 199-7-VII). Так і залишилось за кадром, чи вніс зміни в свій Статут КП «Горянин» для розширення видів економічної діяльності.
Того ж дня депутати вирішили передати земельну ділянку в користування на умовах оренди «Горянину» для будівництва і обслуговування багатоквартирних житлових будинків. У тому рішенні вже йшлося про надання КП, зверніть увагу, «у користування на умовах оренди строком НА ДВА РОКИ земельну ділянку площею ___ га (кадастровий номер 3220883201:01:006:0060) для будівництва і обслуговування багатоквартирних житлових будинків» (рішення № 200-7-VII). Площу ділянки в цьому рішенні не вказано, але надалі мова йтиме про площу 1,6266 га.
Після чого настало затишшя аж до осені. Саме 20 вересня між сільрадою і «Горянином» було укладено угоду про користування на умовах оренди строком НА П̓ЯТЬ РОКІВ земельною ділянкою площею 1,6266 га (кадастровий номер 3220883201:01:006:0060) будівництва і обслуговування багатоквартирних житлових будинків. Після цього 10 жовтня КП «Горянин» уклало угоду про передачу цієї ділянки в суборенду ТОВ «Добробут БУД», генеральним директором якого є Масний Олександр Миколайович. Тут треба згадати, що він є директором не однієї, а низки компаній, серед яких і «Доміра-1», яка є забудовником ЖК «7’я» в Щасливому.
ТОВ «Добробут БУД» зареєстровано 08.07.2016 р. Статутний капітал складає лише 1 млн грн . І от знов закономірне запитання, чому сільська рада в особі КП «Горянин» так необачно віддає в суборенду ділянку землі щойно зареєстрованій сумнівній компанії із мізерним статутним капіталом? Адже, маючи такі гроші, неможливо побудувати будинки з обіцяною інфраструктурою, каналізацією та ще й будинком культури.
Ніяк не можна залишити поза увагою той факт, що цю земельну ділянку оцінили в 4082602,53 грн (чотири мільйони вісімдесят дві тисячі шістсот дві гривні 53 коп.). Вартість орендної плати складатиме 3 % на рік – 146973,70 грн (сто сорок шість тисяч дев’ятсот сімдесят три гривні 70 коп.). Самі порахуйте, скільки набігає за п’ять років, протягом яких ділянка знаходитиметься в суборенді. Більше половини свого статутного капіталу ТОВ «Добробут БУД» віддасть за оренду. То за що ж будуватимуть житловий комплекс?
До речі, про будинок культури. Згідно з проектом внесення змін до «Детального плану… », він планується як окрема споруда, через яку власне і закрутилась уся ця історія. То де ж буде наш клуб?
І от 27 жовтня 2016 р. сільрада вирішила надати ТОВ «Добробут БУД» (як суборендарю земельної ділянки по вул. Пушкіна, 32 а) згоду на зведення жилих, виробничих, культурно-побутових та інших будівель (рішення № 509-23-VII). Це, здавалося б, мало і поставити крапку в цій історії.
Однак все найцікавіше розпочалося разом із підготовчими роботами до будівництва. Жителі сусідніх вулиць та прилег-лих до ділянки кварталів були спочатку здивовані, а потім обурені такими діями сільради та забудовника.
З ініціативи небайдужих жителів села 29 січня 2017 р. відбулася зустріч селян щодо цього будівництва. Були присутні депутати і заступник сільського голови А.А. Галач. На жаль, він не зміг відповісти на запитання громади стосовно будівництва, бо не володів інформацією. Наголошував лише на тому, що було проведено громадські слухання і перемовини забудовника із власниками ділянок, що межують з будівельним майданчиком. З ким саме із жителів пан Галач не уточнив, але, можливо, він мав на увазі підписи власників сусідніх ділянок, які було надано в угоді про оренду земельної ділянки КП «Горянин», а саме в акті прийомки-передачі межових знаків на зберігання. Йшлося там про те, що жителі, власники сусідніх ділянок, претензій до існуючих меж ділянки не мають.
Кричущим є той факт, що представники команди голови сільради та забудовника ходили у школу та садочок з «роз’яснювальною» роботою для формування «правильної» громадської думки щодо майбутньої забудови. Ще й «засівали гречкою» сусідні до неї двори.
Ось така історія, події навколо якої розвиваються дуже динамічно. Жителі прилеглих кварталів вимагають проведення громадських обговорень, а сільська влада, в свою чергу, починає залякувати селян судовими позовами від забудовника. Однак необхідно ретельно оцінити чого ж боятись більше: судових позовів чи вкрай негативних наслідків від самої забудови. Про це давайте поміркуємо разом, бо тут жити нам і нашим дітям!

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin