ЧОМУ с.ГОРА БЕЗ БЮДЖЕТУ?

28 грудня на останній сесії 2018 р. ціною багатьох компромісів депутати групи “Єдність” 12-ма голосами проголосували БЮДЖЕТ села на 2019 рік. Гора повинна була увійти в новий рік з головним фінансовим документом, затвердженим депутатами. Але Роман Дмитрів, користуючись своїм правом зупиняти будь-яке рішення ради, наклав на нього ВЕТО. Отже, воно не набрало законної сили, а село залишилося без бюджету.

Наслідки від ветування головою такого документу наше село може болісно відчути вже найближчим часом. Без БЮДЖЕТУ виконання всіх інфраструктурних проектів буде заморожене. Отже, зупиниться будівництво: не можна буде замовляти тендери на  спортивні майданчики, асфальтування доріг, реконструкцію водогону, проектування тротуарів і ремонту садочка. Гроші на це будуть заблоковані.

Але це блокування не діє на матеріально-технічне забезпечення сільради, тож зарплати та премії своїм співробітникам сільський голова буде і далі нараховувати в повному обсязі.

Ну а «слава» про село з 33-х мільйонним бюджетом, який заветував його голова, вже пішла по всій Україні. Адже це надзвичайна подія для місцевого самоврядування і, здається, такий випадок в Київській області унікальний!

Чому ж так сталося, що вже прийнятий основний фінансовий документ, який був проголосований необхідною кількістю голосів, був зупинений розпорядженням голови? Що йому там не сподобалося? А не сподобалось йому те, що це був спільний проект від виконавчого комітету та депутатської групи «Єдність». Вже цього достатньо, щоб він його не влаштовував. Крім того, його там особливо дратують три пункти:

• Гроші на зарплати (премії). 2) Гроші на вибори. 3) Гроші на ремонт садочка.

На зарплати голові і його підлеглим депутати «Єдності» заклали трохи менше, ніж в 2018 році – 5,3 млн.грн.  Але цього нашому голові мало – він в своєму проекті наполягає на майже 8 млн.грн.

А ось на проміжні вибори Дмитрів воліє взагалі не закладати гроші. Адже внесення цих коштів в бюджет автоматично запускає процедуру виборів на 22-му окрузі, де був відкликаний депутат за народною ініціативою. А очільнику села дуже не хочеться отримати ще одного незалежного депутата в раді.

Ну і про садочок.  Голова села хоче за будь-яку ціну внести до бюджету пункт про капремонт і розпочати роботи, бо на цьому можна «освоїти» величезні кошти. Але тут є декілька проблем. Зокрема, капремонт, згідно проекту, триватиме не менше року, отже, садочок треба буде закрити на цей час. А вартість такого ремонту – 18,5 млн. грн., а це близько половини вартості нового садочка, якого так не вистачає нашому селу. Нещодавно з’ясувалося, що питання закриття садочка на капремонт не погоджено з районним відділом освіти, якому підпорядковується ДНЗ «Берізка». Тому депутати взагалі прибрали цей пункт з документу для додаткового опрацювання і внесення в бюджет пізніше, разом зі змінами до нього.

Чому ж нормальний, вивірений і погоджений у встановленому законом порядку, БЮДЖЕТ 2019 не був наданий депутатам на голосування завчасно?

За законом, проект бюджету готується на основі бюджетних запитів голови сільради.  Саме він повинен давати вказівку своїм підлеглим вчасно і якісно розробити такий проект і подати його на схвалення виконкому. Але чомусь всі підлеглі голови, які справно отримують високі зарплати з бюджету громади, не спромоглись ні в цьому році, ані в минулі роки сформувати належний документ і вчасно надати його на розгляд виконкому і депутатів ради.

Оскільки голова села не надав завчасно проект бюджету, то депутати «Єдності» вимушені були готувати свій проект. Для спільного обговорення та напрацювання компромісного варіанту бюджету вони запрошували на зустріч депутатів з групи підтримки голови, але ті відмовилися. Ось і довелося депутатам «Єдності» та рядовим членам виконкому, тим людям, які не отримують в сільраді ніяких зарплат і виконують роботу на громадських засадах, розробити свій проект кошторису.

За законом, проект бюджету перед голосуванням на сесії повинен пройти процедуру схвалення на засіданні виконкому. Але голова виконкому Дмитрів свідомо не скликав це засідання. Адже очільник прекрасно усвідомлює, що теперішні члени виконавчого комітету не допустять схвалення такого бюджету, де із 33 млн.грн. майже все – 26 млн.грн. – треба було б віддати на утримання сільради і капремонт садочка.  А коли члени виконкому, керуючись графіком планових засідань, самостійно прийшли у відповідний час та день, то голова та секретар на це засідання не з’явилися. І лише «отримавши на горіхи» від керівництва району, Дмитрів таки вимушений був скликати виконком, який і схвалив опрацьований спільно з депутатами проект бюджету.

Саме цей варіант з невеликими правками і проголосували депутати «Єдності» на фінальному в 2018 році засіданні ради. Але голова його заветував.

Чи мав Роман Дмитрів МОРАЛЬНЕ ПРАВО блокувати прийнятий бюджет 2019?

Впевнені, що – Ні!

Чи відпрацьовує сільський голова і його апарат ті височенні зарплати і премії, які він намагається залишити (і навіть збільшити) собі і апарату ради в «своєму» варіанті бюджету?

Переконані, що – Ні!

Що ж буде далі з бюджетом? Скоріш за все, як це уже було не раз, розпочнеться шантаж і терор. Депутатів будуть ледь не щодня запрошувати на сесії і розповідати, які вони недолугі, що не хочуть прийняти бюджет самого розумного голови. Будуть розповсюджувати брехню, що депутати – вороги своїм дітям і не хочуть ремонту в садочку. Будуть натравлювати на них обманутих людей, які будуть на сесії обзиватись і лаятись нецензурними словами. І все це буде робитися в надії, що таки станеться так, як хоче «цар» Гори.

Але відчувається і впевненість, що депутати таки захистять право всіх наших жителів на гідний БЮДЖЕТ РОЗВИТКУ, де кошти громади використовуються не на проїдання, а на розбудову нашого села! І всі ми спільними зусиллями таки зупинимо той безлад і некомпетентність, які культивує в раді очільник села.  І настане той час, коли Гора почне по-справжньому розбудовуватись і розвиватись.

Редакція