Як заробляти на ветеранах, або таємниці депутатського бізнесу Миколи Шевченка

Мені давно дає спокою питання: «Що саме утримує деяких депутатів біля Дмитріва?» . Здавалось, вже стільки відбулось ситуацій з викриття його справжнього обличчя, більшість депутатів вже давно зрозуміли, що Роману Дмитріву від села Гора потрібен тільки заробіток і вирішення його особистих  потреб. Але чомусь ще залишились ті, хто вдає вигляд, ніби не розуміє підступності і злочинності дій голови. Причини тут можуть бути дві. Або повна наївність і сліпа віра популістичним заявам Дмитріва, або збіг фінансових чи інших особистих інтересів з головою.

Та навіть для мене стала шокуючим  відкриттям інформація про те, як Роман Дмитрів і депутат Микола Шевченко цинічно заробляють на ветеранах.  Під видом добрих справ ці «бізнесмени» не упускають можливість обібрати людей, які пройшли ІІ Світову війну, пенсіонерів. Але все по порядку.

Депутатами сільської ради на сесії було затверджено  виділення матеріальної допомоги для закупівлі продуктових наборів до 9 травня для 341 особи. Голова сільської ради підписав угоду з ФОП Шевченко Є.Є., яка є прямою родичкою депутата Миколи Шевченка, про закупівлю 341 продуктового набору на загальну суму 46717 гривень. Сільська рада не надала товарні чеки чи накладні, але шляхом простого математичного підрахунку ми отримали вартість одного такого набору – 137 грн. У набор входили пляшка олії соняшникової,  1 кг цукру, 1 кг гречки, тушкована свинина (525 г) та подарунковий пакет.

Набір, закуплений сільською радою до 9 травня.

По відгукам отримувачів продуктових наборів у них виникли сумніви у відповідності ціни закупівлі їх реальній вартості. ГО «Громада Гори» вирішили перевірити цю інформацію. Магазин, в якому здійснюють підприємницьку діяльність Шевченко Є.Є. та Шевченко М.В. (депутат Гірської сільської ради) знаходиться у самому центрі нашого села, біля ринку та навпроти амбулаторії, і  ми пішли туди, щоб зробити контрольну закупку. Результат нас ошелешив. Виявляється, що при купівлі аналогічного продуктового набору безпосередньо в магазині, його вартість складає 128 гривень, що на 9 гривень менше, ніж ціна, яку заплатила сільська рада. А при оптовій закупівлі 341 набору різниця складає 3069 гривень.

Я сама часто купую продукти в супермаркеті «Фоззі Груп». Він знаходиться в сусідньому селі Проліски, має великий асортимент товарів на будь-який смак та радує доступними цінами. Наступна контрольна закупка була зроблена саме в «Фоззі». Справжнім потрясінням для мене стала вартість аналогічного набору, яка склала 107,19 гривень, тобто на 29,81 грн дешевше для кожної людини.

Виходить, що на закупівлі 341 набору можна було б зекономити 10165,21 грн. Але вони вирішили заробити. Адже підприємець заробляє саме на націнці. Невже для Миколи Шевченка та Романа Дмитріва не залишилось нічого святого і непідвласного їх спразі до наживи?  Хіба не краще було на цю суму докупити ще чогось потрібного ветеранам та пенсіонерам, а це на кожну людину ще майже 30 гривень. Рахуємо, що 10,1 тис.гривень – це 22% від загальної суми закупівлі.  Саме 22 відсотки з витрат сільської ради ВКРАДЕНО.

Ще один цікавий момент. Рішенням сесії було визначено виділити по 150 гривень на особу, але тоді загальна вартість закупівлі перевищила б 50 000 гривень, і про неї треба було б звітувати у системі Prozorro. Саме для того, щоб депутат Шевченко, а цілком можливо, що й Роман Дмитрів могли на цій угоді заробити, суму знизили, і таким чином позбавили пенсіонерів частини коштів, які для них вирішили виділити депутати.

На запит про те, чому закупівлю здійснено саме у ФОП Шевченко Є.Є. сільська рада відповіла, що минулого року робили так само і усім все сподобалось. Тепер зрозуміло. Вони роблять це не вперше і їм (Шевченку та Дмитріву) це подобається. Але у мене так і не вкладається в голові, як можна у людей, які живуть на мізерну пенсію і заслуговують тільки на повагу і підтримку, вкрасти  те, за що проголосувала сільська рада. Адже маю впевненість, що кожен з Миколиних  колег-депутатів робили це з вірою в  чесне виконання їх рішення і гідні подарунки ветеранам та пенсіонерам.

Наталя Лютікова