Пригоди гостомельських прибульців в селі Гора

Нещодавно у нашому селі з’явились колоритні персонажі, які гучно та самовпевнено заявили про себе як провідних спеціалістів в області місцевого самоврядування.

Такі собі Ростислав Скуратівський, Олександр Коваленко, Зореслав Замойський  приїхали в Гору і одразу почали вести себе як господарі та вчити місцеве населення та депутатів, як треба жити. Привіз їх в село сільській голова Роман Дмитрів з міста Гостомеля і одразу оселив в приміщенні сільської ради, надав вільний доступ для адміністрування офіційної сторінки сільради, дозволив їм фривольну поведінку під час проведення сесії. Та головне: голова доручив трьом нікому невідомим особам очолити процес створення об’єднаної територіальної громади (ОТГ), а по-простому – об’єднання нашого села з якимись іншими селами.

 І все б нічого, якби в селі не була вже кілька місяців як створена робоча група з вивчення питання доцільності ОТГ в складі депутатів, членів виконкому, представників громади. Але сільський голова ігнорував роботу групи, не був на жодному засіданні, не володіє інформацією про результати досліджень групи.  Натомість запросив чужинців вирішувати, як далі жити горянам.

    Як не дивно, знайшлись серед місцевих мешканців та лояльних до Дмитріва депутатів прихильники прибульців. Світлана Давидок навіть одразу висунулась бути разом з Скуратівським співкоординатором створення ОТГ та «Агенції розвитку Щаслива Гора». Про це було заявлено під час проведення семінару на тему створення об’єднаних громад. На доказ своєї компетентності Ростислав Скуратівський неодноразово заявив на камеру, що до приїзду в наше село він і його команда вже зарекомендували себе в успішних проектах «Агенція розвитку м.Миколаїв», «Агенція розвитку Білої Церкви», «Агенція розвитку Бородянки», «Агенція розвитку Гостомелю».  

Скуратівський створив групу в вайбері з назвою ОТГ, в яку випадково на кілька хвилин долучив і мене. Я встигла зробити скрін-копії і ви можете пересвідчитись в тому, як голова приймає участь у таємному проекті по створенню ОТГ з Гори. Окрім гостомельських агентів в групу увійшли Дмитрів, його заступник Галач (на сьогодні вже звільнений з сільської ради) та секретар Шершень.

Поведінка гостомельської трійки одразу відрізнялась зухвалістю та нахабством по до місцевих депутатів, особливо до представників депутатської групи «Єдність». Під час сесії сільради Скуратівський постійно порушував порядок, провокував місцевих жителів на конфлікти, вигукував образливі слова в бік депутатів та інших присутніх, робив усе, щоб зірвати сесію та не допустити ухвалення невигідних голові рішень. Було очевидним, що це якийсь проект Дмитріва по протистоянню законній більшості в сільраді, адже депутатський корпус почав принципово вимагати від голови дотримання законності і фактично перекрив йому можливості корупції та зловживань.

Я вирішила провести журналістське розслідування і з’ясувати, а хто такі ці експерти з Гостомеля та які справжні цілі вони переслідують, заявившись в наше село. До вашої уваги результати розслідування.

Я спробувала взяти інтерв’ю у Скуратівського після семінару і запитала, хто фінансує їх діяльність, на що відповіді не отримала. Тоді я попросила його назвати хоча б одне досягнення його команди, яке поліпшило соціальну сферу або покращило інфраструктуру міст, які він назвав (Миколаїв, Біла Церква, Бородянка, Гостомель). Жодного прикладу він згадати не зміг. На відео можна побачити, як Скуратівський не може відповісти на мої запитання: https://www.youtube.com/watch?v=fx9edI_KA9c&feature=youtu.be

Ну що ж? Я запитала напряму в Агенціях розвитку вказаних населених пунктів про роль команди Скуратівського в їх становленні. Відповіді, які я отримала, примусили подивитись на трійку гостомельців ще більш підозріло та прискіпливо.

Директор агенції розвитку міста Миколаєва після ретельної перевірки інформації повідомив, що «…ці люди жодним чином не мають відношення до Агенції розвитку Миколаєва…».

В агенції розвитку Білої Церкви 2 доби уточнювали і перевіряли причетність Скуратівського, Коваленка та Замойського до їх проектів, і врешті-решт директор агенції мені передзвонив і запевнив, що «…вказані особи ніколи не брали участь в роботі агенції в Білій Церкві та не мають до міста жодного відношення». Контакти агенції доступні в публічному просторі. Можете переконатись особисто.

   В Бородянці, як з’ясувалось, так і не була офіційно створена агенція розвитку. Але тут вже Скуратівського та Коваленка добре знають – вони родом з Бородянки і дійсно намагались створити щось на кшталт офісу реформ, але жодних реальних досягнень не принесли рідному селу. Навпаки, згадують їх тут не самими добрими словами.

    Після невдалого експерименту в рідній Бородянці трійка вирушила в Ірпінь та Гостомель та так в останньому і осіла. Чинному меру Гостомеля Юрію Прилипку прийшлась до душі молода команда «рехформаторов», тому їм увімкнули зелене світло у реалізації їх планів. В листопаді 2017 року була заснована ГО «Агенція розвитку Гостомеля», яку очолила донька мера селища, місцевий депутат Надія Дудник.

 

Скуратівський став співзасновником агенції. Не минуло і пари місяців, а Гостомельська селищна рада в січні 2018 року за ініціативи Агенції розвитку Гостомеля вже виділила в бюджеті на поточний рік 5,3 млн гривень для реалізації програми з розробки основних положень громадського бюджету. На мою думку участь Скуратівського в запровадженні громадського бюджету кидає тінь на всю команду. Гостомельчанам варто було б більш прискіпливо придивитись до цього персонажа. Адже громадський бюджет – це і про довіру, а яка може  бути довіра до людини, яка неодноразово викривалась в брехні і некомпетентності. Зрозуміло, що за 3 місяці існування в Гостомелі «Агенція розвитку» не могла показати якихось суттєвих досягнень, але певні активності все ж проводила. Це різні семінари, форуми, презентації, майстер-класи, усе, що можна яскраво висвітлити та використати для піару. Жодного факту проведення реальної роботи, направленої на створення нових економічних умов, покращення соціального захисту населення, поліпшення інфраструктури , того, в чому дійсно зацікавлені громади та що може вважатись розвитком , я не знайшла.

Цілком можливо, що багатомільйонний бюджет Гори здався ласим шматочком для агентів з Гостомеля, особливо після новини про реєстрацію тут аеропорту «Бориспіль» з перспективою величезних податкових надходжень, але не врахували вони одного. В Гірській сільраді сформована депутатська більшість – група «Єдність», яка ніколи не проголосує за сліпе розбазарювання коштів і не буде ухвалювати рішення на користь корупційних інтересів голови.

    Я стала аналізувати публічні ресурси, які створювала команда Скуратівського останнім часом. Адже якщо робити піар, то має бути цільова аудиторія, на яку він працює. Результати цих досліджень виявились доволі цікавими.

    Для порівняння та розуміння «масштабності» проектів гостомельської трійки нагадаю, що тільки сторінка ФБ «Громада с.Гора», яку адмініструє ГО «Громада Гори», налічує 2069 підписників, жителів села, постійних читачів або дописувачів. А тепер порівняйте.

Створена Скуратівським ФБ сторінка Агенції розвитку Бородянської ОТГ має всього 84 підписника.

Створена Скуратівським ФБ сторінка Агенції розвитку Гостомеля має всього 279 підписників.

Створений Скуратівським на замовлення Романа Дмитріва youtubeканал «НаГорі TV» має всього 5 підписників.

Створені Скуратівським ФБ сторінки Агенції розвитку «ЩасливаГора», «НаГорі TV» та «Роман Дмитрів» налічують близько 80 підписників.

 На офіційній сторінці Гірської сільради з появою гостомельських агентів рясно стали з’являтись дописи-оди голові Дмитріву. Ось він організував толоку, ось сфотографував купку сміття, яку невиховані горяни кинули біля зупинки, ось він вже асфальтує діру в асфальті біля біг-борду, хоч той і року не пролежав, ось вже він бореться з засміченням каналізації, а ось він вже об’єднує Гору з Мартусівкою. Стільки згадувань голови як за останній тиждень горяни не бачили за всі 2,5 роки його правління. А тим часом люди розуміють, що з буденних речей, зі своїх рутинних обов’язків голова намагається створити наддосягнення, навіть подвиги. Але ж люди розумні і одразу відчувають фальш.

Усі горяни знають, що ніяких смітників в селі немає біля зупинок.

Отже, стає зрозумілим, що свої піар-проекти Скуратівський та компанія створюють виключно для складення яскравої картинки та імітації бурхливої діяльності, а потім продають її посадовцям – потенційним донорам. За свої послуги спритні комерсанти обіцяють побудувати, якщо не Нью Васюки, то Місто Сад. А такі, як Прилипко та Дмитрів, купуються на їх казочки. І якщо з Прилипком нехай розбираються гостомельчани, то нам, горянам, треба вирішувати самим, чи дозволяти й далі перетворювати село в цирк «Шапіто» і довіряти надважливі та відповідальні  процеси аферистам-заробітчанам.

Скуратівський настільки заплутався в своїй брехні, що навіть не спромігся вигадати більш правдоподібної легенди, яку б не так легко було перевірити. Не дарма його горяни одразу прозвали «Голохвастовим» на згадку про відомого персонажа.

   Так хто такі ці Скуратівський, Коваленко та Замойський?

   Ось їх портрети на останок, які вдалось почути від їх сусідів, колишніх колег, знайомих.

    Скуратівський. Мешканець Бородянки. Починав діяльність рядовим виконавцем в підприємстві готельно-ресторанного бізнесу. В цій сфері працював і в буремні 2014-2015 роки. В селі говорять, що має великі борги, любить жити на широку ногу, дорого вдягатись, відпочивати на дорогих курортах, але гроші на те не стільки заробляє, скільки позичає. Схильний до авантюризму та афер. Приблизно рік тому в Бородянці йому спалили автівку. В певний момент захопився політикою, проходив навчання в школі мерів, почав проявляти себе як експерт в сфері громадського самоврядування. Відомостей про освіту немає. Є радником мера Гостомеля Прилипка, який в свою чергу відомий тим, що був особою, наближеною до Віктора Януковича, завідував частиною його автопарку.

    Олександр Коваленко. Певний час вів маргінальний, асоціальний  спосіб життя, мав згубні звички, знайомих в колі наркозалежних осіб в Бородянці говорять про його прихильність на певному етапі життя до специфічних релігійних груп, в тому числі з оточення Леоніда Черновецького. Кілька людей сказали, що Коваленко в 2014 році брав участь в організації тітушок і підвозу їх на антимайдан.  Ця інформація не перевірялась . З його слів, навчався політології. Мовчазний, підкреслено врівноважений, є членом Агенції розвитку Гостомеля, радником мера Прилипка. Був учасником інциденту, коли у нього поліція вилучила крадений автомобіль (є відео https://www.youtube.com/watch?v=X-wsbaPx8eY&feature=youtu.be ).

    Зореслав Замойський. Позіціонує себе як журналіст. Я знайшла його колишнього роботодавця з Ірпеня і попросила надати рекомендації. У відповідь почула:  «…тримайтесь від Замойського подалі. Коли Бог роздавав порядність, Замойський стояв в іншій черзі…». Думаю, це багато про що говорить. Поводить себе тихо, непримітно, періодично сидить в приміщенні Гірської сільради, спілкується з працівниками апарату. Можливо, саме він є дописувачем офіційної сторінки сільради. Стиль відповідає його роботам. Примітивно виважений.

    Як  далеко може зайти Дмитрів у бажанні за будь-яку ціну втримати владу та доступ до бюджету села? Як довго горяни будуть терпіти знущання у вигляді театралізованих шоу від гостомельських вояжерів-аферистів? Коли, нарешті, прозріють депутати з табору голови та зрозуміють, що їх просто використовують для заробляння грошей Дмитріву. Скільки ще їм треба підписати незаконних рішень про виділення землі родичам голови, приватизацію квартир його друзям, втрату мільйонів пайових внесків, щоб побачити розбиті дороги, засмічені вулиці, стару школу, амбулаторію без лікаря, діряві дахи гуртожитків і розчарування в очах виборців? Може, досить дозволяти гостю з Чубинського чубити горян?

Депутати, погляньте на колег з депутатської групи «Єдність» та переходьте на сторону захисту інтересів горян. Горян, а не чужинців. Гора для горян.

Дмитрів Геть!

Наталя Лютікова

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin