Гірська ОТГ. Формат об’єднання з Мартусівкою, Ревним та Затишним

Вже скоро наша держава видозмінить свій адміністративний устрій і складатиметься лише з об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Всі населені пункти будуть включені в ту, чи іншу  ОТГ. Не омине ця участь і наше село, і наших сусідів. Кожному доведеться або добровільно, або примусово ввійти в якесь об’єднання. І хотілось би, щоб ми змогли зробити цей вибір самостійно, без примусу.

Жителі Гори не залишають надії домогтися кращого майбутнього для себе і своїх дітей. І намагаються обрати такий варіант ОТГ, який би максимально відповідав і нашим інтересам, і був привабливим для потенційних партнерів по об’єднанню. Нікому не хочеться потрапити до «великої» Бориспільської ОТГ з центром в м. Бориспіль, де навколишнім селам буде відведена роль окраїн та спальних районів без перспективи достойного розвитку.

7 лютого в Гірській сільській раді було зареєстроване колективне звернення 105 жителів села з ініціативою проведення громадських обговорень щодо добровільного об’єднання Гірської громади з Мартусівською та Ревненською громадами. Сільський голова Р. Дмитрів ігнорував це звернення більше двох місяців. Лише 8 квітня він видав розпорядження про проведення такого заходу.

І, нарешті, 15 квітня відбулося громадське обговорення ініціативи  добровільного об’єднання сіл Мартусівка, Ревне, Затишне та Гора в Гірську сільську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селі Гора. Всі присутні жителі на цих зборах одноголосно проголосували за таке об’єднання.

Після цього, вже депутати сільської ради, на своєму засіданні, 2 травня підтримали цю ініціативу і рішенням №1319-71-VII надали згоду на початок відповідної процедури. До складу спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо об’єднання делегували представників: Романа Дмитріва, Наталю Лютікову та Ольгу Омельчук.

Тепер голова Гірської сільської ради повинен надіслати звернення з пропозицією об’єднання головам Мартусівської та Ревненської сільських рад. Будемо очікувати на позитивну реакцію наших сусідів та початок процедури добровільного об’єднання і в їхніх селах.

Таке об’єднання, якщо наші сусіди на нього підуть, може бути надзвичайно вигідним для всіх наших сіл. Маючи величезний фінансовий ресурс після створення ОТГ, є можливість оперативно вирішити всі нагальні проблеми наших населених пунктів та впевнено стати на шлях благополуччя та процвітання всіх сіл в об’єднаній громаді.

Тож побажаємо всім учасникам цього процесу розсудливості та далекоглядності. У ваших руках доля цього та майбутніх поколінь жителів наших сіл.

Не втратьте цей шанс.