Які таємниці приховує секретар сільського голови Людмила Шершень?

Остання сесія сільської ради сколихнула село  резонансною новиною. Депутатська більшість – група «Єдність» ініціювала внесення в порядок денний питання про дострокове припинення повноважень секретаря сільради  депутата Шершень.  Депутати пояснили це тим, що пані Людмила не справляється зі своїми обов’язками і, як наслідок, систематично порушує законодавство. Не публікує належним чином інформацію про рішення сесій, виконавчого комітету, приховує, не надає на вимогу депутатів документи, які необхідні їм для виконання покладених функцій, саботує роботу по виявленню порушень та зловживань посадовими особами сільської ради.  І це все, не зважаючи на численні зауваження раніше протягом двох років, офіційні попередження, рішення виконавчого комітету про наведення порядку в документах та навіть рішення суддів. Але ще більше інтриги додав сенсаційний виступ Олександра Карасевича, в якому йшлось про зловживання та недоотримання селом 10 000 000 (Десяти мільйонів) гривень.

Основою для інформації про колосальні втрати для села стали документи, надані Гірською сільською радою на запит депутата Карасевича та члена ГО «Громада Гори» Олесі Карпенко.  Як з’ясувалось, під час будівництва автосалону «БМВ» з великою ймовірністю головою села Романом Дмитрівим було проведено (чи просто оформлене на папері) таємне засідання виконавчого комітету (попереднього складу), під час якого з невідомих причин безпідставно було встановлено занижену ставку пайового участі, і сума недоотриманої селом  вигоди склала як раз більш, ніж ДЕСЯТЬ МІЛЬЙОНІВ гривень. Але це не все. Схоже, що спочатку афера передбачала більший розмір «недоплати селу -заробітка комусь», а саме ШІСТНАДЦЯТЬ МІЛЬЙОНІВ гривень. 

Тепер про все по порядку.

Грудень 2016 року. В селі Гора почалось масштабне будівництво нового автосалону «АВТ Баварія» в розкішному місці  біля Бориспільської траси. Навіть довелось спиляти велику смугу здорових хвойних дерев. Але немає сенсу хвилюватись, адже законодавством передбачено, що у випадку забудови сільських земель, компанії – замовники будівництва сплачують суттєвий пайовий внесок в бюджет села. Ці кошти мають бути направлені на відновлення інфраструктури, екологічне покращення та розвиток тієї місцевості, біля якої відбуваються будівельні роботи. Сільська рада зобов’язана забезпечити покрашення умов благоустрою мешканцям села, які проживають біля новобудови.

 Компанія «АВТ Баварія Україна» 7 грудня 2016 року як раз і звернулась до сільського голови Романа Дмитріва з проханням встановити розмір пайової участі. А вже 8 грудня 2016 року, на наступний день рішенням виконкому було встановлено розмір пайової участі для ТОВ «АВТ Баварія Україна» у розмірі 5% від загальної вартості будівництва. Це при тому, що законом передбачено встановлення до 10% розміру пайового внеску, у сусідніх населених пунктах та районах відомо про загально прийняту ринкову практику встановлення для подібних комерційних об’єктів розмірів пайового внеску в середньому на рівні 9,5%. Інші подібні  об’єкти будівництва в селі Гора до того сплачували 10% (завод ФКР, інші). ДО СЬОГОДНЯШНЬГО ДНЯ СЕКРЕТАР СІЛЬРАДИ ЛЮДМИЛА ШЕРШЕНЬ ПРИХОВУЄ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ТЕ, ХТО САМЕ З ЧЛЕНІВ ВИКОНКОМУ УХВАЛИВ ГАНЕБНЕ РІШЕННЯ ПРО ЗАНИЖЕННЯ СТАВКИ, ТРИВАЛИЙ ЧАС НЕ НАДАВАЛА КОПІЮ РІШЕННЯ ВИКОНКОМУ, А КОЛИ НАДАЛА, ТО ВОНО ВИЯВИЛОСЬ ОФОРМЛЕНИМ З ГРУБИМИ ПОРУШЕННЯМИ ЗАКОНОДАВСТВА І УНЕМОЖЛИВЛЮЄ ВИЗНАЧЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ОСІБ  (ОКРІМ ДМИТРІВА – ІНІЦІАТОРА ЗНИЖЕННЯ СТАВКИ). Адже сам забудовник у своєму зверненні не просив про особливі умови і жодним чином не аргументував необхідність визначення саме такого розміру пайового внеску.

В розпорядженні Гірської сільської ради є копія «Зведеного кошторисного розрахунку  вартості об’єкта будівництва» на  загальну суму 78 003 277 гривень. Ця вартість була взята до розрахунку при укладанні договору між Гірською сільською радою та ТОВ «АВТ Баварія Україна»,  сума внеску склала 3 900 163, 85 гривень,  та була подана забудовником в Державну архітектурно-будівельну інспекцію, про що в січні 2017 року була зафіксована відповідна інформація в реєстрі будівельних сертифікатів ДАБІ.

Можливо Гора так і залишилась би з тими 3,9 мільйонами гривень, якби не сталась несподівана для Дмитріва подія.

Горяни точно пам’ятають, як наприкінці травня 2017 року село постало на порозі вибору. Незадоволеність жителів і більшої частини депутатів діями сільського голови (скандальна забудова на вул.Пушкіна, зрізання дерев на вул.Центральній,  ігноруваня і навіть знущання з депутатів –«сесія без стільців») досягла критичного рівня і на 1 червня була призначена сесія, на якій мало розглядатись питання зняття повноважень сільського голови з Романа Дмитріва. Дві третини депутатів об’єднались  і були рішуче налаштовані припинити свавілля керманича.

Саме в ці дні, напередодні історичної сесії, і відбулась подія, про яку ніхто не знав, і навіть не здогадувався. Селу подарували 6 (шість) мільйонів гривень!!!! Овва!!! Звідки таке негадане щастя?

З тих самих документів, отриманих на запит депутата Олександра Карасевича, стало зрозуміло, що 25 травня 2017 року Роман Дмитрів від імені Гірської сільської ради, але, як і раніше,  без відома депутатів укладає додаткову угоду з ТОВ «АВТ Баварія Україна», зі змісту якої ми з’ясовуємо, що загальна то вартість будівництва автосалону «BMW» складає не 78 млн.грн, а 210 млн.грн. В червні 2017 відповідна інформація про сертифікат відображається в ДАБІ, але без зміни його номеру.  Відповідно, ТОВ «АВТ Баварія Україна» доплачує селу Гора пайовий внесок ще в сумі 6 126 316, 15 грн. Чудово? Чудово! Але…… Тут стає помітно, що в попередньому  кошторисі на суму 78 млн.грн. є малопомітний припис, що він «складений в поточних цінах станом на 7 липня 2014 (!) року»

Цікаво також, що в  пакеті документів сільської ради до договору від 25.05.2017р. відсутній обов’язковий в такому випадку документ – «зведений кошторисний розрахунок вартості об’єкта будівництва», оформлений згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. Складається враження, що договір оформлювали наспіх, не замислюючись про необхідність приведення його до законних вимог. І це зрозуміло. Загроза для голови села була дуже висока.  Якби Дмитрів тоді все ж був позбавлений посади, афера з втричі заниженими цінами розкрилась би дуже скоро під час аудиту, і це стало б серйозною загрозою переслідування з боку правоохоронних органів.

Як так сталось, що в грудні 2016 року при будівництві використовується кошторис за цінами трирічної давнини? Чи цей кошторис використовувався не для будівництва, а виключно для розрахунку «приємного» розміру пайового внеску? Ну неможливо повірити, що така серйозна організація, з фаховими фінансистами, могла планувати і проводити будівельні роботи за заниженою втричі кошторисною документацією. Адже мова йде не про дрібні витрати, а про зміну порядку цифр з десятків на сотні мільйонів гривень.

Отже замість 20 мільйонів гривень село отримало всього  10 мільйонів. Але навіть ці кошти не були витрачені на створення нових інфраструктурних об’єктів в селі Гора.  Адже не менше 50 здорових сосен спиляли, а чим компенсували жителям вулиць Бориспільської , Науки екологічну шкоду? Гарний приклад є в Броварах. Коли туди зайшов завод «Кока-Кола», то його пайовий внесок склав 9,6%, а окрім цього було проведено потужне озеленення прилеглого житлового масиву. Також на вимогу місцевої влади заводом визначено пріоритетом працевлаштування місцевих жителів. У випадку з АВТ Баварія голова села був зобов’язаний забезпечити усі заходи для покращення умов життя горян на території, прилеглій до автосалону. Але за рік після надходження 10  мільйонів гривень в цьому районі села так і залишились проблеми з дорогами, виходом до зупинки «Чубинське», дикими собаками, сміттям, та й ще, як виявилось, в багатоповерхівках течуть дахи, люди живуть в страшних умовах.

І саме секретар сільської ради мав би пролити світло на те, хто саме і за яких обставин ухвалив дивне рішення, хто був найбільше зацікавлений у зниженні ставки внеску,  але Людмила Шершень робить все для того, щоб приховати цю інформацію від депутатів і горян. І це тільки один приклад.  Скільки всього за 2,5 роки роботи втрачено інформації та скільки правопорушень скоєно в стінах сільської ради , невідомо. Але так продовжуватись не може далі.

 Людмила Шершень має покинути посаду секретаря. Дмитрів повинен йти геть!!!

Наталя Лютікова

Поширити з....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin