Довга дорога до гарячої води в дитсадочку «Берізка»

Дитячий садок «Берізка», з яким пов’язано життя майже кожної родини нашого села, збудований в 1985 році. Звісно, усі мами й тата щиро сподіваються, що у такому хорошому дитячому закладі, окрім виховання та навчання, діти матимуть належні побутові умови.

Наприкінці травня Олеся Карпенко, мама двох дітей , які відвідують садок, випадково дізналася, що в «Берізці» немає гарячої води! Порушення  санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів стало неприємною  несподіванкою для всіх мешканців села.

На початку червня мама, яка виявила, що води немає, звернулась до начальника відділу освіти Бориспільської райдержадміністрації Миколи Каськіва з проханням вирішити цю проблему, скориставшись порталом «Доступ до правди». Відповідь надійшла лише через півтора місяці.

У ній, зокрема, йшлося про те, що 22 червня чергова сесія Гірської сільради вирішила розробити проектно-кошторисну документацію щодо капітального ремонту приміщень «Берізки», заміни електро та водопостачання, в тому числі забезпечення гарячою водою.

Оскільки до 7 серпня гаряча вода так і не з’явилась, Олеся Карпенко знову подала аналогічне звернення вже на ім’я Голови Бориспільської райдержавної адміністрації Олександра Туренка та голови Київської облдержадміністрації Олександра Горгана. При цьому депутат Гірської сільради Олександр Карасевич та депутат Бориспільського райради Олександр Сігнаєвський теж не залишились осторонь проблеми.

Майже через 4 місяці після звернення Бориспільський райвідділ освіти виділив 98 973,16 гривень для проектування та встановлення бойлерів для нагрівання води та змішувачів для миття рук у семи вбиральнях дитячого садочка.

22 вересня вперше за 32 роки в гірському дитячому садочку з’явилася гаряча вода і всі 200 його вихованців почали мити ручки теплою водою.

Цей випадок ще раз доводить, що небайдужість вирішує будь-які проблеми. Головне – не  боятись звертати на них увагу сільського, районного та обласного керівництва.

Щиро дякуємо за небайдужість та наполегливість Олесі Карпенко та іншим причетним до вирішення цієї проблеми людям.

Тоня Смоліна