Як заробляти на дітях, або про Будинок творчості

З початку цього року Роман Дмитрів майже кожної сесії намагається примусити депутатів проголосувати за оренду двоповерхового приміщення по вул. Науки 1, що належить Академії наук України (там де проходять вибори).  Мета звучить благородно – для облаштування Будинку дитячої творчості.

Заради цього він навіть особисто ходив по виборцях з підписним листом за таку оренду. Але депутати вперто не хочуть голосувати за його ініціативу. Чому? Невже ці депутати не хочуть блага для дітей?

Мабуть, не все так просто, коли більшість відмовляється виділяти кошти саме на цей проект. В чому ж причина? А причин тут декілька:

• В першу чергу, будівля непридатна для занять дітей.  Там немає опалення, вона в жахливому стані. Для її відновлення потрібно багатомільйонні вливання, а термін ремонтних робіт може розтягнутися на роки.  І, підкреслю, все це може витрачатись на чужу власність.
  • Короткий строк оренди – всього три роки. А як далі буде – невідомо. Або орендодавець підніме вартість оренди, або взагалі відмовить в користуванні чи продасть будівлю.

За нашою інформацією, на ці приміщення в керівництва інституту є свої плани, які ніяк не пов’язані з дітьми.

• Площа будівлі значно менша від заявлених очільником 500 м2, частина приміщень в оренді в інших підприємців, і дітям з того невідомо що залишиться.

Отже, мета Дмитріва цілком очевидна. Взявши в оренду цю будівлю і розпочавши ремонт, він зможе розпоряджатись мільйонами бюджетних коштів (і відповідно заробляти на цьому). А як всім відомо, якраз на ремонтних роботах і відбуваються найбільші фінансові зловживання. Особливо, коли ремонт голова пропонує робити силами свого «ручного» КП «Горянин». Керівництво інституту теж залишається у виграші – не вклавши ні копійки, через три роки вони отримають відновлену офісну будівлю з новенькою електрикою, опаленням та оздобленням.

А де ж в цій схемі діти? Та ніде. Вони потрібні лише для окозамилювання і відмивання грошей напористим керівником. Якраз до нових виборів голови і буде ремонтуватись цей «будинок творчості». Ну а далі – трава не рости!

До відома. Якраз за цією ж адресою орендує площі компанія дружини Дмитріва ТОВ “Роял Кейтерінг”. Тому є великі сумніви, що цей ремонт село робитиме саме для діточок.

Але у нас є альтернатива. 5 травня депутати проголосували за розірвання угоди з ТОВ «Добробут Буд», яке збиралось 2 роки тому будувати висотки на Пушкіна 32А. Тоді ГО «Громада Гори» разом з небайдужими жителями села відстояла цю земельну ділянку саме задля будівництва на ній парку з Центром дитячої та юнацької творчості.

Тож не потрібно нічого орендувати і вкладати наші гроші в чужу власність. Не треба, прикриваючись дітьми, шукати, як урвати ласий шмат бюджету собі в кишеню! У нас є комунальна ділянка, на ній і треба збудувати новенький Будинок творчості і розбити парк! Оце буде справжня турбота про наших дітей та інвестиція в майбутнє! І нам це під силу!

Олександр Карасевич